Strona główna

Nauka
poprzez zwiedzanie

Lato
w zamku 2022

Lato 2022 w Zamku Książ zapowiada się niesamowicie! Specjalnie z myślą o najmłodszych turystach przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć letnich dla uczniów wszystkich klas. Zachęcamy do rezerwacji grup w naszym Punkcie Obsługi Klienta. Niech żyją wakacje!

 

Zapraszamy uczniów z klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych na zwiedzanie zamkowych komnat i tajemniczych podziemi w ramach tegorocznej edycji programu Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę", na dofinansowanie wycieczek szkolnych w 2022 roku.

Zapisy: info@ksiaz.walbrzych.pl oraz pod numerem telefonu 74 66 43 834

 

Katalog
edukacyjny

Oferta
edukacyjna

BAŚNIOWY KSIĄŻ

Baśniowe zwiedzanie to podróż do zamkowej krainy baśni i legend. Podczas aktywnej, edukacyjnej „podróży w czasie” dzieci spotykają średniowieczną księżną Annę.., z którą przemierzają zamkowe dzieje. Wędrując tajemniczymi piwnicami i salonami, mali podróżnicy szukają zaginionego skarbu i magicznej Książęcej Skały. Gry i zagadki na trasie poszerzają ich wiedzę o zamku, rozwijają kreatywność i pozwalają odkryć potęgę wyobraźni. więcej

Dla kogo: przedszkola, klasy I-IV szkoły podstawowej
Cena: 35 zł
Czas trwania: 90 min

KSIĘŻNICZKI I RYCERZE NA ZAMKU

Pokażemy Zamek sprzed wieków, opowiemy ciekawostki z okresu, gdy w Książu można było spotkać prawdziwe księżniczki i rycerzy. A na koniec pokażemy dawne życie mieszkańców Książa.

Dla kogo: przedszkola, klasy I-IV szkoły podstawowej
Cena: 32 zł
Czas trwania: 60 min

ZAMKOWE TAJEMNICE

Zamek Książ wciąż skrywa niewyjaśnione historie, m.in. takie, jak hipotezy o przeznaczeniu wojennm podziemi, czy miejscu pochówku Księżnej Daisy. Poznaj nieznane historie i zapierające dech anegdoty.

Dla kogo: klasy IV-VIII szkoły podstawowej, szkoła średnia
Cena: 35 zł
Czas trwania: 90 min

Zajęcia on-line

Temat: Od karety do automobilu – nowinki techniczne na dworze Hochbergów.
Przedmiot: technika
Odbiorcy: klasy VI–VII szkoły podstawowej

Przełom XIX i XX wieku słusznie określany jest okresem postępu technicznego. Doskonale było to widać na dworze Hochbergów, jednej z najbogatszych rodzin ówczesnej Europy. Dysponowali oni olbrzymią fortuną, dzięki czemu mogli sobie pozwolić na.. nowinki techniczne, bez których trudno wyobrazić sobie współczesne życie. Uczniowie poznając dzieje Zamku Książ w Wałbrzychu przyswajają podstawowe pojęcia z zakresu techniki i rozwijają w sobie postawę szacunku wobec dziedzictwa historii. więcej

Temat: Majątek Hochbergów jako pierwowzór przedsiębiorstwa wielobranżowego. Od rolnictwa do przemysłu ciężkiego.
Przedmiot: wprowadzenie do przedsiębiorczości
Odbiorcy: uczniowie LO

We współczesnych realiach zatrudnianie pracowników na pełen etat z zabezpieczeniem im pakietów socjalnych i ubezpieczeniem zdrowotnym wydaje się czymś oczywistym. Zgoła inaczej wyglądało to na przełomie XIX i XX wieku... Robotnicy nie byli opłacani adekwatnie do ciężkiej pracy. Hochbergowie byli w Europie jednymi z prekursorów przemian socjalnych oraz działalności charytatywnej, które poprawiły dolę robotników. Byli także pionierami w sprawnym zarządzaniu potężnym przedsiębiorstwem wielobranżowym, obejmującym rolnictwo, przemysł ciężki, a nawet turystykę. Uczniowie podczas zajęć utrwalają wiedzę o rewolucji przemysłowej XIX wieku, zapoznają się z produkcyjną i przemysłową działalnością w majątkach Hochbergów, a także wdrożonym przez nich systemem opieki socjalnej i działalnością charytatywną. więcej 

informacje praktyczne


Kontakt:
e-mail: info@ksiaz.walbrzych.pl
tel.: 74 66 43 834

Bezpieczeństwo:
Zarówno sale edukacyjne, jak i te, które znajdują się na trasie zwiedzania są regularnie dezynfekowane. Przed salami edukacyjnymi znajdują się płyny dezynfekujące. Prowadzący zajęcia prowadzą spotkania z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Rezerwacja zajęć:
tel.: 74 66 43 834
e-mail: info@ksiaz.walbrzych.pl

Zapisy na zajęcia Baśniowy Książ:
tel.: 693 771 391
Prosimy o rezerwację zajęć z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Miejsce:
Zajęcia stacjonarne odbywają się w salach edukacyjnych Zamku Książ w Wałbrzychu. Podczas zajęć uczestnicy zobaczą także historyczne wnętrza Zamku.

Termin:
Zajęcia prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00. Istnieje możliwość ustalenia innego terminu i godzin po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Liczba uczestników:
Zajęcia prowadzimy dla minimum 15 osób. Grupa maksymalnie może liczyć 35 osób. W przypadku większych klas uczestnicy dzieleni są na mniejsze grupy.
Gwarantujemy darmowy wstęp na zajęcia dla jednego opiekuna na 10 uczestników.

 

Regulamin
zwiedzania

REGULAMIN ZWIEDZANIA ZAMKU KSIĄŻ I PALMIARNI ORAZ WYSTAWY CZASOWEJ MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU W SALACH EKSPOZYCJNYCH ZAMKU KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU

Kompleks zamkowo – parkowy Książ oraz palmiarnia są obiektami zabytkowymi, wpisanymi do Rejestru Zabytków i są chronione prawem.
Właścicielem Kompleksu jest Miasto Wałbrzych, a zarządza nim i prowadzi działalność na jego terenie spółka gminna Zamek Książ w Wałbrzychu (zwana dalej Spółką). Kompleks stanowi fragment Książańskiego Parku Krajobrazowego.
Właścicielem palmiarni jest Miasto Wałbrzych, a nad obiektem zarząd sprawuje spółka Zamek Książ w Wałbrzychu.

W związku z obostrzenia wprowadzonymi w kraju prosimy o szczególne zapoznanie się z par. 1, pkt. 15 i 16, dot. noszenia maseczek w trakcie zwiedzania oraz dot. limitu osób niezaszczepionych w grupach.

Kontakt
zwiedzanie / awizacje

Lekcje zamkowe

Awizacje są przyjmowane:
od 08:00 do 17:00 codziennie przez cały rok


tel.: 74 66 43 834
e-mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl
e-mail: info@ksiaz.walbrzych.pl

Baśniowy Książ

Anna Motyka
Tel.: + 48 693 771 391