Strona główna

Rodzinne
zwiedzanie

Opis
atrakcji

Rodzinne zwiedzanie

PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA
Wiosna to czas, kiedy świat budzi się do życia, a po pierwszej wiosennej pełni księżyca nadchodzą najbardziej radosne święta Wielkiej Nocy. Czas więc na wiosenne szaleństwa dla najmłodszych w zaczarowanym Zamku Książ!
 Wiosna to czas, kiedy świat budzi się do życia, a po pierwszej wiosennej pełni księżyca nadchodzą najbardziej radosne święta Wielkiej Nocy. Czas więc na wiosenne szaleństwa dla najmłodszych w zaczarowanym zamku Książ! Pisankowa trasa wiedzie przez tajemnicze korytarze i komnaty pełne historii, zagadek i legend z zamku po drugiej stronie lustra, gdzie króluje wyobraźnia! Księżniczka Wiosna i Szalony Kapelusznik zabiorą dzieci do magicznego świata, gdzie zatrzymał się… CZAS … i tylko rozwiązanie zamkowej zagadki pozwoli GO znów uruchomić, wskazując drogę do wielkanocnego skarbu.
Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy w zamku Książ. Przez 90 min. dzieci będą odkrywać zamek w towarzystwie Księżniczki Wiosny oraz Szalonego Kapelusznika. Moc zabaw i atrakcji gwarantowana. Dodatkowo dla każdego dziecka przygotowaliśmy słodkości.
Bilety do nabycia w kasie zamku lub na stronie bilety.ksiaz.walbrzych.pl

ZAMKOWA ZIMOWA KRAINA
Wyruszcie w  podróż  do  krainy zimowych baśni  i  legend.  Podczas  aktywnej,  edukacyjnej  „podróży  w  czasie”  dzieci i ich rodzice   wędrują tajemniczymi piwnicami i salonami oraz szukają zaginionego skarbu  i  magicznej  Książęcej  Skały.  Gry  i  zagadki, jakie młodzi turyści będą rozwiązywać podczas przejścia po Książu, poszerzają  ich  wiedzę  o zamku i jego mieszkańcach, rozwijają kreatywność i pozwalają odkryć potęgę wyobraźni. Zobaczcie jak Książ zamienia się w "Zamkową Zimową Krainę"  w trakcie naszego zwiedzanie dla rodzin z dziećmi. Przygotujcie się na niezwykłą i słodką przygodę, dzięki Mecenasowi zamku - ZPC Śnieżka ze Świebodzic.
Czas zwiedzania: 90 minut.

BAŚNIOWY KSIĄŻ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
W grudniu witamy w zamku magię! Tym razem przenosimy się do Krainy Lodu. W cudownej, świątecznej aurze, przy zapachu choinek oraz dźwiękach dzwoneczków z sań św. Mikołaja zabierzemy dzieci na niezwykłą wycieczkę i poszukiwania św. Mikołaja. Śnieżynkowa trasa będzie wiodła przez zamkowe komnaty, a nawet przez salę kinową. Mali uczestnicy w świątecznych czapeczkach będą zbierać słodkości, aby na końcu wyprawy odnaleźć zaginionego Mikołaja. Wszystko będzie możliwe dzięki książańskiej Śnieżynce.
Zabawa trwa 90 min.
Istnieje możliwość rozdania dzieciom wcześniej przyniesionych prezentów.
Zwiedzania dla rodzin z dziećmi będą się odbywały przez cały grudzień.
Grupy zorganizowane prosimy o kontakt tel. 693 771 391, info@ksiaz.walbrzych.pl
Dostępność biletów można sprawdzić na stronie https://www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl/

WSZYSTKIE KOLORY ZAMKU
Do zamku przyszła Jesień i przyniosła ze sobą kosz pełen darów  – plonów, owoców i jesiennych skarbów. W zamkowych ogrodach zamieszkał skrzat, który pilnuje tu szczęścia, radości i …. Skarbu! Jeśli chcecie poznać ich tajemniczą historię, dołączcie do naszej dzielnej Ogrodniczki i razem z nią odnajdźcie skarb.
Jesień to zdecydowanie najbarwniejsza pora roku w Książu. Dajcie się porwać ku przygodzie. „Wszystkie kolory zamku” to propozycja na zwiedzanie pełne animacji, kolorów i dobrej zabawy. Po wycieczce przez zamkowe ogrody i komnaty dzieci zaprosimy na jesienne warsztaty kreatywne, a dorosłych na dalszą wycieczkę w miejsca dla dzieci niedostępne…
Wydarzenie dedykowane jest rodzinom z dziećmi.

ZAMEK DZIECI
Z okazji Dnia Dziecka Książ zamieni się w "Zamek Dzieci". To największe święto radości, tych najmłodszych, niestrudzonych, odważnych i zawsze uśmiechniętych turystów. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy szereg atrakcji 1 i 2 czerwca. W Książu wiemy, jak dużo energii mają w sobie najmłodsi i właśnie dlatego, nie próbujemy dotrzymać im kroku ;) Zrobią to zamkowe stwory i doświadczeni animatorzy - będzie się działo!
Co zaplanowaliśmy na 1 i 2 czerwca?
Na tzw. łące przy kamieniu powstanie "Rycerska wioska" (strefa bezpłatna), a tam pokazy walk, dyby, szranki, strzelanie z łuku, zdjęcia z rycerzami i mnóstwo atrakcji! Tu można spędzić cały dzień!
Na Dziedzińcu Honorowym (strefa bezpłatna) powstanie strefa atrakcji  - dekoracje, balony i słodkości od Mecenasa zamku ZPC Śnieżka.
Przygotujcie się na gry i zabawy ze stworami zamkowymi - bulle, narty Bolka, wielkie puszczanie baniek!
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych - strefa atrakcji na dziedzińcu nie będzie otwarta.
Dodatkowo (zwiedzanie płatne):
Czas zwiedzania: 75 minut.
Liczba miejsc ograniczona!
Zakup biletów:
Bilety na „Zaczarowane zwiedzanie” można zakupić bezpośrednio w kasach biletowych zamku ( w godzinach ich otwarcia) lub za pomocą internetowej sprzedaży biletów:  bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie: Dzień Dziecka- Zwiedzanie z Rycerzami).

 

ZAKUP BILETÓW:
Bilety na Zimową Zamkową Krainę (w Wydarzeniach dla rodzin z dziećmi) można zakupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży zamku na stronie: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub w kasach biletowych w godzinach ich otwarcia (godziny można sprawdzić tutaj) .
AWIZACJA GRUP ZORGANIZOWANYCH:
Grupy zorganizowane można zaawizować w Punkcie Obsługi Klienta
tel. 74 66 42 834
e-mail. zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl
Zamkowa zimowa Kraina to usługa specjalna, dzieci poniżej 4 roku również muszą posiadać bilet ulgowy.