-->

Strona główna

Sprawdź czy...
boisz się ciemności

Terminy
nocnego zwiedzania

Zapraszamy nieustraszonych uczestników

Nocne Zwiedzanie Zamku Książ jest usługą cykliczną, przypadającą zwykle na piątki lub soboty. Terminy dla turystów indywidualnych są ogłaszane pod koniec każdego miesiąca. Grupy zorganizowane prosimy o kontakt z Działem Marketingu w celu ustalenia terminu.

Po zwiedzaniu nie chcesz wracać do domu? Sprawdź ofertę Hotelu Książ z Nocnym Zwiedzaniem.

Przed zakupem biletu prosimy o uważne przeczytanie Ważnych Informacji w cenniku.

W tym miesiącu nie ma zaplanowanych żadnych wydarzeń

Trasy
nocnego zwiedzania

Sezon na strach rozpoczęty

Oferta tras (obowiązuje od 02.04.2012 r.)
Włóżcie szaty odwagi, przybierzcie barwy bohaterów i przybywajcie
do mrocznego Zamku Książ, by po zmroku poznawać jego historię.
Nie obiecujemy, że będzie bezpiecznie,
nie obiecujemy, że nie zaleje Was zimny pot,
nie obiecujemy, że nie dosięgnie Was ręka stworów nieumarłych,
obiecujemy - że nigdy tego nie zapomnicie!

Nocne Zwiedzanie dla turystów indywidualnych

Nocne Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem

Nocne Zwiedzanie to trwająca ok. 90 minut przygoda, podczas której turyści wyruszają wraz z przewodnikiem w podróż przez mroczne, zamkowe korytarze. Grupa uzbrojona jedynie w światło lamp przemierza zarówno najciekawsze komnaty zamkowe, jak i te nieudostępniane w trakcie dziennego zwiedzania m.in. dawne Hochbergowskie piwnice. Przejście po zamku organizowane jest w tajemniczej atmosferze przepełnionej opowieściami o przerażających i nieznanych historiach związanych z Książem, a na turystów czekają trzymające w napięciu wydarzenia. Mary i zjawy  mroku czuwają zawsze i w tle Nocnego Zwiedzania odbywają się różne, mrożące krew w żyłach sceny. Czy ruszysz z tymi śmiałkami do przodu, gdy zgaśnie światło

Ważne informacje:

  • Nocne Zwiedzanie dla turystów indywidualnych odbywa się wyłącznie w języku polskim oraz w godzinach i terminach ogłaszanych przez zamek. Terminy można sprawdzić w zakładce – Terminy Nocnego Zwiedzania.
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona.
  • Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych i dlatego nie obowiązują bilety ulgowe. Bilety na Nocne Zwiedzanie nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych.
  • W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie. Uczestników zwiedzania prosimy o przeczytanie wszystkich Ważnych informacji w zakładce cennika oraz Regulaminu
  • Zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Książ połączonej z Nocnym Zwiedzaniem. Nie warto wracać do domu, gdy w Książu tyle się dzieje. Zobacz ofertę tutaj

 

Nocne Zwiedzanie dla grup zorganizowanych

Nocne Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem

Nocne Zwiedzanie dla grup zorganizowanych to nasza propozycja na urozmaicenie każdego wydarzenia i sprawienia, by było ono po prostu niezapomniane! Dzięki tej mrocznej przygodzie dostarczymy uczestnikom nie tylko naprawdę mocnych wrażeń, ale zapewnimy również wspaniałą rozrywkę… o ile są dość odważni. Zwiedzanie przebiega trasą specjalną  (tak samo, jak trasa dla turystów indywidualnych) i trwa ok. 90 minut – pokażemy Państwa gościom zamek zupełnie z innej strony, w tym nieudostępniane dziennie pomieszczenia m.in. dawną kuchnię Hochbergów na V piętrze. Na życzenie klienta istnieje możliwość dokonywania zmian w trasie (m.in. skrócenie) lub w programie zwiedzania np. ekstremalne straszenie, modyfikacje tematyczne według wybranego motywu. 

Praktyczne informacje:
- Nocne Zwiedzanie dla grup jest możliwe tylko po wcześniejszej awizacji w Dziale Marketingu i organizowane jest w terminie wybranym przez klienta, o ile nie koliduje on z innym zamkowymi wydarzeniami.
- Zwiedzanie jest dostępne w językach: polski, angielski, niemiecki, rosyjski i czeski.
- Maksymalna liczba osób w jednej grupie zorganizowanej wynosi 30.
- W przypadku większej liczby osób niż 30, istnieje możliwość zorganizowania kilku grup Nocnego Zwiedzania wyruszających równocześnie z różnych punktów lub ok. 15-20 minut po sobie.
- Uczestników zwiedzania prosimy o zapoznanie się z Ważnymi informacjami w zakładce cennika.

Nocne Zwiedzanie - edycje specjalne

Edycje specjalne Nocnego Zwiedzania odbywają  się wyłącznie z przewodnikiem

Edycje specjalne Nocnego Zwiedzania to wydarzenia tematyczne związane z wyjątkowymi okolicznościami i datami, jak np. Walentynkowe Nocne Zwiedzanie „Miłość aż po grób” czy straszne Nocne Zwiedzanie „Piątek 13-tego”. Zawsze zawierają coś specjalnego dla naszych turystów - zmianę trasy i postaci, więcej ukrytych przejść i dodatkowe atrakcje. Skorzystać z nich mogą zarówno turyści indywidualni, jak i grupy po wcześniejszej awizacji. Zachęcamy do śledzenia specjalnych Nocnych Zwiedzań  w zakładce Terminy Nocnego Zwiedzania oraz do sprawdzenia oferty Hotelu Książ.

Cennik
biletów

Cennik biletów nocnego zwiedzania

Zwiedzanie indywidualne z przewodnikiem (j. polski) 1

  Edycja standardowa Edycja specjalna
Bilety zakupione w kasie biletowej 2 74,00 79,00
Bilety zakupione przez system online 3 69,00 74,00

Cennik obowiązuje od 02.02.2024 r. Podane ceny są cenami brutto w PLN.

1 Zwiedzanie dla turystów indywidualnych odbywa się wyłącznie z przewodnikiem w języku polskim.

2 Bilety można zakupić w kasach biletowych w godzinach ich otwarcia.

3 Bilety można zakupić taniej przez system online.

4 Zwiedzanie dla grup z przewodnikiem w wybranym terminie jest możliwe tylko po wcześniejszej awizacji pod nr tel. 74 66 43 827 lub 693 616 459.

5 Zwiedzanie dostępne w językach: polski, angielski, niemiecki, włoski. Pozostałe języki na zapytanie.

6 W przypadku zamówienia zwiedzania dla grupy obowiązuje zasada uiszczenie opłaty za całą grupę bez względu na liczbę osób. Maksymalna liczba osób w jednej grupie to 35.

7 Istnieje możliwość zorganizowania edycji specjalnej np. tematycznej, wycenianej w zależności od wymagań klienta.

Zwiedzanie grupowe z przewodnikiem 4

  Edycja standardowa Edycja specjalna
Koszt zorganizowania grupy w języku polskim 2900zł 6 wycena indywidualna 7
Koszt zorganizowania grupy w języku obcym 5 3100zł 6 wycena indywidualna 7

Cennik obowiązuje od 02.02.2024 r. Podane ceny są cenami brutto w PLN.

1 Zwiedzanie dla turystów indywidualnych odbywa się wyłącznie z przewodnikiem w języku polskim.

2 Bilety można zakupić w kasach biletowych w godzinach ich otwarcia.

3 Bilety można zakupić taniej przez system online.

4 Zwiedzanie dla grup z przewodnikiem w wybranym terminie jest możliwe tylko po wcześniejszej awizacji pod adresem e-mail nocne@ksiaz.walbrzych.pl.

5 Zwiedzanie dostępne w językach: polski, angielski, niemiecki, włoski. Pozostałe języki na zapytanie.

6 W przypadku zamówienia zwiedzania dla grupy obowiązuje zasada uiszczenie opłaty za całą grupę bez względu na liczbę osób. Maksymalna liczba osób w jednej grupie to 35.

7 Istnieje możliwość zorganizowania edycji specjalnej np. tematycznej, wycenianej w zależności od wymagań klienta.

Nocne Zwiedzanie jest usługą skierowaną do osób dorosłych, dlatego też na zwiedzanie nie obowiązują bilety ulgowe. Bilety nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych.

Liczba miejsc w grupie jest ograniczona. Liczbę wolnych miejsc można sprawdzić w systemie zakupu biletów online.

Nie przyjmujemy awizacji telefonicznych na zwiedzanie indywidualne. Obowiązuje zakup biletów poprzez system online lub w kasach biletowych w godzinach ich otwarcia.

Nocne Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem.

W przypadku większej liczby osób niż 35, istnieje możliwość zorganizowania kilku grup Nocnego Zwiedzania wyruszających ok. 10-15 minut po sobie.

Każdy uczestnik przystępujący do Nocnego Zwiedzania akceptuje, że ta forma zwiedzania Zamku może wywołać silne emocje - z tego względu Nocne Zwiedzanie nie jest wskazane dla osób o słabej odporności na bodźce wywołujące emocje, w szczególności nie jest wskazane dla osób z zaburzeniami krążenia lub obniżoną wydolnością oddechowo-krążeniową.

W trakcie Nocnego Zwiedzania mają Państwo możliwość zobaczenia nieudostępnianych dziennie miejsc, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. wąskimi zamkowymi schodami, zwiedzaniem tarasów, tunelu. W związku z tym prosimy o ubiór adekwatny do charakteru zwiedzania, zwłaszcza o wygodne obuwie (prosimy o niezakładanie butów na szpilkach) oraz ciepłe okrycie w zimne dni.

Zamek Książ może odmówić udziału w Nocnym Zwiedzaniu lub usunąć z terenu obiektu wszystkie osoby, co do których obsługa poweźmie wątpliwości co do zdolności do właściwego zachowania, znajdujących się pod widocznym wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

 

 

Regulamin
Nocnego zwiedzania

REGULAMIN ZWIEDZANIA ZAMKU KSIĄŻ I PALMIARNI ORAZ WYSTAWY CZASOWEJ MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU W SALACH EKSPOZYCJNYCH ZAMKU KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU

Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, dlatego na usługę nie obowiązują bilety ulgowe! Bilety na usługę nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych ani na Wystawę Czasową Muzeum Narodowego we Wrocławiu w salach zamkowych (obowiązuje trasa specjalna).

Uczestników Nocnego Zwiedzania obowiązuje cały Regulamin zwiedzania Zamku Książ i Palmiarni, w szczególności: par. 5 , 6, 10 i 14 (fragmenty do pobrania poniżej).

Pełny regulamin znajduje się na tutaj.

Kup bilet
online

Kontakt
zwiedzanie / awizacje

NOCNE ZWIEDZANIE
(awizacje grup Nocnego Zwiedzania)

Czynny:
od 08.00 do 16.00 w dni robocze przez cały rok
 

tel. 74 66 43 826
e-mail. nocne@ksiaz.walbrzych.pl