Nasze atrakcje

Cennik obowiązujący od 01.04.2015 r.

Bilety zakupione ONLINE są o 1 zł tańsze. Oszczędź czas i nie stój w kolejce.
Zdobądź swój bilet na: 
www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl

Informacja dla posiadaczy wałbrzyskiej i ogólnpolskiej Karty "Rodzina 3+" (wzór zamieszczony obok):

Zwiedzanie Zamku Książ bez przewodnika wynosi 1 zł brutto od osoby. Dla dzieci do lat 5 (wpisanych na karcie rodzica) cena biletu osoby dorosłej  zawiera również wstęp dla dziecka (oferta dostępna od 1 czerwca 2014 r.). Karta nie obowiązuje na wydarzenia specjalne m.in. koncerty, Nocne Zwiedzanie. Bilety zakupione do zamku na KDR nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych ( w palmiarni można zakupić oddzielny bilety na honorowane karty KDR).

WAŻNE:

„Bilet do palmiarni”
 W cenę biletu zwiedzania zamku wliczone jest zwiedzanie palmiarni.

„Ważność biletu”
Bilety zakupione w kasie zamku i palmiarni ważne są 12 miesięcy od daty ich nabycia. Bilety wykorzystać można jednokrotnie w każdym z obiektów.

„Zachowaj bilet !”
Jeśli zakupili Państwo bilet na zwiedzanie zamku lub sesję okolicznościową w zamku i palmiarni, proszę pamiętać o jego zachowaniu i okazaniu w kolejnej kasie.

„Zobacz więcej!"
Tylko zwiedzając z przewodnikiem można zobaczyć Tunel z okresu II wojny światowej, udostępnione części III piętra, tzw. Strachy (nazistowskie pomieszczenia wykute w zamku). Dopłata do przewodnika to tylko 5 zł!


                   ZWIEDZANIE INDYWIDULANE BEZ PRZEWODNIKA


Obiekty


normalny


ulgowy


Zamek
+ tarasy***
+palmiarnia30,0020,00


Zamek
+ tarasy***
+ stajnie zamkowe
+ palmiarnia35,0025,00

Tarasy***
+ palmiarnia

20,00

10,00

  1. Turyści indywidualni mogą skorzystać ze zwiedzania bez przewodnika lub zakupić bilet na zwiedzanie
    z przewodnikiem wyłącznie w j. polskim trasą „Od Piastów do Tajemnic II Wojny Światowej”. Istnieje możliwość dołączenia się również do grup zwiedzających trasą "Książ Barokowy" oraz „Od Piastów do Tajemnic II Wojny Światowej” (polskich i obcych) , jeżeli takie powstały i są dostępne wolne miejsca.  Stałe grupy złożone z turystów indywidualnych są tworzone na bieżąco, czas oczekiwania wynosi do 60 minut.


       EXPLORE WAŁBRZYCH - BILETY
Obiekty

 
  Zamek Książ oraz Palmiarnia - zwiedzanie indywidualne, Stara Kopalnia - zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem w jęz. polskim zgodnie z regulaminem Starej Kopalni:
www.starakopalnia.pl


normalny


ulgowy


Zamek Książ
+ palmiarnia
+Stara Kopalnia****48,0033,00

Informujemy, że Zamek Książ znajduje się na ul. Piastów Śląskich 1, palmiarnia na ul. Wrocławskiej 158 (ok. 2 km od zamku),  a Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki na ul. Wysockiego 29 (ok. 11 km od zamku).

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM DLA TURYSTÓW INDYWIDUALNYCH W JĘZYKU POLSKIMTrasa
zwiedzania


Zamek z  przewodnikiem w języku polskim (grupy formułowane są na bieżąco w godz. otwarcia zamku) + palmiarnia indywidualnie

                        
normalny

                       
ulgowy


Od Piastów do tajemnic II wojny światowej (w tym III piętro)
+ palmiarnia

                             

35,00

                       

      25,00

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

(POWYŻEJ 15 OSÓB, PO WCZEŚNIEJSZEJ AWIZACJI)Trasa


zwiedzania


Z przewodnikiem w języku polskim


Z przewodnikiem w języku obcym*


normalny


ulgowy


normalny


ulgowy


Książ Barokowy**
+ palmiarnia30,0020,0035,0030,00

Od Piastów do tajemnic II wojny światowej (w tym III piętro)
+ palmiarnia


35,00


25,00


45,00


35,00


Szlakiem Daisy - zamek ( w tym III piętro),
tarasy***, park**

+ palmiarnia45,0030,0055,0045,00

  1. W przypadku grup zorganizowanych (polskich oraz obcojęzycznych) konieczna jest wcześniejsza awizacja (pisemna lub telefoniczna - min. 7 dni przed terminem zwiedzania), której dokonuje Punkt Obsługi Klienta (tel.: +48 74 66 43 834 lub +48 74 66 43 872, e-mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl). Zamek ma prawo dołączyć do grupy innych zwiedzających (grupy zorg. i turystów indywidualnych), jeżeli w grupie są jeszcze miejsca (oprócz grup zorganizowanych zwiedzających trasą "Szlakiem Daisy")


                   BILETY DODATKOWE


normalny


ulgowy

Dopłata za zwiedzanie
z przewodnikiem
(dla posiadaczy biletów na zwiedzanie indywidualne)
            5,00-


Wieża zamkowa
(tylko przy zwiedzaniu z przewodnikiem)10,007,00

SESJE OKOLICZNOŚCIOWE


TARASY ***


PALMIARNIA


150,00


150,00

Cennik obowiązuie od 01.04.2015 r.
Podane ceny są cenami brutto w PLN.

  Zwiedzanie z przewodnikiem w języku obcym (język angielski, niemiecki, rosyjski) dostępne wyłącznie po wcześniejszej awizacji w Punkcie Obsługi Klienta lub poprzez system rezerwacji ONLINE: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl

** Trasy dostępne wyłącznie po wcześniejszej awizacji w Punkcie Obsługi Klienta lub poprzez system rezerwacji ONLINE: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl

*** Tarasy zamkowe są nieczynne w okresie jesienno – zimowym (tj. październik – marzec), chyba że w związku z warunkami atmosferycznymi spółka Zamek Książ w Wałbrzychu postanowi inaczej.

UWAGA! Ostatnie wejście z przewodnikiem dla turystów indywidualnych  jest organizowane najpóźniej godzinę przed zamknięciem Kasy Biletowej (tj. w sezonie: o godzinie 16.00 w dni robocze i o godzinie 17.00 w weekendy, poza sezonem: o godzinie 14.00 w dni robocze i o godzinie 15.00 w weekendy).

**** Zwiedzanie Starej Kopalni odbywa się wyłącznie z przewodnikiem. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem obiektu oraz godzinami otwarcia i zwiedzania na stronie: www.starakopalnia.pl

Informacje dot. zwiedzania zamku i palmiarni dla turystów indywidualnych dostępne są na www.ksiaz.walbrzych.pl Rezerwacji dla grup zorganizowanych dokonać można poprzez system ONLINE www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl w Punkcie Obsługi Klienta czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 15.30 pod numerem +48 74 66 43 834 lub e-mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl

Trasy dodatkowe: 

Lekcje zamkowe połączone ze zwiedzaniem oferta edukacyjna Zamku Książ.

Koszt uczestnictwa – 15 zł (9 zł od ucznia z terenu aglomeracji wałbrzyskiej)
Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży są prowadzone podczas roku szkolnego.

Rezerwacja: (74) 66 43 871, e-mail: centrum@ksiaz.walbrzych.pl
http://www.ksiaz.walbrzych.pl/edukacja.html

„Baśniowy Książ" - specjalne zwiedzanie dla dzieci z klas I – VI

Cena biletu – 17 zł od dziecka
Rezerwacja - 693771391
więcej...

Nocne zwiedzanie „Z duszą… na ramieniu”

Zwiedzanie jest organizowane w określonych terminach, które są podawane w aktualnościach na stronie internetowej zamku. Zwiedzanie to można zamówić również dla grup w Dziele Marketingu (74) 66 43 827.

Koszt zwiedzania organizowanego w terminach ustalanych przez Zamek Książ – 55 zł od osoby, 50 zł w przypadku zakupu biletu online. Istnieje również możliwość organizacji zwiedzania dla grupy w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

"WYCIECZKI SEGWAY po trasach książańskiego parku"

Proponujemy odkrywanie tajemnic Książańskiego Parku Krajobrazowego podążając po jego malowniczych szlakach niezwykłym, rozwiniętym technologicznie dwukołowcem Segway. Dzięki takiej wycieczce doświadczycie Państwo niezapomnianych wrażeń, a obcowanie z przyrodą i dziedzictwem kulturowym zamku  nabierze nowego, niecodziennego wymiaru.
więcej...

Informujemy, że w dniach 24 - 26.10.2014 r. w ramach akcji "Dolny Śląsk za pół ceny" bilety na wybrane trasy zwiedzania zamku będą tańsze.  Zobacz więcej TUTAJ

WAŻNE:

„Bilet do palmiarni”
 W cenę biletu zwiedzania zamku wliczone jest zwiedzanie palmiarni.

„Ważność biletu”
Bilety zakupione w kasie zamku i palmiarni ważne są 12 miesięcy od daty ich nabycia. Bilety wykorzystać można jednokrotnie w każdym z obiektów.

„Zachowaj bilet !”
Jeśli zakupili Państwo bilet na zwiedzanie zamku lub sesję okolicznościową w zamku i palmiarni, proszę pamiętać o jego zachowaniu i okazaniu w kolejnej kasie.                      Polub nas na Facebooku!
 najświeższe informacje, konkursy, ciekawostki

 https://www.facebook.com/KsiazWalbrzych