Strona główna

Baszta
Aleksandra

Opis
sali

Baszta Aleksandra

Baszta Aleksandra tzw. duża baszta, jest położona w zacisznej części zamku, do której nie mają dostępu turyści. Sala znajduje się na III, nowo zmodernizowanym, piętrze i  składa się z sali konferencyjnej na planie koła, pomieszczenia na przerwy kawowe oraz przylegającej łazienki. Baszta Aleksandra należy do jednej z dwóch unikalnych sal w zamku, w których goście mogą przeprowadzić spotkania przy nowoczesnych okrągłych stołach umożliwiających przemawianie prelegenta ze środka sali. To wspaniałe pomieszczenie może pomieścić do 20 uczestników i jest najczęściej wykorzystywane do spotkań dla VIPów, negocjacji handlowych, prestiżowych szkoleń czy konferencji.

Sala stanowi ważną część nowoczesnego Centrum Kongresowo –Kulturalnego, które zostało otworzone w 2012 r. i które wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Multimedialny stół w baszcie jest wyposażony w gniazdka sieciowe 230 V dla każdego z 20 uczestników oraz w gniazda LAN (dostęp do przewodowego internetu). Oczywiście w całej Baszcie jest również dostęp do bezprzewodowego internetu, w zależności od preferencji uczestników wydarzenia. Stanowisko prelegenta pozwala na bezprzewodową kontrolę dwóch dużych ekranów panoramicznych na ruchomych statywach, a przez to prezentację materiałów prowadzącego wszystkim uczestnikom.

Historycznie: Basztę na swój apartament wybrał sam książę Graf Alexander Hochberg von Pless, ponieważ pragnął unikalnego pomieszczenia z widokiem na okoliczne lasy za dnia i na rozgwieżdżone niebo w nocy. Warto dodać, że dawniej salę nazywano „Białą basztą”, ponieważ każde znajdujące się w niej pomieszczenie było utrzymane w śnieżnobiałej kolorystyce.

powiększ
powierzchnia 83 m2

Funkcja sali

Sala konferencyjna
Sala szkoleniowa
Spotkania VIP

Możliwy układ sali

Baszta 20 osób

Cena sali

pierwsze 5 godzin 2000 zł
następna godzina 200 zł

Kontakt
dział imprez

Dział imprez

(organizacja wydarzeń/oferty)

Otwarty:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze przez cały rok

Mateusz Kaszubski

tel.: 74 66 43 829
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl

Dariusz Tracz

tel.: 74 66 43 828
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl