Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

20 03 2020

Gala Ambasador Wałbrzycha

 

XIX Gala Ambasador Wałbrzych w Zamku Książ

Wałbrzych zyskał kolejnych Ambasadorów! 7 marca podczas Gali w Zamku Książ nagrodzeni zostali Karolina Bruchnicka, wyróżniona za najlepszy debiut w "Córce Trenera", Renata Dancewicz, słynna aktorka związana z wałbrzyskim Teatrem Dramatycznym oraz Aleksander i Marcin Balcerowscy, sportowcy, reprezentanci Polski w koszykówce. Do gości z ekranu przemówiła również Noblistka, Olga Tokarczuk, nagrodzona tytułem Ambasadora Wałbrzycha w 2014 r., która podarowała na aukcję "Księgi Jakubowe" swojego autorstwa z osobistą dedykacją, wylicytowane za 20 100 zł przez Rafała Karwickiego. Tak zawrotne kwoty uzyskały również: portret księżnej Daisy namalowany przez księżną Ede Sapiehę oraz ceramiczny obraz autora Piotra Micka - obydwa przedmioty w kwocie 20 000 zł każdy wylicytował Adam Galstyan! Wśród gości i darczyńców gali znaleźli się także przedstawiciele arystokracji m.in. księżniczka Sophie Rumuńska, księżna Ede Sapieha i hrabianka Carolin von Hochberg.
- Los najbardziej pokrzywdzonych nie jest nam obojętny, dzięki hojności naszych gości zebraliśmy w tym roku rekordową sumę 131 900 złotych, które w całości zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Polska Fala. W sumie razem przekazaliśmy już ponad 435 900 tysięcy złotych na cele charytatywne i nagrodziliśmy 28 Ambasadorów Wałbrzycha. Dzięki temu wspólnie zmieniamy nie tylko nasze miasto, ale i świat. Dziękujemy! – mówi prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Dziękujemy Sponsorowi Głównemu: mBank oraz Sponsorom i Darczyńcom: Fundacja Polska Fala, Wałbrzych International Production, Kurowski Group, Hucie Szkła Kryształowego Julia, UWMD, Artyście Piotrowi Mickowi, Die Wein Boutique z Drezna, Paterova - Kwiaty i Ogrody.

Pierwsza gala „Ambasador Wałbrzycha” odbyła się w 2012 roku i już wtedy została ogłoszona jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń na Dolnym Śląsku. Jej nieodłącznym elementem jest aukcja na rzecz potrzebujących, ciężko chorych dzieci z regionu wałbrzyskiego. Za oprawę gastronomiczną odpowiadała Restauracja Książęca. Serwis fotograficzny zamku - Dariusz Gdesz.