Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
aktualności

11 01 2021

Ferie z Zamkiem Książ

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy serię spotkań online z naszymi przewodnikami. Do wyboru trzy lekcje online dostosowane do różnej grupy wiekowej. Poszczególne lekcje odbywają się o określonych godzinach (10:00, 12:00, 14:00),
w dniach od 11.01.2021r.(poniedziałek) do 15.01.2021r.(piątek).

Ważna informacja dotycząca dostępu do zajęć edukacyjnych:
Zajęcia odbywają się ONLINE, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.
Wymagane urządzenie z dostępem do internetu, aktywnym mikrofonem i kamerą.

Po zakupie biletu wymagana jest awizacja w Punkcie Obsługi Klienta drogą mailowa na: info@ksiaz.wabrzych.pl
Na powyższy adres mailowy należy przesłać zakupione bilety i podać zwrotne adresy e-mail, na które wyślemy Państwu link do wydarzenia.

Do wyboru zajęcia online w trzech tematach:

 1. Perły księżnej Daisy ( sugerowana średnia wieku + 8 lat ) Godzina emisji: 10:00
  W trakcie zajęć policzymy z ilu pereł składał się najdłuższy na świecie naszyjnik oraz poznamy losy jego właścicielki. Opowieść o księżnej Daisy rozbrzmiewać będzie z jednego z jej ulubionych miejsc w Książu, z atelier, w którym księżna spędzała miłe chwile, poświęcone malarstwu, lekturze i pisaniu pamiętników. Oprócz zdobywania wiedzy historycznej,  w trakcie spotkania jego uczestnicy rozwiązywać będą zagadki. Osoba, która wykaże się największą uwagą i trafnością odpowiedzi, zostanie nagrodzona nagrodą - niespodzianką.
  Cena lekcji: 15,00 zł Czas zajęć: do 45 min.

 2. Księżniczki i rycerze na zamku ( sugerowana średnia wieku od 5 do 10 r.ż. ) Godzina emisji: 12:00
  Pokażemy makietę zamku sprzed wieków, opowiemy ciekawostki z okresu, gdy w Książu można było spotkać prawdziwe księżniczki i rycerzy. A na archiwalnych fotografiach pokażemy dawne życie mieszkańców Książa.
  Cena lekcji: 15,00 zł Czas zajęć: do 45 min.
   
 3. Złoty pociąg ( sugerowana średnia wieku +10 lat ) Godzina emisji: 14:00
  Zajęcia odbywają się w pobliżu  miejsca, do którego rzekomo wjechać miał legendarny złoty pociąg. Poszukiwania tropów jednej z największych tajemnic Zamku Książ opierać się będą nie tylko na poznawaniu wątków historii II wojny światowej, ale także na przedstawieniu hipotez i mitów związanych z tym okresem zamkowych dziejów. Podsumowaniem zajęć będą zagadki, skierowane do uczestników. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę – niespodziankę.
  Cena lekcji: 15,00 zł Czas zajęć: do 45 min.

Bilety w sprzedaży od 07.01.2021r. na naszej stronie www: https://bilety.ksiaz.walbrzych.pl/ w zakładce "Zajęcia edukacyjne online".