Strona główna

Książęcy
wypoczynek

Hotel Książ
Informacje

korona

Hotel Książ to miejsce idealne do spędzenia wymarzonego wypoczynku w niepowtarzalnej, zamkowej scenerii. Ten bajeczny obiekt położony pośród morza lasów oferuje bogatą ofertę noclegowo - turystyczną, przenosząc gości w arystokratyczne dzieje.

Hotel Książ, zlokalizowany w trzech oficynach pałacowych, stanowi obecnie największą część bazy noclegowej na terenie książańskiego kompleksu zamkowo - parkowego. Obiekt, urokliwie zlokalizowany na przedzamczu majestatycznego Zamku Książ, wznoszącego się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m., kontynuuje tradycje dawnej rezydencji Hochbergów, która pierwotnie pełniła funkcje reprezentacyjne, przyciągając i kusząc „koronowane głowy” Europy niezwykłą aurą oraz magią otaczającą to miejsce.

Wśród gości Zamku Książ na przełomie ostatnich wieków znaleźli się m.in.: królowie Prus Fryderyk II oraz Fryderyk Wilhelm III, Księżna Izabela Czartoryska, Książę Antoni Radziwiłł, Wilhelm I (Król Prus, Cesarz Niemiec), Mikołaj I (Car Rosji), Winston Churchill (Premier Wielkiej Brytanii), Zofia (Królowa Grecji), Maria (Królowa Rumunii), Wilhelm II (Cesarz Niemiec), Konstantyn I (Król Grecji) czy Wilhelmina (Królowa Holandii).

Dzisiaj również Państwo mogą skorzystać z niezapomnianego pobytu w zamkowej aranżacji i w skąpanym zielenią otoczeniu, które fascynuje i zachwyca przybyłych gości. Hotel Książ posiada ponad 80 miejsc noclegowych, oferując pokoje: 1-, 2 - i 3- os., suity oraz apartamenty. Na szczególną uwagę zasługują przestrzenne i iście "książęce" łazienki. Pokoje standardowo wyposażone są w telewizor, telefon oraz dostęp do sieci Internetu.

Na terenie kompleksu istnieje możliwość organizacji konferencji, sympozjów, szkoleń, imprez okolicznościowych i innych wydarzeń w nowoczesnym Centrum Konferencyjnym.

Ponadto goście hotelowi mają możliwość skorzystania z pomieszczeń rekreacyjno-wypoczynkowych, mieszczących się w baszcie zamkowej, gdzie dostępne są m.in. piłkarzyki oraz stół do tenisa stołowego. Dla najmłodszych przygotowany został kącik zabaw dla dzieci wraz z atrakcjami.

Zamek i otaczający go park krajobrazowy z pewnością pozwolą Państwu odetchnąć i rozkoszować się pięknem stylu minionych epok pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Informacje praktyczne:

 • Doba hotelowa od 1.04 trwa w godzinach: od 15:00 (przyjazd) do 11:00 (wymeldowanie)
 • Recepcja czynna jest całodobowo
 • Hotel oferuje swoim gościom bezpłatny dostęp do Wi-Fi
 • Parking dla gości hotelowych znajduje się przy budynkach Hotelu Książ, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Książ. Zobacz mapę parkingów.
 • Prezent dla naszych gości! Goście hotelowi korzystający z usług hotelowych powyżej jednego noclegu mają możliwość zwiedzania indywidualnego Zamku Książ w cenie pokoju
 • Hotel jest przyjazny zwierzętom domowym (15 zł/zwierzę/doba)
 • Honorowane są karty płatnicze: Visa, MasterCard, PolCard, EuroCard, American Expres, Diners Club International, JCB, Styl PBK


Wśród pobliskich atrakcji należy wymienić:

Cennik
pokoi

Cennik

Pokój Cena do 03.04.2018 Cena od 03.04.2018
Pokój 1-osobowy 160,00 zł za dobę 165,00 zł za dobę
Pokój 1-osobowy z widokiem na zamek 160,00 zł za dobę 185,00 zł za dobę
Pokój 2-osobowy 250,00 zł za dobę 260,00 zł za dobę
Pokój 2-osobowy do pojedynczego wykorzystania 180,00 zł za dobę 200,00 zł za dobę
Pokój 3-osobowy 300,00 zł za dobę 315,00 zł za dobę
Suite 2 os. "Aleksander", "Hansel", "Klotylda" 350,00 zł za dobę 320,00 zł za dobę
Suite 3 os. "Bolko" 400,00 zł za dobę 400,00 zł za dobę
Apartament "Daisy" 480,00 zł za dobę 480,00 zł za dobę
Apartament "Książęcy" 500,00 zł za dobę 580,00 zł za dobę
Apartament "Prezydencki" 500,00 zł za dobę 850,00 zł za dobę
Dostawka 80,00 zł za dobę 85,00 zł za dobę

Cennik obowiązuje od 01.02.2016 r.

Dodatkowe informacje:

 • w cenę pokoju wliczone jest śniadanie oraz podatek VAT
 • doba hotelowa od 1.04 trwa w godzinach 15:00 - 11:00
 • hotel jest przyjazny zwierzętom domowym (do 03.04.2018 r. - 15 zł/zwierzę/doba, od 03.04.2018 r. - 20 zł/zwierzę/doba)
 • opłata parkingowa dla gości Hotelu Książ za auto osobowe wynosi 15 zł/doba

Specjalnie dla naszych gości:

Goście hotelowi korzystający z usług hotelowych powyżej jednego noclegu mają możliwość zwiedzania indywidualnego Zamku Książ w cenie pokoju.

 

Oferta
Hotelu Książ

Cennik
voucherów

Voucher prezentowy „Księżnej Daisy” dla 2 osób

Oferta Cena

- Nocleg w apartamencie ze śniadaniem
- Uroczysta kolacja przy świecach w dniu przyjazdu
- Zwiedzanie Zamku Książ z przewodnikiem
-Zwiedzanie Palmiarni bez przewodnika
- Niespodzianka księżnej „Daisy” w pokoju

748 zł / 2 osoby
Oferta Cena

- Dwa noclegi w apartamencie ze śniadaniem
- Uroczysta kolacja przy świecach w dniu przyjazdu
- Obiadokolacja
- Zwiedzanie Zamku Książ z przewodnikiem
-Zwiedzanie Palmiarni bez przewodnika
- Niespodzianka księżnej „Daisy” w pokoju

1148 zł / 2 osoby

Warunki rezerwacji:

- przed zakupem voucheru na określony termin, prosimy o sprawdzenie dostępności pokoi w tym okresie poprzez kontakt z Recepcją Hotelu Książ. W przypadku braku wybranego terminu informujemy, że ważność voucheru wynosi 3 miesiące od daty zakupu;
- warunkiem dokonania rezerwacji oraz przesłania voucheru prezentowego dla 2 os. jest wpłata 100% wartości pakietu najpóźniej na 7 dni od złożenia zamówienia na podane poniżej konto bankowe:

mBank SA O/WAŁBRZYCH 85 1140 2091 0000 2199 5000 1001

Tytuł: ( proszę wpisać nazwę i termin wybranego pakietu)

- po dokonaniu zakupu prosimy o mailowe podanie adresu wysyłki voucheru oraz imion i nazwisk osób, na które voucher ma zostać wystawiony.

 

Formularz
zapytania

Sprawdź dostępność noclegu

wypełnij formularz - pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Opcje dodatkowe

parking (15zł/doba) tak nie

Regulamin
Hotelu Książ

REGULAMIN HOTELU KSIĄŻ

W trosce o bezpieczny i udany pobyt Gości Hotelu Książ prosimy o zapoznanie się Regulaminem hotelowym. Niniejszy regulamin stanowi wyłączny prawnie wiążący dokumenty regulujący zasady i warunki korzystania z usług hotelowych. Wszelkie inne materiały informacyjne, w tym reklamowe i marketingowe mają jedynie charakter pomocniczy i nie mogą stanowić jakiejkolwiek podstawy do złożenia reklamacji.