Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

11 06 2019

Lato w zamku - oferta dla rodzin

Niech żyją wakacje! Lipiec i sierpień w zamku zapowiadają się naprawdę gorąco - zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Emocjonują poniedziałki, rodzinne środy i baśniowe niedziele to nasza propozycja na letni okres wypoczynku. Bawcie się razem, bawcie się z nami w Zamku Książ w Wałbrzychu. 

STRASZNE PONIEDZIAŁKI:

Z okazji wakacji specjalnie dla odważnych rodzin z dziećmi zapraszamy na spotkanie z książańskimi zjawami, które przybędą z okolicznych lasów, wzgórz i krain. W każdy lipcowy i i sierpniowy (za wyjątkiem 19 sierpnia) poniedziałek wspólnie wybierzemy się na przeprawę przez zamkowe, skąpane w ciemności korytarze w trakcie tego niezwykłego "konwentu duchów". Stwory i upiory nocy uwielbiają kryć się w piwnicach, na opuszczonych piętrach i strychach - w zamku mamy takich miejsc naprawdę dużo. Jeżeli już cierpnie Wam skórka na myśl o emocjonujących wakacjach to uwierzcie, że będzie tylko lepiej i... straszniej. Oferta obowiązuje w każdy poniedziałek lipca i sierpnia (oprócz 19 sierpnia). 
Pierwsza grupa wejście o g. 20:00
Bilety: 45 zł dziecko, 55 zł dorosły
Atrakcja dla dzieci w wieku: 7-14 lat
zwiedzanie trwa 1,5 h

 

RODZINNE ŚRODY:

Środy w zamku to wyjątkowo rodzinny czas! Specjalnie dla najmłodszych i ich rodziców uruchamiamy pełną zabaw i ciekawostek rycerską trasę zwiedzania. Będziemy rodzinnie odkrywać zamek szlakiem tajemnic, rycerzy i księżniczek.
Propozycja dla rodzin z dziećmi w wieku 4-12 lat
Bilety: 37 zł/dziecko, 29 zł/dorosły
Godziny: 10:30-11:45, 12:00-13:15, 14:00-15:15, 15:30-16:45
Z biletem rodzinnym w tym dniu w gastronomiach zamkowych –10% (dotyczy restauracji w Hotelu Ośla Brama oraz baru Daisy)

 

BAŚNIOWE NIEDZIELE:

Baśniowe zwiedzanie to podróż do zamkowej krainy baśni i legend - pełnej dziecięcej radości, zabawy i  magii. Podczas aktywnej, edukacyjnej „podróży w czasie” dzieci spotykają księżną Annę, z którą przemierzają zamkowe dzieje. Wędrując tajemniczymi piwnicami i salonami, mali podróżnicy szukają zaginionego skarbu i  magicznej Książęcej Skały. Gry i zagadki na trasie poszerzają ich wiedzę o zamku, rozwijają kreatywność i pozwalają odkryć potęgę wyobraźni.
Godziny: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00
Bilety: 29 zł/dorosły i 35 zł/dziecko

Nasze pozostałe wydarzenia: 

14 lipca - Festiwal Góry Literatury - polski festiwal literacki  
17 lipca - koncert litewskiego Chóru
20-21 lipca - Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia 
10 -11 sierpnia - Dolnośląski Festiwal Tajemnic 
18 - 25 sierpnia - Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Ensemble" im. Księżnej Daisy 


Więcej informacji już wkrótce!