Strona główna

Sala
Maksymiliana

Opis
sali

Sala Maksymiliana

Dwukondygnacyjna złota Sala Maksymiliana, perła Zamku Książ, to najlepiej zachowana na Śląsku barokowa, pałacowa sala reprezentacyjna. Nad wspaniałym wnętrzem tej sali pracowali: świdnicki architekt Hammerschmidt , sztukator Ramellini, rzeźbiarz Schenk  i marmoryzator Provisore . Gości każdego wydarzenia z pewnością zachwycą kominki z czarnego, włoskiego marmuru bogato zdobione rzeźbami mitologicznych postaci oraz wazonami z orłem w koronie. Niesamowitą scenerię tworzy również gra świateł, rozproszonych przez lustra wiszące nad kominkami.

Na uwagę zasługuje również wspaniały plafon z pięknymi malowidłami o tematyce mitologicznej pędzla praskiego mistrza Antoniego Feliksa Schefflera z roku 1732, ukazujący wizytę Ateny w siedzibie Muz na Helikonie. Ponadto nad oszklonymi drzwiami Sali Maksymiliana znajdują się trzy balkoniki, które niegdyś służyły jako miejsce dla dworskiej kapeli. Dzisiaj organizowane tu najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenia uświetniają utwory grane przez muzyków z filharmonii, pianistów, skrzypków itp.

Sala Maksymiliana to unikalne miejsce, w którym odbywają się przede wszystkim uroczyste gale, jubileusze, ceremonie zaślubin, wielkie otwarcia lub ceremonie wręczania nagród. Trudno znaleźć piękniejszą scenerię, gwarantujemy, że w tej sali każde wydarzenie stanie się wybitne i wyjątkowe. W ramach wyposażenia sali, na życzenie oferujemy ekran z projektorem, nagłośnienie, bezprzewodowe mikrofony oraz laptop.

Historycznie: Nazwa sali pochodzi od Konrada Ernsta Maksymiliana, który wybudował zarówno Salę Maksymiliana, jak i całe wschodnie, tzw. barokowe, skrzydło zamku. Dzięki tej przebudowie przypadającej na lata 1722-1732 zamek od frontu przestał być obiektem obronnym, a stał się zachwycającą arystokratyczną rezydencją, która miała olśniewać przybyłych (nierzadko koronowanych) gości. Z pewnością robi to dzisiaj.

UWAGA: Sala dostępna poza godzinami zwiedzania obiektu!
 

powiększ
powierzchnia 120 m2

Funkcja sali

Sala weselna
Spotkania VIP

Możliwy układ sali

Konferencyjny 160 osób

Cena sali

pierwsze 45 minut 2000 zł
następne 45 minut 2000 zł

Kontakt
dział imprez

Dział imprez

(organizacja wydarzeń/oferty)

Otwarty:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze przez cały rok

Mateusz Kaszubski

tel.: 74 66 43 829
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl

Dariusz Tracz

tel.: 74 66 43 828
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl