Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

17 07 2020

Lato w Palmiarni

Dla aktywnych, dla miłośników roślin oraz fascynatów historii... po zmroku - to lato będzie szczególnie gorące. Zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji w wałbrzyskiej palmiarni, sprawdźcie sami!

Azja w palmiarni-bonsai i zbroje samurajskie
Sztuka bonsai zachwyca swoją unikatowością, pięknem i perfekcją. Zobaczcie, jakie niezwykłe drzewka na wystawę w nowej szklarni w Palmiarni wybrał jej autor Piotr Czerniachowski. W iście azjatycki klimat wprowadzą Was...samuraje pilnujący tej egzotycznej ekspozycji. Zapraszamy do zwiedzania w godzinach otwarcia Palmiarni. Wstęp w cenie biletu do Palmiarni.
Prezentowana aranżacja to autorska wystawa Piotra Czerniachowskiego - jednego z pierwszych twórców bonsai w Polsce, założyciela klubu Bonsai Polska i lidera Grupy Sudety Bonsai. Zdobył wiele prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Jest demostratorem wielu zagranicznych wystaw, autorem filmów i artykułów, brał udział w różnych programach telewizyjnych. Ponadto Piotr jest specjalistą w orientalnym projektowaniu ogrodu. Był pierwszym Polakiem, który został zaproszony przez mistrza bonsai Salvatore Liporace do szkoły w Studio Botanico w Mediolanie w 2001 roku. Jest pierwszym polskim denonatorem na wystawie Trophy 2021

Joga w Palmiarni - każdy wakacyjny poniedziałek do 17 sierpnia o godz. 18:00
Lato w palmiarni to więcej energii czerpanej z przyrody! W lipcowe i sierpniowe poniedziałki ćwiczcie w naszych ogrodach jogę i zyskajcie lepsze samopoczucie, szczupłą sylwetkę oraz wygimnastykowane ciało. Nie ma drugiego takiego systemu ćwiczeń łączących w sobie aspekty fizyczne, umysłowe, oddechowe i duchowe.W ten świat zaprowadzą Was instruktorki: Ewa Tyminska, Gosia Bryka, Kinga Cetnarowicz oraz Ania Jaworska .
Terminy: 13.07, 20.07, 27.07, 3.08, 10.08, 17.08, godz. 18:00
Ważne informacje: Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Zapisy prowadzi Punkt Obsługi Klienta Zamku Książ, tel. 74 6643872 i 74 6643834, e-mail: info@ksiaz.walbrzych.pl.
Zabierzcie ze sobą matę i wodę oraz nałóżcie na siebie wygodny strój do ćwiczeń.

Palmiarnia wieczorową porą - zwiedzanie o 19:00
Tropikalne rośliny, egzotyczny klimat i niepowtarzalna miłosna historia... Tego lata zapraszamy na wieczorny spacer w Palmiarni. Po zachodzie słońca zajrzymy do alei cytrusowej, odwiedzimy lemury i pawie, a przede wszystkim podzielimy się z Wami historią tego miejsca. Spędźcie z nami piątkowe wieczory z przewodnicką opowieścią w tle. Zapraszamy!
Czas zwiedzania: 45 minut
Terminy: 24 lipca, godz. 19:00
31 lipca, godz. 19:00
Ceny biletów: 25 zł/ bilet normalny, 20 zł/ bilet ulgowy
Zakup biletów jest możliwy poprzez system sprzedaży online na www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach palmiarni w godzinach jej otwarcia.
Ważne informacje:
Przypominamy, że każdy uczestnik w trakcie zwiedzania musi obowiązkowo nosić maseczkę zasłaniającą nos i usta.

Urodziny Juliano i Tytusa
Lato w pełni. Dla dzieci to czas beztroski, wakacji i dobrej zabawy. 22 lipca świętujemy urodziny naszych blizniaków. Olaf i Tytus mają swoje święto. Dla lemurów szykujemy tort, a dla dzieci grę terenową. Każde dziecko otrzyma od nas mapę Palmiarni z zadaniami do rozwiązania. Będzie zabawa i odkrywanie Palmiarni.
Gra w cenie biletu do Palmiarni, do nabycia w kasach przez cały dzień.