Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

01 10 2019

Machiny da Vinci do końca roku


Tego się nikt nie spodziewał! Specjalnie z myślą o naszych turystach spragnionych tajemnic i zagadek przedłużyliśmy ekspozycję "Machiny Leonarda da Vinci" i to do końca roku! Jeżeli jeszcze nie zdążyliście jej zobaczyć, to teraz macie szansę. Wybierzcie się na zwiedzanie zamku i odkryjcie niezwykły świat jednego z największych przedstawicieli Renesansu, bo to właśnie rok 2019 został ogłoszony rokiem tego wielkiego mistrza. Swoimi tajemniczymi szkicami oraz niezwykłymi urządzeniami znacznie wyprzedził epokę, w której żył. Helikopter, samochód, łożysko kulkowe, spadochron czy czołg to tylko niektóre z ogromnej liczby koncepcji, jakie stworzył. Ponad kilkadziesiąt zaskakujących wynalazków Leonarda da Vinci zostało zebranych w zamkowej przestrzeni i udostępnionych do zwiedzania. To trzeba zobaczyć!
Atrakcja jest dostępna w ramach biletów na zwiedzanie zamku, miejsce: Sale Cesarskie (wnętrza zamku).
Dodatkowo w niedzielę specjalnie dla Was uruchamiamy wejścia na zwiedzanie zamku połączone ze zwiedzania wystawy. Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha i czy komuś udało się wznieść szybowcem da Vinci dowiecie się już niedługo!
Ceny zwiedzania zamku i wystawy z przewodnikiem:

6.10.2019 r. , godz. 12:15 oraz 14:15

39 zł bilet normalny
29 zł bilet ulgowy
Czas: ok. 90 minut
Zakup biletów możliwy poprzez system online www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub w kasach biletowych w godzinach otwarcia zamku.