Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

17 11 2023

Otwarcie Apartamentów Daisy

Od 12 grudnia zapraszamy Was do nowych przestrzeni udostępnionych turystom na II piętrze Zamku Książ. Trasa zwiedzania z audioguide oprócz dotychczasowej ścieżki, poprowadzi Was dodatkowo przez Apartamenty Księżnej Daisy. W skład apartamentów księżnej Daisy wchodziły: salon, sypialnia, łazienka i buduar. Zwiedzanie rozpoczniemy od tego ostatniego. Nie jest to wierna rekonstrukcja apartamentów, a wystawa stała, która nawiązuje do historycznej architektury wnętrz, bez ingerencji w ich trwałą strukturę.
Nowe przestrzenie nie są wierną rekonstrukcją apartamentów, a wystawą stałą, która nawiązuje do historycznej architektury wnętrz, bez ingerencji w ich trwałą strukturę. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca?
Apartamenty Daisy znacząco różniły się od pozostałych wnętrz Zamku Książa, ponieważ były realizowane wg autorskich projektów i pomysłów księżnej.
Podczas trasy zwiedzania dowiemy się m.in.: jak księżna Daisy urządziła swój pokój dzienny, który kolor dominował we wnętrzach apartamentów oraz jaki element wnętrz jest jedyną i oryginalną częścią wystroju apartamentów księżnej, który przetrwał do naszych czasów.
Aby zobaczyć Apartamenty Daisy wystarczy zakupić bilet na zwiedzanie zamku w kasie lub online