Kontakt: tel. +48 885 800 152, e-mail: hotel@ksiaz.walbrzych.pl

Informacje praktyczne:
-
Doba hotelowa trwa w godzinach: od 15:00 (przyjazd) do 11:00 (wymeldowanie)
-
Śniadania serwowane są w godz. 7.00-10.30
-
Recepcja czynna jest całodobowo
-
Hotel oferuje swoim gościom bezpłatny dostęp do Wi-Fi
-
Parking dla Gości Hotelu Książ jest bezpłatny w ramach doby hotelowej i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu - Zobacz mapę parkingów.; UWAGA! Przyjazd do hotelu przed godziną 13:00 wiąże się z naliczeniem opłaty za dodatkową dobę przez operatora parkingu / Wyjazd z hotelu po godzinie 12:00 wiąże się z naliczeniem opłaty za dodatkową dobę przez operatora parkingu
-
Pobyt zwierząt nie jest dozwolony
-
Honorowane są karty płatnicze: Visa, MasterCard, PolCard, EuroCard, American Expres, Diners Club International, JCB, Styl PBK, China Union
-
UWAGA! W związku z epidemią koronawirusa mogą występować ograniczenia w funkcjonowaniu Hotelu, Zamku Książ i Palmiarni. Prosimy o stosowanie się do zaleceń personelu i informacji znajdujących się na tablicach informacyjnych w kompleksie Hotelu, Zamku Książ i Palmiarni

O Hotelu:
Hotel Książ to miejsce idealne do spędzenia wymarzonego wypoczynku w niepowtarzalnej, zamkowej scenerii. Ten bajeczny obiekt położony pośród morza lasów oferuje bogatą ofertę noclegowo - turystyczną, przenosząc gości w arystokratyczne dzieje.
Hotel zlokalizowany w trzech oficynach pałacowych, stanowi obecnie największą część bazy noclegowej na terenie książańskiego kompleksu zamkowo - parkowego. Obiekt, urokliwie zlokalizowany na przedzamczu majestatycznego Zamku Książ, wznoszącego się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m., kontynuuje tradycje dawnej rezydencji Hochbergów, która pierwotnie pełniła funkcje reprezentacyjne, przyciągając i kusząc „koronowane głowy” Europy niezwykłą aurą oraz magią otaczającą to miejsce. Wśród gości Zamku Książ na przełomie ostatnich wieków znaleźli się m.in.: królowie Prus Fryderyk II oraz Fryderyk Wilhelm III, Księżna Izabela Czartoryska, Książę Antoni Radziwiłł, Wilhelm I (Król Prus, Cesarz Niemiec), Mikołaj I (Car Rosji), Winston Churchill (Premier Wielkiej Brytanii), Zofia (Królowa Grecji), Maria (Królowa Rumunii), Wilhelm II (Cesarz Niemiec), Konstantyn I (Król Grecji) czy Wilhelmina (Królowa Holandii).
Dzisiaj również Państwo mogą skorzystać z niezapomnianego pobytu w zamkowej aranżacji i w skąpanym zielenią otoczeniu, które fascynuje i zachwyca przybyłych gości. Hotel Książ posiada ponad 80 miejsc noclegowych, oferując pokoje: 1-, 2 - i 3- os., suity oraz apartamenty. Na szczególną uwagę zasługują przestrzenne i iście "książęce" łazienki. Pokoje standardowo wyposażone są w telewizor, telefon oraz dostęp do Wi-Fi.
Na terenie kompleksu istnieje możliwość organizacji konferencji, sympozjów, szkoleń, imprez okolicznościowych i innych wydarzeń w nowoczesnym Centrum Konferencyjnym.
Najmłodsi Goście hotelu mają do swojej dyspozycji salę zabaw wyposażoną m. in. w zabawki czy stół do piłkarzyków.
Zamek i otaczający go park krajobrazowy z pewnością pozwolą Państwu odetchnąć i rozkoszować się pięknem stylu minionych epok pozostawiając niezapomniane wrażenia.
Na kompleks hotelowych budynków składają się:
Oficyna Południowa (budynek nr 3; pokoje 301 - 312)
Budynek powstał na początku XVIII wieku, podczas barokowej przebudowy zamku, zainicjowanej przez hrabiego Konrada Ernesta Maksymiliana von Hochberga, jako tzw. „dom kawalerów”. Mieli w nim zamieszkiwać oczekujący na schedę lub z wyboru, nieżonaci członkowie rodziny hrabiowskiej. W odróżnieniu od Oficyny Północnej, w której do 1910 roku znajdowały się stajnie, a następnie mieszkania dla służby, Oficyna Południowa miała o wiele ściślejsze powiązania z zamkiem i jego mieszkańcami. Na planach zamkowych z XIX wieku figuruje jako muzeum rodzinne (Museumsgebäude), a po likwidacji dworu w Książu, w jednym z tutejszych apartamentów zamieszkała słynna księżna Daisy von Pless (1873-1943). W 2022 roku w budynku została przeprowadzona gruntowna modernizacja, w wyniku której udostępniono 11 komfortowych pokoi i odnowioną recepcję.
Oficyna Północna (budynek nr 4; pokoje 400 - 431)
Budynek Oficyny Północnej, o podobnych rozmiarach i wyglądzie zewnętrznym do Oficyny Południowej, wraz z barokową fasadą Książa, Dziedzińcem Honorowym z jego galerą rzeźb i Budynkiem Bramnym, stanowią harmonijne, wysmakowane założenie w stylu barokowym. Budynek powstał na początku XVIII wieku, podczas barokowej przebudowy zamku, zainicjowanej przez hrabiego Konrada Ernesta Maksymiliana von Hochberga i do 1910 roku mieściły się w nim zamkowe stajnie, a nad nimi mieszkania dla ich pracowników. W miejscu parkingu, na tyłach budynku, znajdowała się nieistniejąca dziś tzw. „Stara ujeżdżalnia”.
Stara Poczta i wartownia (budynek nr 7; pokoje 701 - 708)
Obiekt jest jednym z najstarszych, historycznych budynków kompleksu zamkowego, w jego części wschodniej zwanej „zamkiem dolnym”. Od strony Przedzamcza zdobi go porośnięta dzikim winem średniowieczna baszta. W XV wieku, kiedy Książ należał do królów Czech znajdowało się tutaj więzienie, na historycznych planach oznaczone jako „temnica”. W XIX i na początku XX wieku, przed rozbudową zamku, mieściła się w tym budynku poczta wraz z pierwszym w Książu telegrafem.
Atrakcje w pobliżu: