Strona główna

Hol
Modrzewiowy

Opis
sali

Hol Modrzewiowy

Hol Modrzewiowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Kompleksu Sali Balowej i wynajmowany jest wyłącznie jako jej przedłużenie. Nazwa holu pochodzi od bogato rzeźbionego polichromowanego stropu, wykonanego z drewna modrzewiowego. To jedyna sala w zamku z małym krużgankiem i portalami drzwi u góry. Wyjątkowy charakter holu  dopełnia renesansowy kominek wykonany z piaskowca oraz wielkie okna wychodzące na urokliwy Czarny Dziedziniec z cembrowiną studzienną.

Hol Modrzewiowy to doskonałe miejsce na przygotowanie dodatkowych atrakcji dla gości – w tej podłużnej sali można zaaranżować wspaniały bufet, stworzyć interesującą wystawę lub wyeksponować materiały reklamowe organizatorów i sponsorów wydarzenia.

Historycznie salę nazywano również Holem Myśliwskim,  ze względu na prezentowane tu trofea łowieckie dawnych właścicieli zamku. W polowaniach Jana Henryka XI von Hochberga (panującego w II poł. XIX wieku)uczestniczyli nawet cesarze niemieccy, co wskazywało na wielki prestiż tej aktywności w tamtym czasie.

 

powiększ
powierzchnia 71 m2

Cena sali

pierwsze 5 godzin 750 zł
następna godzina 150 zł

Kontakt
dział imprez

Dział imprez

(organizacja wydarzeń/oferty)

Otwarty:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze przez cały rok

Mateusz Kaszubski

tel.: 74 66 43 829
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl

Dariusz Tracz

tel.: 74 66 43 828
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl