Strona główna

Baszta
Jerzego

Opis
sali

Baszta Jerzego

Baszta Jerzego tzw. mała baszta, położona jest w zacisznej południowo-wschodniej części nowo zmodernizowanego III piętra. Podobnie jak Baszta Aleksandra (tzw. duża baszta) znajduje się na planie koła i posiada idealnie przystosowany do niej unikalny, okrągły stół, umożliwiający przemawianie prelegenta ze środka sali. Baszta Jerzego  może pomieścić do 20 uczestników i jest przeważnie wykorzystywana do spotkań dla VIPów, negocjacji handlowych, prestiżowych szkoleń czy konferencji, w których niewymagane jest pomieszczenie gastronomiczne (np. na przerwy kawowe).

Przy pięknej pogodzie wynajem Basztę Jerzego można połączyć z wynajmem Tarasu Czerwonego, który znajduje się w jej niedalekiej odległości i stanowi przepiękną scenerią dla bankietów czy lunchów (na stojąco lub na siedząco). Gwarantujemy, że takie połączenie zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów.

Multimedialny stół w baszcie jest wyposażony w gniazdka sieciowe 230 V dla każdego z 20 uczestników oraz w gniazda LAN (dostęp do przewodowego internetu). Oczywiście w całej Baszcie jest również dostęp do bezprzewodowego internetu, w zależności od preferencji uczestników wydarzenia. Stanowisko prelegenta pozwala na bezprzewodową kontrolę dwóch dużych ekranów panoramicznych na ruchomych statywach, a przez to prezentację materiałów prowadzącego wszystkim uczestnikom z dowolnych punktów w sali.

Historycznie: Baszta Jerzego znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie tzw. okna Daisy, gdzie godzinami przesiadywała legendarna Księżna i tworzyła wspaniałe obrazy. Z tego powodu widoki z baszty uważane są za plenery o iście malarskim charakterze. Nazwa Sali pochodzi prawdopodobnie od imienia brata Daisy, Georga (po polsku: Jerzy), który często gościł w zamku. Dzisiaj rozpoznawany jest głównie z tego, że został ojczymem Winstona Churchilla. Nic więc dziwnego, że w Książu przyjęło się przekonanie, że Baszta Jerzego patronuje wielkim transakcjom, negocjacjom, prestiżowym konferencjom biznesowym oraz spotkaniom na tzw. szczycie, w którym uczestniczą osoby pełniące wysokie funkcje.

powiększ
powierzchnia 49 m2

Funkcja sali

Sala konferencyjna
Sala szkoleniowa
Spotkania VIP

Możliwy układ sali

Baszta 20 osób

Cena sali

pierwsze 5 godzin 1500 zł
następna godzina 150 zł

Kontakt
dział imprez

Dział imprez

(organizacja wydarzeń/oferty)

Otwarty:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze przez cały rok

Mateusz Kaszubski

tel.: 74 66 43 829
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl

Dariusz Tracz

tel.: 74 66 43 828
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl