Strona główna

Zajęcia
edukacyjne "Z sokołami na łowy"

Opis
atrakcji

Zajęcia edukacyjne "Z sokołami na łowy"

Czas trwania:  1 godz.

Cena: 17 zł / osoby

Liczba uczestników: 15- 50 osób.

Odbiorcy: zajęcia mogą być realizowane dla różnych grup odbiorców, w szczególności dla dzieci i młodzieży.

Sokolnictwo ma około trzech tysięcy lat historii i jest jednym z najstarszych sposobów polowania. Powstało z praktycznej potrzeby zdobywania pożywienia, jednak z czasem zyskało charakter sztuki i szlachetnej rozrywki. Współcześnie, sokolnictwo jest jednym z coraz rzadszych przykładów tradycyjnej więzi i współpracy człowieka ze zwierzęciem. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli naocznie przekonać się jak piękną pasją jest obcowanie z dzikimi zwierzętami. Dotkniemy również tematu związanego z ochroną przyrody zapoczątkowaną już w średniowiecznej Europie. Program obejmuje naukę o naszym ekosystemie z uwzględnieniem ludzi pracujących „z lasem” i jego mieszkańcami. Zajęcia prowadzone są z użyciem akcesoriów tematycznych oraz (przy wybranych zajęciach z uwzględnieniem warunków bezpieczeństwa) w obecności ŻYWYCH ZWIERZĄT.

Zamawiając zajęcia wspierają Państwo funkcjonowanie Ośrodka Dzikich Zwierząt prowadzonego przez Fundację Świętego Huberta.

Zajęcia mogą być realizowane tylko w połączeniu z inną usługą zwiedzania zamku (zwiedzanie indywidualne, zwiedzanie z przewodnikiem, lekcje zamkowe, Baśniowy Książ). Możliwość realizacji zajęć jest uzależniona od dostępności sali oraz od dyspozycyjności prowadzących.

Kontakt i awizacja, szczegółowe informacje:

Fundacja Świętego Huberta

tel. 534 997 955

tel. 602 855 510

www.fundacjahuberta.pl