Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

22 06 2021

Lato w Palmiarni

Najlepszy kierunek na lato? Palmiarnia!

 

Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was na najbliższe dwa miesiące. Będzie się działo. Będzie roślinnie, kwiatowo, sportowo, a także filmowo.

 

Zaczynamy od Nocy Świętojańskiej 25 czerwca – od godz. 19:00 będziemy wyplatać wianki, szukać kwiatu paproci, następnie obejrzymy pokaz ognia i wybierzemy się nad Pełcznicę.

W sobotę 26 czerwca w Palmiarni zaaranżujemy małą Prowansję. Lawendowe Pole wypełni naszą szklarnię. To trzeba zobaczyć!

Lipiec rozpoczniemy spotkaniem „Joga na trawie”. Od 5 lipca każdy poniedziałek to jogowe wyzwania. Spotykamy się o godz. 18:00. Na cały miesiąc karnet kupicie za 15 zł.

Nie zabraknie także warsztatów bonsai. Będą prelekcje, wykłady, a chętne osoby mogą dołączyć do właściciela kolekcji Piotra Czerniachowskiego w ramach wolontariatu. Jeżeli chcecie dołączyć do zespołu Piotra, piszcie do nas:) Pierwsze spotkanie: środa 7 lipca, godz. 15:00. Wstęp w ramach biletu do Palmiarni, a program prezentuje się następująco:

- ABC sztuki bonsai

- Pokazy formowania poprzez cięcie

- skonsultuj swoje bonsai 

- szkoła bonsai w cyklu wolontariatu – zapraszamy do udziału w warsztatach w ramach wolontariatu

 

Od 10 lipca w naszych przestrzeniach będziecie mogli obejrzeć wystawę roślin owadożernych. To zdecydowanie gratka dla małych i dużych fanów roślin;)

31 lipca – spotkamy się w naszym ogrodzie na pokazie kina plenerowego. Zapraszamy na bezpłatny pokaz wraz z głównym organizatorem Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, który organizuje kino dzięki wsparciu w ramach akcji „Piast wspiera region”.

 

Nie zapomnijcie także odwiedzić naszych najmłodszych mieszkańców Palmiarni. W jednej ze szklarni zamieszkały… papużki. Może Wam się uda i podczas odwiedzić usłyszycie śpiew nimf.

 

I tak dobrnęliśmy do finału naszej letniej oferty. Już dziś zdradzimy, że jesień zapowiada się równie gorąco;)

O każdym wydarzeniu w ramach Lata w Palmiarni będziemy Wam przypominać bliżej terminu imprezy.

 

Niech to będą najlepsze, ukwiecone wakacje.