Strona główna

Książęcy
wypoczynek

Hotel Książ
Informacje

Kontakt: tel. +48 885 800 152, e-mail: hotel@ksiaz.walbrzych.pl

korona

Informacje praktyczne:

 • Doba hotelowa trwa w godzinach: od 15:00 (przyjazd) do 11:00 (wymeldowanie)
 • Śniadania serwowane są w godz. 7.00-10.30
 • Recepcja czynna jest całodobowo
 • Hotel oferuje swoim gościom bezpłatny dostęp do Wi-Fi
 • Parking dla Gości Hotelu Książ jest bezpłatny w ramach doby hotelowej i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu  - Zobacz mapę parkingów.UWAGA! Przyjazd do hotelu przed godziną 13:00 wiąże się z naliczeniem opłaty za dodatkową dobę przez operatora parkingu / Wyjazd z hotelu po godzinie 12:00 wiąże się z naliczeniem opłaty za dodatkową dobę przez operatora parkingu
 • Pobyt zwierząt nie jest dozwolony
 • Honorowane są karty płatnicze: Visa, MasterCard, PolCard, EuroCard, American Expres, Diners Club International, JCB, Styl PBK, China Union
 • UWAGA! W związku z epidemią koronawirusa mogą występować ograniczenia w funkcjonowaniu Hotelu, Zamku Książ i Palmiarni. Prosimy o stosowanie się do zaleceń personelu i informacji znajdujących się na tablicach informacyjnych w kompleksie Hotelu, Zamku Książ i Palmiarni

 

 

 


O Hotelu:

Hotel Książ to miejsce idealne do spędzenia wymarzonego wypoczynku w niepowtarzalnej, zamkowej scenerii. Ten bajeczny obiekt położony pośród morza lasów oferuje bogatą ofertę noclegowo - turystyczną, przenosząc gości w arystokratyczne dzieje.

Hotel zlokalizowany w trzech oficynach pałacowych, stanowi obecnie największą część bazy noclegowej na terenie książańskiego kompleksu zamkowo - parkowego. Obiekt, urokliwie zlokalizowany na przedzamczu majestatycznego Zamku Książ, wznoszącego się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m., kontynuuje tradycje dawnej rezydencji Hochbergów, która pierwotnie pełniła funkcje reprezentacyjne, przyciągając i kusząc „koronowane głowy” Europy niezwykłą aurą oraz magią otaczającą to miejsce. Wśród gości Zamku Książ na przełomie ostatnich wieków znaleźli się m.in.: królowie Prus Fryderyk II oraz Fryderyk Wilhelm III, Księżna Izabela Czartoryska, Książę Antoni Radziwiłł, Wilhelm I (Król Prus, Cesarz Niemiec), Mikołaj I (Car Rosji), Winston Churchill (Premier Wielkiej Brytanii), Zofia (Królowa Grecji), Maria (Królowa Rumunii), Wilhelm II (Cesarz Niemiec), Konstantyn I (Król Grecji) czy Wilhelmina (Królowa Holandii).

Dzisiaj również Państwo mogą skorzystać z niezapomnianego pobytu w zamkowej aranżacji i w skąpanym zielenią otoczeniu, które fascynuje i zachwyca przybyłych gości. Hotel Książ posiada ponad 80 miejsc noclegowych, oferując pokoje: 1-, 2 - i 3- os., suity oraz apartamenty. Na szczególną uwagę zasługują przestrzenne i iście "książęce" łazienki. Pokoje standardowo wyposażone są w telewizor, telefon oraz dostęp do Wi-Fi.

Na terenie kompleksu istnieje możliwość organizacji konferencji, sympozjów, szkoleń, imprez okolicznościowych i innych wydarzeń w nowoczesnym Centrum Konferencyjnym.

Najmłodsi Goście hotelu mają do swojej dyspozycji salę zabaw wyposażoną m. in. w zabawki czy stół do piłkarzyków. 

Zamek i otaczający go park krajobrazowy z pewnością pozwolą Państwu odetchnąć i rozkoszować się pięknem stylu minionych epok pozostawiając niezapomniane wrażenia.

 

Na kompleks hotelowych budynków składają się:

Oficyna Południowa (budynek nr 3; pokoje 301 - 312)

Budynek powstał na początku XVIII wieku, podczas barokowej przebudowy zamku, zainicjowanej przez hrabiego Konrada Ernesta Maksymiliana von Hochberga, jako tzw. „dom kawalerów”. Mieli w nim zamieszkiwać oczekujący na schedę lub z wyboru, nieżonaci członkowie rodziny hrabiowskiej. W odróżnieniu od Oficyny Północnej, w której do 1910 roku znajdowały się stajnie, a następnie mieszkania dla służby, Oficyna Południowa miała o wiele ściślejsze powiązania z zamkiem i jego mieszkańcami. Na planach zamkowych z XIX wieku figuruje jako muzeum rodzinne (Museumsgebäude), a po likwidacji dworu w Książu, w jednym z tutejszych apartamentów zamieszkała słynna księżna Daisy von Pless (1873-1943). W 2022 roku w budynku została przeprowadzona gruntowna modernizacja, w wyniku której udostępniono 11 komfortowych pokoi i odnowioną recepcję.

Oficyna Północna (budynek nr 4; pokoje 400 - 431)

Budynek Oficyny Północnej, o podobnych rozmiarach i wyglądzie zewnętrznym do Oficyny Południowej, wraz z barokową fasadą Książa, Dziedzińcem Honorowym z jego galerą rzeźb i Budynkiem Bramnym, stanowią harmonijne, wysmakowane założenie w stylu barokowym. Budynek powstał na początku XVIII wieku, podczas barokowej przebudowy zamku, zainicjowanej przez hrabiego Konrada Ernesta Maksymiliana von Hochberga i do 1910 roku mieściły się w nim zamkowe stajnie, a nad nimi mieszkania dla ich pracowników. W miejscu parkingu, na tyłach budynku, znajdowała się nieistniejąca dziś tzw. „Stara ujeżdżalnia”.

Stara Poczta i wartownia (budynek nr 7; pokoje 701 - 708)

Obiekt jest jednym z najstarszych, historycznych budynków kompleksu zamkowego, w jego części wschodniej zwanej „zamkiem dolnym”. Od strony Przedzamcza zdobi go porośnięta dzikim winem średniowieczna baszta. W XV wieku, kiedy Książ należał do królów Czech znajdowało się tutaj więzienie, na historycznych planach oznaczone jako „temnica”. W XIX i na początku XX wieku, przed rozbudową zamku, mieściła się w tym budynku poczta wraz z pierwszym w Książu telegrafem.

Atrakcje w pobliżu:

Cennik
pokoi

typ pokoju 01.01-06.04.2023
niedziela - czwartek piątek - sobota
1-osobowy 225,00 zł 225,00 zł
2-osobowy standard 350,00 zł 400,00 zł
2-osobowy komfort 500,00 zł 600,00 zł
3-osobowy 420,00 zł 450,00 zł
Suite 2 os. 430,00 zł 490,00 zł
Suite 3 os. "Bolko" 660,00 zł
Apartament "Daisy" 950,00 zł
Apartament "Inspiracja" 800,00 zł
Apartament "Książęcy" 1300,00 zł
Apartament "Prezydencki" 1500,00 zł
Dostawka dla 1 osoby 95,00 zł
Dostawka dla 2 dzieci (sofa) 130,00 zł

 

Cennik obowiązuje od 01.01.2023 r.

Dodatkowe informacje:

 • podane ceny są cenami za dobę za pokój
 • w cenę pokoju wliczone jest śniadanie oraz podatek VAT
 • doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15:00 w dniu przyjazdu i kończy o godzinie 11:00 w dniu wyjazdu
 • Pobyt zwierząt nie jest dozwolony
 • Parking dla Gości Hotelu Książ jest bezpłatny w ramach doby hotelowej UWAGA! Przyjazd do hotelu przed godziną 13:00 wiąże się z naliczeniem opłaty przez operatora parkingu / Wyjazd z hotelu po godzinie 12:00 wiąże się z naliczeniem opłaty za dodatkową dobę przez operatora parkingu

 

 

Oferta
Hotelu Książ

Regulaminy

REGULAMIN HOTELU KSIĄŻ

W trosce o bezpieczny i udany pobyt Gości Hotelu Książ prosimy o zapoznanie się Regulaminem hotelowym i innymi ważnymi dokumentami związany z pobytem w Hotelu Książ. Niniejszy regulamin stanowi wyłączny prawnie wiążący dokumenty regulujący zasady i warunki korzystania z usług hotelowych. Wszelkie inne materiały informacyjne, w tym reklamowe i marketingowe mają jedynie charakter pomocniczy i nie mogą stanowić jakiejkolwiek podstawy do złożenia reklamacji.