Strona główna

Olśniewające
dziedzictwo Hochbergów

Dzienne
zwiedzanie

Poznaj sekrety Zamku Książ

Książ to jeden z największych zamków w Polsce. Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryj miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej…

zobacz więcej

Nocne
Zwiedzanie

SPRAWDŹ CZY BOISZ SIĘ CIEMNOŚCI
 

Gdy zapada ciemność, budzą się demony. Dołącz do śmiałków, którzy przybywają po zmroku do zamku, by poznać jego niezwykłą historię. Przeżyj niesamowitą podróż przez tajemnicze pomieszczenia zamkowe pełne zjaw i strachów. Czy starczy Ci odwagi, by ruszyć do przodu, gdy zgaśnie światło?

zobacz więcej

Podziemia
Zamku Książ

Podziemna Trasa Turystyczna

Zejdź do podziemi Zamku Książ, jednego z najbardziej tajemniczych obiektów w Polsce, i zobacz co było skrywane przez ponad 70 lat.

zobacz więcej

All
Day Ticket

Dzieci
i Młodzież

NAUKA POPRZEZ ZWIEDZANIE

Co łączy mitologicznych bohaterów i smoki z Zamkiem Książ, czy na zamkowych dziedzińcach walczyli rycerze, jak długi naszyjnik z pereł posiadała Księżna Daisy, czy w zamku ukryto Bursztynową Komnatę i dlaczego Winston Churchill przyjeżdżał z wizytami do Książa, dowiesz się podróżując z nami przez niezwykłą historię tego miejsca.

zobacz więcej

Explore
Wałbrzych

WOW
Poland

Aplikacja WOW Poland czyli nowa jakość zwiedzania

Z prawie każdym zakamarkiem Książa wiąże się jakaś intrygująca historia – warto o niej posłuchać. Właśnie dlatego, specjalnie dla naszych turystów w ramach biletu na zwiedzanie zamku bez przewodnika udostępniona została aplikacja, WOW Poland.

Każdy z odwiedzających ma więc wspaniałą okazję, by nie tylko zobaczyć zamek, zwiedzić jego wnętrza, ale również przeżyć prawdziwą historyczną podróż w czasie i przestrzeni, wzbogaconą o zdjęcia, filmy, grafiki, a nawet… obiekty 3D. Zachęcamy do korzystania tego wirtualnego przewodnika.

zobacz więcej

Regulamin
zwiedzania

REGULAMIN ZWIEDZANIA ZAMKU KSIĄŻ I PALMIARNI ORAZ WYSTAWY CZASOWEJ MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU W SALACH EKSPOZYCJNYCH ZAMKU KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU

Rejestru Zabytków i są chronione prawem. Właścicielem Kompleksu jest Miasto Wałbrzych, a zarządza nim i prowadzi działalność na jego terenie spółka gminna Zamek Książ w Wałbrzychu (zwana dalej Spółką). Kompleks stanowi fragment Książańskiego Parku Krajobrazowego. Właścicielem palmiarni jest Miasto Wałbrzych, a nad obiektem zarząd sprawuje spółka Zamek Książ w Wałbrzychu.

Zarządzenie Wewnętrzne nr 30/2018 Prezesa Zarządu Spółki Zamek Książ w Wałbrzychu z dnia 08.10.2018 r. w sprawie wprowadzenia  nowego Regulaminu Zwiedzania.

Kup bilet
online

Kontakt
zwiedzanie / awizacje

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA
(informacje i awizacja grup turystycznych)

Czynny:
od 08:00 do 17:00 w dni robocze i w weekendy przez cały rok

tel.: 74 66 43 872

e-mail: info@ksiaz.walbrzych.pl

tel.: 74 66 43 834
e-mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl

 

Mapa
dojazdu

Zamek Książ w Wałbrzychu

ul. Piastów Śląskich 1
58-306 Wałbrzych

Palmiarnia Wałbrzych

ul. Wrocławska 158
58-306 Wałbrzych

Informacje
o regionie

zobacz więcej

Poznaj piękno
regionu wałbrzyskiego

Ratusz w Wałbrzychu
Hala Spacerowa i Pijalnia Wód Mineralnych
Podziemne Miasto Osówka
Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki