Nasze atrakcje

GRUPY: Zwiedzanie z przewodnikiem jedną z poniższych trzech tras tematycznych, w j. polskim lub obcym, jest możliwe wyłącznie dla grup, które zakupią co najmniej 15 biletów,  po wcześniejszej awizacji w Punkcie Obsługi Klienta. Zamek ma prawo dołączyć do grupy innych zwiedzających, jeżeli w grupie są jeszcze miejsca (oprócz grup zwiedzających trasą "Szlakiem Daisy").

TURYŚCI INDYWIDUALNI: Turyści indywidualni mogą skorzystać ze zwiedzania bez przewodnika lub zakupić bilet na zwiedzanie z przewodnikiem w j. polskim wyłącznie trasą „Od Piastów do Tajemnic II Wojny Światowej”. Istnieje możliwość dołączenia się również do grup zwiedzających trasą "Książ Barokowy" oraz „Od Piastów do Tajemnic II Wojny Światowej” (polskich i obcych) , jeżeli takie powstały i są dostepne wolne miejsca.  Stałe grupy złożone z turystów indywidualnych są tworzone na bieżąco, czas oczekiwania wynosi do 60 minut. Istnieje możliwość zakupienia biletów online lub w kasach na już ogłoszone grupy. Grupy ogłoszone przez zamek mają wejścia codziennie w godz. 11:00 i 14:00 (do wyczerpania wolnych miejsc w grupach).

Od 02.04.2012 r. proponujemy Państwu nową ofertą zwiedzania Zamku Książ:

I TRASA "KSIĄŻ BAROKOWY"

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób) po wcześniejszej awizacji.

Jest to podstawowa trasa turystyczna, podczas której turysta poznaje historię zamku i jego mieszkańców. Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”, skąd schodząc do Karczmy Rycerskiej można udać się w sezonie letnim bezpośrednio na tarasy.

Czas zwiedzania: ok. 30 min.

II. TRASA "OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ"

Zwiedzanie z przewodnikiem dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych (powyżej 15 osób).

Jest to trasa turystyczna, która rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ barokowy”. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Elementem zwiedzania zamku może być również wystawa „Sekrety z zamkowej szuflady”.  Dodatkowo turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Dla zwiedzających udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, kończącego się niedokończoną klatką schodową.

Od 08.01.2014 r. w ramach tej trasy udostępnione do zwiedzania zostało również nowo otwarte III piętro Zamku Książ.

Czas zwiedzania: ok. 90 min.

Turyści po zakończonej trasie będą mogli zostać na tarasach w sezonie letnim bądź wrócić z przewodnikiem na zamek, aby dalej zwiedzać zamek i tarasy indywidualnie.

 UWAGA! Ostatnie wejście z przewodnikiem dla turystów indywidualnych jest organizowane najpóźniej godzinę przed zamknięciem Kasy Biletowej (tj. w sezonie: o godzinie 16.00 w dni robocze i o godzinie 17.00 w weekendy, poza sezonem: o godzinie 14.00 w dni robocze i o godzinie 15.00 w weekendy ), zachowując czas oczekiwania na przewodnika zgodnie z regulaminem. Przy ostatnim wejściu z przewodnikiem nie ma już możliwości zakupu biletów na wieżę zamkową.

  1. III. TRASA SZLAKIEM DAISY  – zamek, tarasy, park

  2. Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób) po wcześniejszej awizacji.

Trasa obejmuje zwiedzanie zamku, tak jak w trakcie zwiedzania trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej” i jest poszerzona o zwiedzanie tarasów zamkowych (przejście tarasami dookoła zamku), a także o zwiedzanie parku. W ramach trasy parkowej grupa dochodzi zabytkową aleją lipową pod Kaplicę Grobową Hochbergów, skąd przechodzi na punkt widokowy, z którego podziwiać można zamek i Wąwóz Pełcznicy. Z punktu widokowego turyści wracają pod budynek bramny zamku.

Czas zwiedzania: ok. 140 min.

Istnieje możliwość dokupienia biletów na wieżę do każdej z tras. Wejście na wieżę jest realizowane po zakończonym przejściu danej trasy.

Trasa nie jest realizowana w przypadku zaistnienia wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych!

WIEŻA

(wejście na wieżę jest realizowane po zakończonym przejściu danej trasy wyłącznie jako dodatek do tras turystycznych z przewodnikiem, maksymalna ilość osób jednorazowo na wieży - 15)


Dodatkową atrakcją jest wejście na zamkową wieżę, skąd roztacza się piękna panorama na Sudety i okolicę. Przy dobrej przejrzystości powietrza widok sięga nawet do 100 km w linii prostej. Wieża stanowi najlepszy punkt widokowy w okolicy.

TARASY

(tarasy są częścią tras turystycznych, mogą stanowić również osobne wejście wraz z palmiarnią)

W miesiącach od kwietnia do września zwiedzić możemy 13 zamkowych tarasów.

ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE

Istnieje możliwość zwiedzenia zamku indywidualnie – bez przewodnika, posługując się tablicami wyznaczającymi kierunek zwiedzania. Zwiedzanie indywidualne nie obejmuje III piętra Zamku Książ oraz tunelu.

Dodatkową atrakcją turystyczną jest zwiedzanie stajni zamkowych, powozowni i krytej ujeżdżalni- jednej z najpiękniejszych hal tego typu w Europie, zbudowanej w całości z drewna modrzewiowego bez użycia gwoździ. Oferta stajni zamkowych obejmuje także przejażdżki konne: jazdę indywidualną, jazdę w grupie, jazdę w terenie oraz jazdę na lonży (oferta skierowana do początkujących) oraz przejażdżki zaprzęgami konnymi: „tramwajem” (12 osób), bryczką „Polowiec” (4 - 5 osób), bryczką vis a vis (szczególnie polecana podczas uroczystości ślubnych), bryczką Victoria (4 - 5 osób) oraz zielonym brekiem (6 - 7 osób).
Informacja i awizacja: Stado Ogierów Książ, tel. 074 840 58 67, fax.: 074 840 58 60,
e- mail: biuro-ksiaz@stadoksiaz.pl

Trasy dodatkowe:

Lekcje zamkowe połączone ze zwiedzaniem 
oferta edukacyjna zamku Książ

Koszt uczestnictwa – 15 zł (9 zł od ucznia z terenu aglomeracji wałbrzyskiej)
Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży są prowadzone podczas roku szkolnego.

Rezerwacja: (74) 66 43 871, e-mail: centrum@ksiaz.walbrzych.pl
http://www.ksiaz.walbrzych.pl/edukacja.html

Nocne zwiedzanie „Z duszą… na ramieniu”

Zwiedzanie jest organizowane w określonych terminach, które są podawane w aktualnościach na stronie internetowej zamku.

Nocne zwiedzanie rozpoczyna się zazwyczaj o godz. 23.00 i trwa ok. 90 min. Turyści, poza standardową trasą, poznają również niedostępne na co dzień miejsca zamku takie jak np. kuchnia Hochbergów na V piętrze czy piwnice zamkowe. Przejście po zamku organizowane jest w tajemniczej atmosferze, a na turystów czekają trzymające w napięciu wydarzenia.

Koszt zwiedzania – 55 zł od osoby, 50 zł w przypadku zakupu biletu online [www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl].
Bilety dotyczą trasy specjalnej i nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych.

Istnieje również możliwość organizacji zwiedzania dla grupy w języku angielskim, niemieckim lub rosyjskim  po uprzedniej awizacji w Dziale Marketingu.

Zwiedzanie to można zamówić również dla grup w Dziele Marketingu (74) 66 43 827. Obowiązują inne stawki cenowe.


                      Polub nas na Facebooku!
 najświeższe informacje, konkursy, ciekawostki

 https://www.facebook.com/KsiazWalbrzych