Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

01 04 2015 godz.10:00

Przemiany Zamku Książ

Zamek Książ często przechodził z rąk do rąk, należał do różnych państw, był niszczony podczas licznych wojen, które były tu toczone. Wyruszcie z nami w podróż przez dzieje i przemiany jakie przeszedł zamek dzięki wystawie na III piętrze zamku.

„Przemiany Zamku Książ”

W początkowych wiekach Książ miał za sobą wielce burzliwe dzieje. Często przechodził z rąk do rąk, należał do różnych państw, był niszczony podczas licznych wojen, które były tu toczone. Tak naprawdę niewiele wiemy o początkach dzisiejszego zamku, a i w przekazach o pierwszych wiekach jego funkcjonowania jest wiele luk i niejasności, a wręcz sprzeczności.

Zamek na tle dziejów był wielokrotnie przebudowywany i zmieniany - z pierwotnej warowni obronnej przeszktałcono go w rezydencję pałacową, a ostatecznie w zamek z barokową fasadą.

Zapraszamy naszych turystów do zobaczenia wystawy "Przemiany Zamku Książ", która mieścić się bedzie na przepięknym III piętrze Zamku Książ od 1 kwietnia do 30 czerwca 2015 r.! Wstęp w cenie wejścia do zamku - cennik biletów zamkowych znajduje się tutaj