Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

01 11 2016

Movie Heroes - od 1 listopada otwarta tylko w piątki i weekendy


To właśnie w Zamku Książ, w perle  Dolnego Śląska,  na arystokratycznym III piętrze otwarta została unikalna ekspozycja. Turyści odwiedzający zamek mogą zobaczyć stroje z wielkich, hollywoodzkich produkcji ostatnich lat. Po raz pierwszy w Europie, w jednym miejscu zgromadzono stroje, które przywiedziały gwiazdy Hollywood! Wybierz się z nami w magiczną podróż do świata kina i zobacz wystawę kostiumów filmowych „Movie Heroes”.

Wystawa jest dodatkowo biletowana (obowiązuje również bilet na zwiedzanie zamku, cennik znajduje się [tutaj]).
Od 1 listopada 2016 r. wystawa będzie otwarta TYLKO w piątki, soboty i niedziele. Bilety na wystawę można zakupić w kasach zamkowych lub bezpośrednio przed wystawą na III piętrze zamku :

- bilet normalny - 15 zł
- bilet ulgowy - 10 zł
 

Współcześnie jesteśmy zakochani w filmowej fikcji i dużo z nas zna najgłośniejsze filmy. Nic zresztą dziwnego, w końcu te produkcje wzbudziły masę pozytywnych, zaskakujących, a nierzadko i kontrowersyjnych emocji.  Trudno pozostać obojętnym, gdy ogląda się "Bękarty Wojny" Quentina Tarantino. Zachwycają kadry w "Grand Budapest Hotel" Wesa Andersona. Wzrusza serce piękna i wizualnie widowiskowa historia "Czarownicy"  Roberta Stromberga. Co ważne, te produkcje można oglądać i odkrywać wciąż  na nowo. Powróćcie do tych znanych dzieł podziwiając kostiumy i rekwizyty, których w nich użyto w trakcie zwiedzania wystawy "Movie Heroes".

Jeżeli te filmy nie są Wam jeszcze znane, to być może po wystawie zapragniecie część obejrzeć? Oczywiście nie zabraknie również strojów z rodzimych produkcji, które w ostatnim czasie mocno się rozwijają.

Warto zobaczyć "Movie Heroes" - czekają na was rekwizyty, ale i unikatowe wnętrza oraz nowoczesna aranżacja.

Dodatkowym atutem wystawy jest jej zmienność. Spodobał Ci się film? Odwiedź „Movie Heroes” a jego fragment obejrzysz w rzeczywistości. Widziałeś już wystawę? Zajrzyj tutaj ponownie. Wystawa w Zamku Książ jest regularnie uzupełniana nowymi kostiumami, pochodzącymi z najgłośniejszych premier światowych i polskich. Zawsze znajdziesz tam coś wyjątkowego i ciekawego.

 

Zapraszamy:
Pro Movie Entertainment S.C., sieć kin Helios S.A. oraz Zamek Książ w Wałbrzychu,