Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

30 05 2015 godz.10:00

I Festiwal Gier i Rozrywki

Po raz pierwszy w Zamku Książ odbył się Festiwal Gier i Rozrywki „Game Days 2015”. Na naszych turystów czekały wykłady, stoiska, gry elektroniczne i bitewne, a na III piętrze zamku otworzona została strefa gier planszowych. To był weekend pełen emocji!

I Festiwal Gier i Rozrywki Game Days 2015

To było jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w 2015 r.! Po raz pierwszy w magicznym Zamku Książ odbył się  Festiwal Gier i Rozrywki „Game Days 2015”.

I Festiwal Gier i Rozrywki Game Days 2015 to wydarzenie unikalne na skalę regionu skierowane przede wszystkim do fascynatów wirtualnej rzeczywistości, fabularyzowanych rozrywek, sieciowego współzawodnictwa oraz zręcznościowych zmagań. To dla wszystkich spragnionych radości i beztroskiej zabawy.

Organizatorzy przewidzieli prawidzwy ogrom atrakcji: turyści zobaczyli stoisko firmy Techland, gdzie firma zaprezentowałą nie tylko swoją sztandarową grę „Dying Light”, ale również produkty dedykowane dla najmłodszych. Od gier elektronicznych wolicie gry planszowe? To doskonale. Ich również nie zabrakło - na festiwalu pojawił się bowiem jeden z największych dystrybutorów produktów związanych z ta formą zabawy w Polsce – Planszóweczka.pl. To właśnie zachwycające III piętro Zamku Książ zagospodarowane było przez tę rodzinną i imprezową formę zabawy. Właśnie w Centrum Kongresowo -Kulturalnym  testować, bawić się i rywalizować. Do odległych światów turystów zabrali uznani gracze z Twierdzy Wrocław, których niesamowite opowieści dorównały tym filmowym. To właśnie oni zostali animatorami prowadzącymi gry fabularyzowane i bitewne dla publiczności. To nie wszystko!

Na miłośników komputeryzacji czekała nie lada gratka: to we wnętrzach zamkowych odbyła się ogromna Wystawa Komputerowa zorganizowana przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.  Dzięki ekspozycjom, które zostały przygotowane w książańskich salach, uczestnicy mieli jedyną okazję zagrania w Pegazusa, Amigę, Comodorę oraz pierwsze modele PC. W trakcie festiwalu udostępniona została również oddzielna wystawa prezentująca rozwój sprzętu firmy Apple oraz jego historię.

W wydarzeniuuczstniczyło również WoWCenter. Dzięki temu odbyło się tutaj  "Spotkania przy Kominku" z fanami gry Hearthstone: Heroes of Warcraft stanowiącego zarazem zlot czytelników portali WoWCenter.pl i HotSCenter.pl. To nie wszystko - w trakcie imprezy zorganizowane zostały także turnieje w tę niezwykle popularną elektroniczną grę karcianą. Z pewnością odwiedzających ucieszy informacja, że organizatorzy przygotowali dodatkowo wystawę gadżetów i przedmiotów kolekcjonerskich związanych z Blizzard Entertainment.

Warto wspomnieć, że w zamku oprócz animacji, pokazów i wykładów na turystów czekał szereg stoisk oferujących gry i produkty związane z rynkiem rozrywek. Oprócz popularnych gier planszowych i elektronicznych, odwiedzający mogli zapoznać się z szeroką ofertą łamigłówek, gier karcianych, figurowych oraz zdobyć akcesoria związane z tą formą rozrywki. Festiwal był więc możliwością  zaopatrzenia się w prezenty przed Dniem Dziecka, który odbył się dzień później.

Dlatego grajmy jak najwięcej i spełniajmy swoje marzenia o heroicznych czynach, fantastycznych światach, pasjonujących epokach. Jeżeli uwielbiacie tę formę zabawy – to po prostu nie mogło Was zabraknąć na Game Days 2015.

Nie bez powodu miejscem organizacji tego wydarzenia był jeden z najniezwyklej zlokalizowanych zamków w Europie – Zamek Książ w Wałbrzychu. Położony na wysokości 395 m n.p.m. pośród morza lasów, sam wygląda jak stworzony na potrzeby gry komputerowej.

Dziękujemy za to, że byliście z nami nami w weekend 30 – 31 maja 2015 roku!