Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

19 01 2014

Wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Macewicz

W nowoczesnym Centrum Kogresowo Konferencyjnym odbył się wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Macewicz, promujący mikroregion Wałbrzycha. Wernisaż wzbogacono o niezwykły pokaz mody prezentujący projekty uzdolnionej projektantki - Agnieszki Światły.

19 stycznia 2014 r. w  Zamku Książ było naprawdę gorąco! To właśnie tutaj, w nowoczesny Centrum Kogresowo Konferencyjnym odbył się wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Macewicz, promujący mikroregion Wałbrzycha. Wernisaż wzbogacono  o  niezwykły pokaz mody prezentujący projekty uzdolnionej projektantki - Agnieszki Światły. Niektóre z kreacji zostały zaprojektowane specjalnie na tę okazję.

Pokaz otworzył recital fortepianowy Anny Starzec – absolwentki Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także szkół w Norwegii i Stanach Zjednoczonych. Solistka koncertuje w kraju i za granicą z orkiestrami symfonicznymi i zespołami kameralnymi.

 Podczas pokazu na korytarzu książańskiego Centrum Konferencyjnego zaprezentowana została wieczorowa i bussuinesowa kolekcja autorstwa Agnieszki Światły, której projekty znane są nie tylko w Polsce, ale również za granicą. "Do tworzenia unikalnych kreacji używa naturalnych włoskich tkanin, takich jak jedwab, muślin, szyfon czy kaszmir. Specjalizuje się w sukniach wieczorowych, koktajlowych, bussinesowych oraz ślubnych." (www.wałbrzyszek.com)

To również na III piętrze Zamku Książ goście mieli okazję zobaczenia wystawy niesamowitych zdjęć Aleksandry Macewicz - właścicielki Agencji Fotograficznej EMEY Studio. Fotografie artyski publikowane były w czasopismach i magazynach związanych z modą, takich jak m.in. Vogue Italy, FineLife, Shot Magazine, Design Scene czy Confashion Magazine. Warto wspomnieć o tym, że Aleksandra Macewicz jest tegoroczną laureatką stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i obrony dóbr kultury.

Impreza prowadzona przez stylistkę Annę Grabowską i aktora Mateusza Płochę została zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miasta Wałbrzych oraz Zamkiem Książ. Sponsorami było przedsiębiorstwo Mega SA oraz cukiernia Mr Tortini.

Wybrane publikacje:

http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,22366  - Walbrzyszek.com
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.704267336271344.1073741843.105842652780485&type=3 - Oficjalny fan page Agnieszki Światły