Strona główna

Książęcy
wypoczynek

Hotel Książ
Informacje

korona

Hotel Książ to miejsce idealne do spędzenia wymarzonego wypoczynku w niepowtarzalnej, zamkowej scenerii. Ten bajeczny obiekt położony pośród morza lasów oferuje bogatą ofertę noclegowo - turystyczną, przenosząc gości w arystokratyczne dzieje.

Hotel Książ, zlokalizowany w trzech oficynach pałacowych, stanowi obecnie największą część bazy noclegowej na terenie książańskiego kompleksu zamkowo - parkowego. Obiekt, urokliwie zlokalizowany na przedzamczu majestatycznego Zamku Książ, wznoszącego się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m., kontynuuje tradycje dawnej rezydencji Hochbergów, która pierwotnie pełniła funkcje reprezentacyjne, przyciągając i kusząc „koronowane głowy” Europy niezwykłą aurą oraz magią otaczającą to miejsce.

Wśród gości Zamku Książ na przełomie ostatnich wieków znaleźli się m.in.: królowie Prus Fryderyk II oraz Fryderyk Wilhelm III, Księżna Izabela Czartoryska, Książę Antoni Radziwiłł, Wilhelm I (Król Prus, Cesarz Niemiec), Mikołaj I (Car Rosji), Winston Churchill (Premier Wielkiej Brytanii), Zofia (Królowa Grecji), Maria (Królowa Rumunii), Wilhelm II (Cesarz Niemiec), Konstantyn I (Król Grecji) czy Wilhelmina (Królowa Holandii).

Dzisiaj również Państwo mogą skorzystać z niezapomnianego pobytu w zamkowej aranżacji i w skąpanym zielenią otoczeniu, które fascynuje i zachwyca przybyłych gości. Hotel Książ posiada ponad 80 miejsc noclegowych, oferując pokoje: 1-, 2 - i 3- os., suity oraz apartamenty. Na szczególną uwagę zasługują przestrzenne i iście "książęce" łazienki. Pokoje standardowo wyposażone są w telewizor, telefon oraz dostęp do sieci Internetu.

Na terenie kompleksu istnieje możliwość organizacji konferencji, sympozjów, szkoleń, imprez okolicznościowych i innych wydarzeń w nowoczesnym Centrum Konferencyjnym.

Ponadto goście hotelowi mają możliwość skorzystania z pomieszczeń rekreacyjno-wypoczynkowych, mieszczących się w baszcie zamkowej, gdzie dostępne są m.in. piłkarzyki oraz stół do tenisa stołowego. Dla najmłodszych przygotowany został kącik zabaw dla dzieci wraz z atrakcjami.

Zamek i otaczający go park krajobrazowy z pewnością pozwolą Państwu odetchnąć i rozkoszować się pięknem stylu minionych epok pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Informacje praktyczne:

 • Doba hotelowa od 1.04 trwa w godzinach: od 15:00 (przyjazd) do 11:00 (wymeldowanie)
 • Recepcja czynna jest całodobowo
 • Hotel oferuje swoim gościom bezpłatny dostęp do Wi-Fi
 • Parking dla gości hotelowych znajduje się przy budynkach Hotelu Książ, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Książ. Zobacz mapę parkingów.
 • Prezent dla naszych gości! Goście hotelowi korzystający z usług hotelowych powyżej jednego noclegu mają możliwość zwiedzania indywidualnego Zamku Książ w cenie pokoju
 • Hotel jest przyjazny zwierzętom domowym (15 zł/zwierzę/doba)
 • Honorowane są karty płatnicze: Visa, MasterCard, PolCard, EuroCard, American Expres, Diners Club International, JCB, Styl PBK


Wśród pobliskich atrakcji należy wymienić:

Cennik
pokoi

Cennik

Pokój Cena
Pokój 1-osobowy 160,00 zł za dobę
Pokój 2-osobowy 250,00 zł za dobę
Pokój 3-osobowy 300,00 zł za dobę
Suite 2 os. "Aleksander", "Hansel" 350,00 zł za dobę
Suite 3 os. "Bolko" 400,00 zł za dobę
Apartament "Daisy" 480,00 zł za dobę
Apartament "Prezydencki", "Książęcy" 500,00 zł za dobę
Dostawka 80,00 zł za dobę

Cennik obowiązuje od 01.02.2016 r.

Dodatkowe informacje:

 • w cenę pokoju wliczone jest śniadanie oraz podatek VAT
 • doba hotelowa od 1.04 trwa w godzinach 15:00 - 11:00
 • hotel jest przyjazny zwierzętom domowym (15 zł/zwierzę/doba)
 • opłata parkingowa dla gości Hotelu Książ za auto osobowe wynosi 15 zł/doba

Specjalnie dla naszych gości:

Goście hotelowi korzystający z usług hotelowych powyżej jednego noclegu mają możliwość zwiedzania indywidualnego Zamku Książ w cenie pokoju.

 

Oferta
Hotelu Książ

Cennik
voucherów

Voucher prezentowy „Księżnej Daisy” dla 2 osób

Oferta Cena

- Nocleg w apartamencie ze śniadaniem
- Uroczysta kolacja przy świecach w dniu przyjazdu
- Zwiedzanie Zamku Książ z przewodnikiem
-Zwiedzanie Palmiarni bez przewodnika
- Niespodzianka księżnej „Daisy” w pokoju

748 zł / 2 osoby
Oferta Cena

- Dwa noclegi w apartamencie ze śniadaniem
- Uroczysta kolacja przy świecach w dniu przyjazdu
- Obiadokolacja
- Zwiedzanie Zamku Książ z przewodnikiem
-Zwiedzanie Palmiarni bez przewodnika
- Niespodzianka księżnej „Daisy” w pokoju

1148 zł / 2 osoby

Warunki rezerwacji:

- przed zakupem voucheru na określony termin, prosimy o sprawdzenie dostępności pokoi w tym okresie poprzez kontakt z Recepcją Hotelu Książ. W przypadku braku wybranego terminu informujemy, że ważność voucheru wynosi 3 miesiące od daty zakupu;
- warunkiem dokonania rezerwacji oraz przesłania voucheru prezentowego dla 2 os. jest wpłata 100% wartości pakietu najpóźniej na 7 dni od złożenia zamówienia na podane poniżej konto bankowe:

mBank SA O/WAŁBRZYCH 85 1140 2091 0000 2199 5000 1001

Tytuł: ( proszę wpisać nazwę i termin wybranego pakietu)

- po dokonaniu zakupu prosimy o mailowe podanie adresu wysyłki voucheru oraz imion i nazwisk osób, na które voucher ma zostać wystawiony.

 

Formularz
zapytania

Sprawdź dostępność noclegu

wypełnij formularz - pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Opcje dodatkowe

parking (15zł/doba) tak nie

Regulamin
Hotelu Książ

REGULAMIN HOTELU KSIĄŻ

W trosce o bezpieczny i udany pobyt Gości Hotelu Książ prosimy o zapoznanie się Regulaminem hotelowym. Niniejszy regulamin stanowi wyłączny prawnie wiążący dokumenty regulujący zasady i warunki korzystania z usług hotelowych. Wszelkie inne materiały informacyjne, w tym reklamowe i marketingowe mają jedynie charakter pomocniczy i nie mogą stanowić jakiejkolwiek podstawy do złożenia reklamacji.