Strona główna

Dziedziniec
Honorowy

Opis
sali

Dziedziniec Honorowy

Dziedziniec Honorowy to reprezentacyjna część przedzamcza współtworząca imponujące wejście do zamku, otoczony jest kamiennymi ażurowymi balustradami, na których majestatycznie stoją rzeźby latarni, postaci mitologicznych i alegorii dłuta mistrza z Drezna, A. G. Hoffmana. Droga prowadząca na dziedziniec przebiega przez kamienny most, tzw. suchą fosę,  strzeżony przez postumenty lwów z herbowymi tarczami, a gości witają posągi greckich bóstw: Artemidy i Apolla.

Dziedziniec złożony z owalnego trawnika otoczonego drogą dojazdową wykorzystywany jest najczęściej na cele promocyjne np. przy ekspozycji materiałów reklamowych, usług lub produktów (np. samochodów), które sponsorzy i organizatorzy wydarzeń chcą zaprezentować gościom idącym do zamku. Dzięki wspaniałej książańskiej scenerii oraz nowej iluminacji świetlnej, na dziedzińcu organizowane są również wiosenne bankiety, uczty historyczne, biesiady itp.

Do tej pory na przestrzeni dziedzińca organizowane były koncerty, występy filharmonii, inscenizacje historyczne, wystawy zabytkowych pojazdów, Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia czy widowiskowa opera Carmina Burana.

Historycznie: Dziedziniec w swoim dzisiejszym wyglądzie powstał w trakcie tzw. barokowej przebudowy zamku w latach 1722 - 1732. Hochbergowie byli jednym z 7 najpotężniejszych rodów Europy i przyjmowali wielu koronowanych gości, postanowili więc stworzyć arystokratyczną rezydencję wraz z  zachwycającym wjazdem do zamku. Na swoją siedzibę wybrali bajeczny Zamek Książ i wcale to nas nie dziwi.

powiększ
powierzchnia 2202 m2

Cena sali

pierwsze 5 godzin 10000 zł
następna godzina 1000 zł

Kontakt
dział imprez

Dział imprez

(organizacja wydarzeń/oferty)

Otwarty:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze przez cały rok

Mateusz Kaszubski

tel.: 74 66 43 829
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl

Dariusz Tracz

tel.: 74 66 43 828
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl