All
Day Ticket

Spędź emocjonujący dzień w Książu i zobacz wszystkie atrakcje, które znajdują się w kompleksie zamkowo-parkowym. Odkryj niezwykłe dziedzictwo rodu Hochbergów i zachwyć się obiektami, które do nich należały: Zamkiem Książ, który był ich majestatyczną rezydencją; Palmiarnią z egzotyczną roślinnością, która zaopatrywała ich kuchnię w owoce i warzywa; Stadem Ogierów, gdzie hodowali i trzymali konie szlachetnej krwi oraz bogato zdobionym Mauzoleum, które miało być miejscem spoczynku ostatnich władców Książa. Dowiedz się, jak potoczyły się losy zamku podczas II wś, zejdź do podziemnych tuneli na głębokość 50 metrów pod dziedziniec i zobacz co skrywano przez 70 lat.

Uwaga!  Rekomendujemy zakup biletu All Day Ticket, jeżeli rozpocznie się zwiedzanie atrakcji w kompleksie najpóźniej ok. godz. 11:30. Polecamy zaplanowanie dnia i sprawdzenie mapki atrakcji (na której znajdują się również czasy dojścia między atrakcjami) dostępnej tutaj.

 

All Day Ticket - Cennik

Uwaga!  Rekomendujemy zakup biletu All Day Ticket, jeżeli rozpocznie się zwiedzanie atrakcji w kompleksie najpóźniej ok. godz. 12:30. Polecamy zaplanowanie dnia i sprawdzenie mapki atrakcji (na której znajdują się również czasy dojścia między atrakcjami) dostępnej tutaj.

  Bilet normalny Bilet ulgowy1
All Day Ticket - język polski
Zamek z zestawem audioguide2
Podziemia z przewodnikiem3
Stado Ogierów Książ bez przewodnika4
Mauzoleum bez przewodnika5 (zamknięte od 1.12 do 31.03)
Palmiarnia bez przewodnika6
79,00 69,00

Cennik obowiązuje od dnia 1.05.2021 r. Podane ceny są cenami brutto w PLN. 

1 Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Piloci lub przewodnicy grupy zorganizowanej oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny (nie dotyczy to grup zorganizowanych złożonych z dzieci oraz usług specjalnych np. Zamek po drugiej stronie lustra, Baśniowy Książ, Nocne zwiedzanie)

2 Bilet obowiązuje na zwiedzanie zamku z zestawem audioguide. Wejście można zrealizować jednorazowo w dniu, na który bilet został zakupiony w godzinach otwarcia zamku. Odbiór zestawów audioguide jest przy wejściu do zamku.

3 Bilet obowiązuje na zwiedzanie podziemi z przewodnikiem, czas. ok. 45 minut. Wejście na zwiedzanie odbywa się wyłącznie w określonym dniu i o określonej godzinie widniejącej na bilecie.

4 Bilet obowiązuje na zwiedzanie Stada Ogierów Książ bez przewodnika w dniu, na który zakupiło się bilet w godzinach otwarcia stada. Informacje dot. zwiedzania stada znajdują się tutaj.

5 Bilet obowiązuje na zwiedzanie Mauzoleum Hochbergów bez przewodnika w ciągu 12 miesięcy od daty, na którą zakupiło się bilet w godzinach otwarcia zamku i palmiarni. Uwaga!  Informujemy, że od 1.12 do 31.03  Mauzoleum jest zamknięte, dlatego możliwość jego zwiedzenia przy bilecie All Day Ticket zakupionych w tym okresie zostanie wydłużona do 16 miesięcy od daty zakupu.

6 Bilet obowiązuje na zwiedzanie Palmiarni bez przewodnika w ciągu 12 miesięcy od daty, na którą zakupiło się bilet w godzinach otwarcia palmiarni.

 

 

Zasady zwiedzania atrakcji

Bilet upoważnia do zwiedzania 5 atrakcji na poniższych zasadach:

  1. Obiekty, które należy zwiedzić w dniu, na który bilet został zakupiony:

- Zamek Książ z zestawem audioguide
czas zwiedzania: 90 minut, odbiór zestawu audioguide przy wejściu do zamku

- Podziemia zamku z przewodnikiem w języku polskim
czas zwiedzania: 45 minut, zwiedzanie odbywa się o określonej godzinie, którą wybiera się na etapie zakupu biletu

- Stado Ogierów Książ bez przewodnika
czas zwiedzania: ok. 35 minut

  1. Obiekty, które można zwiedzić w ciągu 12 miesięcy od dnia, na który bilet został zakupiony:

- Mauzoleum Hochbergów bez przewodnika
czas zwiedzania: ok. 20 minut 
Uwaga! Informujemy, że w grudniu 2022 Mauzoleum jest zamknięte, dlatego możliwość jego zwiedzenia zostanie wydłużona do 13 miesięcy od daty zakupu.

- Palmiarnia Wałbrzych bez przewodnika
czas zwiedzania: ok. 45 minut

 

Mapa atrakcji

Aby powiększyć mapę wystarczy na nią nacisnąć lub kliknąć [tutaj]

 

Opis atrakcji