Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

17 05 2024

Dzień Dziecka w Zamku Książ

W dniach 1 – 2 czerwca świętujemy Dzień dziecka w Zamku Książ. Przygotowaliśmy dla Was pełną ciekawostek i magii trasę zwiedzania po zamku w towarzystwie przewodnika oraz atrakcje na świeżym powietrzu z ratownikami Sudeckiej Grupy GOPR. To nie wszystko! Zachęcamy Was do rodzinnych wycieczek i wspólnego odkrywania Zamku Książ. W dniach 1 i 2 czerwca 2024 roku, najmłodsi  zwiedzą zamek z systemem audioguide w promocyjnej cenie 5 zł!  (dotyczy osoby do 18 roku życia, za okazaniem legitymacji)

Jakie atrakcje dla Was przygotowaliśmy?
 

Zaczarowany Zamek (1-2 czerwca), zwiedzanie dla rodzin z dziećmi, wejścia grup w godzinach: 11:00, 12:30, 14:00  - zwiedzanie zamku w towarzystwie przewodnika, który oprowadzi Was przez zamkowe pomieszczenia niedostępnie podczas dziennego zwiedzania. Zobaczycie najpiękniejsze barokowe komnaty , poznacie zasady dworskiej etykiety Hochbergów, nie zabraknie też tajnych, sekretnych zamkowych przejść. Zwiedzanie pełne nauki przez zabawę, wzbogacone o zagadki i atrakcje dla dzieci.

Noc Dziecka ( 1-2 czerwca), od godziny 20:30 zapraszamy Was na nocne zwiedzanie książańskich komnat i korytarzy w towarzystwie przewodnika i zamkowych duchów. Odważne rodziny wyruszą w podróż pełną magii, alchemii oraz paranormalnych zjawisk. Wszystko w towarzystwie odważnego przewodnika, który opowie Wam historię i ciekawostki związane z Zamkiem Książ. Więcej informacji 

EVENT PRZENIESIONY! Event z ratownikami GOPR (1 czerwca), godzina: 10:00 - 15:00  - W związku z zapowiadanymi obfitymi opadami deszczu w dniach 31.05-01.06 informujemy, że Event z Ratownikami Sudeckiej Grupy GOPR w parku zostaje PRZENIESIONY  do Stacji Centralnej na ul. Poznańską 9.  Ratownicy zaplanowali dla Was ściankę wspinaczkową, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy i prezentację pojazdów. WSTĘP WOLNY!