Strona główna

Nocne Zwiedzanie

Nocne
Zwiedzanie opis

Nocne zwiedzanie

Nocne Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem

Nocne Zwiedzanie to trwająca ok. 90 minut przygoda, podczas której goście Waszego wydarzenia wyruszą wraz z przewodnikiem w podróż przez mroczne, zamkowe korytarze. Trudno o bardziej emocjonującą usługę - gwarantujemy, że będzie to niezapomniania atrakcja dla każdego uczestnika!
Grupa śmiałków uzbrojona jedynie w światło lamp przemierza zarówno najciekawsze komnaty zamkowe, jak i te nieudostępniane w trakcie dziennego zwiedzania m.in. dawne Hochbergowskie piwnice. Przejście po zamku organizowane jest w tajemniczej atmosferze przepełnionej opowieściami o przerażających i nieznanych historiach związanych z Książem, a na Waszych gości czekać będą trzymające w napięciu wydarzenia. Mary i zjawy  mroku czuwają zawsze i w tle Nocnego Zwiedzania odbywają się różne, mrożące krew w żyłach sceny. Czy wyruszycie wraz ze swymi gośćmi, gdy zgaśnie światło?

Ważne informacje:

  • Nocne Zwiedzanie dla grup jest możliwe tylko po wcześniejszej awizacji w Dziale Marketingu i organizowane jest w terminie wybranym przez klienta, o ile nie koliduje on z innym zamkowymi wydarzeniami.
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona. W przypadku większej liczby osób niż 30, istnieje możliwość zorganizowania kilku grup wchodzący ok. 20 minut po sobie. 
  • Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych i nie zawiera wstępu do Palmiarni Wałbrzych.
  • W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie. Uczestników zwiedzania prosimy o przeczytanie wszystkich Ważnych informacji poniżej.
  • Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania.
  • Zabrania się na terenie zamku: spożywania napojów i pożywienia, obowiązuje absolutny zakaz palenia (!)
  • Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się tutaj.

Ważne
informacje

Nocne Zwiedzanie jest usługą skierowaną do osób dorosłych, dlatego też na zwiedzanie nie obowiązują bilety ulgowe. Bilety nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych.

Liczba miejsc w grupie jest ograniczona. Liczbę wolnych miejsc można sprawdzić w systemie zakupu biletów online.

 

Nie przyjmujemy awizacji telefonicznych na zwiedzanie indywidualne. Obowiązuje zakup biletów poprzez system online lub w kasach biletowych w godzinach ich otwarcia.


Nocne Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem.
 


W przypadku większej liczby osób niż 30, istnieje możliwość zorganizowania kilku grup Nocnego Zwiedzania wyruszających równocześnie z różnych punktów lub minimalnie 30 minut po sobie.


Każdy uczestnik przystępujący do Nocnego Zwiedzania akceptuje, że ta forma zwiedzania Zamku może wywołać silne emocje - z tego względu Nocne Zwiedzanie nie jest wskazane dla osób o słabej odporności na bodźce wywołujące emocje, w szczególności nie jest wskazane dla osób z zaburzeniami krążenia lub obniżoną wydolnością oddechowo-krążeniową.

W trakcie Nocnego Zwiedzania mają Państwo możliwość zobaczenia nieudostępnianych dziennie miejsc, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. wąskimi zamkowymi schodami, zwiedzaniem tarasów, tunelu. W związku z tym prosimy o ubiór adekwatny do charakteru zwiedzania, zwłaszcza o wygodne obuwie (prosimy o niezakładanie butów na szpilkach) oraz ciepłe okrycie w zimne dni.

Zamek Książ może odmówić udziału w Nocnym Zwiedzaniu lub usunąć z terenu obiektu wszystkie osoby, co do których obsługa poweźmie wątpliwości co do zdolności do właściwego zachowania, znajdujących się pod widocznym wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 

Regulamin
Nocnego Zwiedzania

REGULAMIN ZWIEDZANIA ZAMKU KSIĄŻ I PALMIARNI ORAZ WYSTAWY CZASOWEJ MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU W SALACH EKSPOZYCJNYCH ZAMKU KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU

Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, dlatego na usługę nie obowiązują bilety ulgowe! Bilety na usługę nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych ani na Wystawę Czasową Muzeum Narodowego we Wrocławiu w salach zamkowych (obowiązuje trasa specjalna).

Uczestników Nocnego Zwiedzania obowiązuje cały Regulamin zwiedzania Zamku Książ i Palmiarni, w szczególności: par. 3 pkt. 9 oraz par. 2 pkt. 7 oraz 12-15, par. 5  pkt. 1 oraz pkt. 3,  par. 6. , par 7. pkt. 2-3 oraz par. 8 pkt. 2 (fragmenty do pobrania poniżej).

Pełny regulamin znajduje się na tutaj.