Strona główna

Taras
Czerwony

Opis
sali

Taras Czerwony

Taras Czerwony jest pięknie położony w samym centrum III piętra, w niedalekiej odległości od Baszty Jerzego oraz Sal Jana Henryka. Stanowi wyjątkowe miejsce na przerwę kawową, lunch, bankiet na stojąco lub przestrzeń do wypoczynku. Taras został odnowiony wraz z modernizacją tej kondygnacji, a jego nazwa pochodzi od nawierzchni wyłożonej płytami z czerwonego piaskowca. Zza odrestaurowanych, kamiennych balustrad rozpościera się widok na wieżę zamkową oraz na urokliwy Czarny Dziedziniec posiadający własną iluminację.

Na życzenie oferujemy udostępnienie stolików koktajlowych lub wiklinowych zestawów kawiarnianych, dzięki którym każde organizowane tu wydarzenie stanie się wyjątkowe.

Oświetlenie tarasu umożliwia również organizację wydarzeń wieczornych w niesamowitej zamkowej scenerii.

Historycznie: Taras Czerwony był nazywany Tarasem Dziecięcym, ponieważ to na nim bawili się młodzi panicze w otoczeniu służby. Jak wiadomo arystokracja wybierała dla siebie najpiękniejsze przestrzenie na zamku i to właśnie na III piętrze mieściły się apartamenty Hochbergów. Taras Dziecinny był bardzo ważnym miejscem odpoczynku dla członków rodu oraz idealnym otoczeniem dla arystokratycznych spotkań na powietrzu. Dzięki kameralnemu położeniu tarasu nikt nie niepokoił szlachciców, a oni sami spędzali czas w jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w zamku.

powiększ
powierzchnia 94 m2

Funkcja sali

Sala bankietowa

Możliwy układ sali

Bankietowy okrągły 40 osób

Cena sali

pierwsze 5 godzin 3000 zł
następna godzina 300 zł

Kontakt
dział imprez

Dział imprez

(organizacja wydarzeń/oferty)

Otwarty:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze przez cały rok

Mateusz Kaszubski

tel.: 74 66 43 829
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl

Dariusz Tracz

tel.: 74 66 43 828
e-mail: imprezy@ksiaz.walbrzych.pl