Strona główna

Kaplica
Zamkowa

Opis
sali

Kaplica Zamkowa

Zamkowa kaplica jest urokliwie położona niedaleko głównego wejścia w północno-wschodniej części zamku. Sala ozdobiona pięknymi białymi stiukowymi dekoracjami stanowi dzisiaj ważne duchowe miejsce w zamku, idealne do modlitwy i medytacji. Kaplica, wynajmowana na chrzciny oraz ceremonie zaślubin kościelnych, od wielu lat jest „świadkiem” tysięcy wypowiedzianych sakramentalnych „tak”, dlatego obecnie uważana się ją za miejsce przynoszące szczęście młodym małżonkom.

Wiedząc, jak ważny jest dzień ślubu dla Młodej Pary, jesteśmy w stanie zorganizować całe wesele w zachwycającym Zamku Książ. W kaplicy odbywają się ceremonie kościelne, w złotej Sali Maksymiliana śluby cywilne, a w Kompleksie Sali Balowej zabawa weselna. Dzięki temu goście nie tracą czasu na dojazdy, przebywając ciągle w przepięknym miejscu.

Historycznie: Książ jak każdy niezwykły obiekt ma swoją własną historię romantycznej miłości. Mowa tu oczywiście o brytyjskiej piękności Księżnej Daisy oraz niemieckim księciu Janie Henryku XV von Hochberg. Uczucie, którym książę darzył małżonkę było tak silne, że w ramach prezentu wybudował dla niej prawdziwy ogród zimowy czyli wałbrzyską palmiarnię. W podróż poślubną wybrali się w odległe części świata, a ich miesiąc miodowy trwał… aż pół roku! Tego też życzymy każdej Młodej Parze wchodzącej w związek małżeński w Zamku Książ.

Ważna informacja: W sprawach formalnych związanych z udzielaniem sakramentu należy kontaktować się z kancelarią Parafii Św. Anny w Wałbrzychu.

powiększ
powierzchnia 94 m2

Funkcja sali

Sala weselna

Możliwy układ sali

Konferencyjny 100 osób

Cena sali

pierwsze 1 godzin 2000 zł
następna godzina 2000 zł

Kontakt
dział imprez

Dział imprez

(organizacja wydarzeń/oferty)

Otwarty:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze przez cały rok

Mateusz Kaszubski

tel.: 74 66 43 829
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl

Dariusz Tracz

tel.: 74 66 43 828
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl