Strona główna

Kompleks
Sali Balowej

Opis
sali

Kompleks Sali Balowej

Na kompleks sal składają się trzy pomieszczenia, które razem tworzą największą powierzchnię eventową w Zamku Książ. Kompleks z osobnym wejściem znajduje się w zachodniej części zamku, skąd rozpościera się widok na najpiękniejsze książańskie ogrody oraz na wspaniałą zalesioną dolinę Pełcznicy. Unikalna sceneria oraz przestronne sale gwarantują komfort wolnej przestrzeni i możliwość zrealizowania niezwykłych projektów, dostosowanych specjalnie do Państwa wydarzenia.

Największa zamkowa sala – Sala Balowa - znajduje się na planie prostokąta, ma 220 metrów kwadratowych i może pomieścić nawet do 300 osób w układzie kinowym. Wspaniałego charakteru dodają jej wysokie na prawie 8 metrów wnęki okienne oraz piękny błyszczący kryształowy żyrandol. Do Sali Balowej przylega podłużna Sala Kominkowa, która czerpie swoją nazwę od wspaniale rzeźbionego kominka, jednego z dwóch największych w zamku oraz tzw. Rotunda, sala położona na planie koła. Dostęp do pomieszczeń jest ułatwiony poprzez bliskie sąsiedztwo dwóch wind, pod które na poziomie podziemi można podjechać samochodem ( dla wyładunku np. ciężkiego sprzętu).

Kompleks Sali Balowej jest doskonale przystosowany do organizacji wszelkich wydarzeń: Sala Kominkowa oraz Rotunda, są idealnym miejscem do zaaranżowania recepcji, bufetu, przerw kawowych czy miejsca odpoczynku dla gości. To również odpowiednia przestrzeń do wyeksponowania stoisk reklamowych lub wystawienniczych oraz materiałów promocyjnych. Oczywiście przy kompleksie położone są również toalety, szatnia oraz zaplecze gastronomiczne.

Sala Balowa wyposażona jest w wysokiej klasy projektor wraz z automatycznym ekranem, co znacznie zwiększa estetykę projekcji oraz wygodę jej oglądania. Dodatkowo doskonałe nagłośnienie zapewniają cztery zintegrowane z salą markowe głośniki, którymi można sterować za pomocą profesjonalnego miksera audio. Ponadto, na życzenie, wyposażenie sali stanowić mogą: bezprzewodowe mikrofony, flipcharty z mazakami, mównica oraz laptop. W pomieszczeniu jest również dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Unikalny element Sali Balowej stanowi wyeksponowana wnęka sceniczna wraz z przylegającym pomieszczeniem, które może spełniać rolę zaplecza dla prelegentów, artystów itp. W ramach wynajmu oferujemy również możliwość ustawienia do sześciu podestów scenicznych (o wymiarach 2,5 m x 1 m; max. powierzchnia sceny: 15 m kwadratowych) należących do zamku.

Historycznie: Sala Balowa powstała w latach 1909 -1923 i pierwotnie była zaprojektowana na planie ośmiokąta, a jej zwieńczenie stanowiła kopuła. To piękne półkoliste sklepienie znajduje się w Sali również i dzisiaj, zostało jednak ukryte podczas przebudowy w trakcie II Wojny Światowej.

Tak rozplanowany kompleks trzech sal umożliwia zorganizowanie nawet najbardziej wymyślnego wydarzenia w scenerii nasyconej historycznymi dziejami. Posiadamy ogromne doświadczenie w organizacji imprez, w kompleksie tworzone już były niezapomniane bankiety, profesjonalne konferencje, kongresy i sympozja oraz wesela jak z bajki. Obecnie odbywają się tutaj widowiskowe wydarzenia m.in. prestiżowa Gala Ambasador Wałbrzycha oraz międzynarodowe sympozja i konferencje.

powiększ
powierzchnia 360 m2

Funkcja sali

Sala konferencyjna
Sala bankietowa
Sala szkoleniowa
Sala weselna

Możliwy układ sali

Bankietowy okrągły 180 osób
Bankietowy prostokątny 200 osób
Konferencyjny 300 osób
Szkolny 140 osób
Podkowa 150 osób

Cena sali

pierwsze 5 godzin 6000 zł
następna godzina 800 zł

Kontakt
dział imprez

Dział imprez

(organizacja wydarzeń/oferty)

Otwarty:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze przez cały rok

Mateusz Kaszubski

tel.: 74 66 43 829
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl

Dariusz Tracz

tel.: 74 66 43 828
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl