Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

22 11 2022

Magia Świąt w Zamku Książ

Tej zimy w Zamku Książ zadzieje się magia. 

Floryści znani z majowego Festiwalu Kwiatów i Sztuki zamienią Książ w bajkową krainę lodu: kwiaty, choinki, śnieżne sople, bombki, światła – bożonarodzeniowe elementy będą zachwycać już od progu.
Magia Świąt w Zamku Książ to nasza zimowa wystawa florystyczna, którą będzie można podziwiać przez cały grudzień w Zamku Książ podczas każdego dziennego zwiedzania.


Wśród inspiracji do powstania świątecznego wystroju pojawią się m.in. Ekspres Polarny, Królowa Śniegu, czy świat zaczarowanej Narnii.
Magię Świąt w Zamku Książ przygotuje grupa 55 florystów, a swoje prace wykonają w 72 godziny!
Zespołami florystów kierują mistrzowie w swoim fachu: Marta Kondzielnik (Stowarzyszenie Florystów Polskich), duet ze Śląska, czyli Tomasz Max Kuczyński i Zygmunt Sieradzan (Międzynarodowy Instytut Florystyczny) oraz Maciej Krzus wraz z zespołem florystów i słuchacze Zespołu Szkół Medyk z Jawora.
Partnerem zimowej wystawy jest Castorama Wałbrzych. Dzięki niezwykłym projektom naszych mistrzów będziecie mogli zobaczyć, jak z produktów świątecznych Castoramy wyczarować niepowtarzalny, bożonarodzeniowy klimat.
Kolejnym partnerem wystawy jest firma Sigma. Ich róże i chryzantemy w świątecznych aranżacjach z pewnością Was zachwycą.

Zwiedzanie zimowej wystawy florystycznej odbywa się w ramach biletu zwiedzania Zamku.

bilety online:
www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl