Bilet
Explore Wałbrzych

Akcja Explore Wałbrzych

Miasto światową sławę zawdzięcza poszukiwaniom słynnego złotego pociągu i innym zagadkom II wojny światowej. Jednak Wałbrzych nie potrzebuje sensacyjnej otoczki, by uchodzić za jedno z najciekawszych, a dzięki położeniu, i najpiękniejszych miast w Polsce. 

Fantastycznie rozrzucony na zboczach i w dolinach Gór Wałbrzyskich liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Popularność zawdzięcza obfitości wspaniałych zabytków, w tym obiektów klasy światowej, do których zalicza się Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce i Starą Kopalnię, wybitne dzieło kultury technicznej.

Akcja Explore Wałbrzych to doskonała okazja, żeby poznać to zachwycające miasto - zobaczyć największe atrakcje, rozkoszować się wspaniałą przyrodą i skorzystać ze zniżek w punkatch  naszych partnerów (kawiarnie, restauracje, hotel, sklep z porcelaną), którzy dołączyli do akcji. Obiecujemy, że z każdą chwilą, gdy będziecie zwiedzać ziemię wałbrzyską, będzięcie zachwycać się jej pięknem, położeniem i atmosferą. Zachęcamy do odkrywania Wałbrzycha - to wciągająca przygoda!

Bilet Explore Wałbrzych - aż 4 atrakcje

Atrakcje biletu Explore Wałbrzych

Dzięki biletowi "Explore Wałbrzych" możecie poznać największe atrakcje miasta - taniej! Odkryj jak niesamowitą historię i fenomenalne położenie ma Zamek Książ, poznaj skansen górnictwa i jeden z największych zabytków poprzemysłowych Starą Kopalnię, zakochaj się w egzotycznej Palmiarni i zachwyć bogatą kolekcją "białego złota" w Muzeum Porcelany!
(wystarczy kliknąć na wybrane zdjęcie, żeby je powiększyć)

Cennik biletów

  Bilet normalny Bilet ulgowy1
Bilet Explore Wałbrzych2 - 4 atrakcje

(Zamek Książ3, Palmiarnia4,
Stara Kopalnia5, Muzeum Porcealny6)
52 37

 

1 Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia i osobom odbywającym  studia  doktoranckie,  opiekunom  grup  szkolnych,  przedszkolnych, nauczycielom grup  i  wychowawcom  grup,  osobom  niepełnosprawnym  i  ich  opiekunom  oraz emerytom  i  rencistom,  osobom  w  wieku  od  4  do  16  lat  oraz  powyżej  65  roku  życia,  kombatantom,  osobom  fizycznym  odznaczonym  odznaką  "Za  opiekę  nad  zabytkami",  odznaką  honorową  "Zasłużony  działacz  kultury",  odznaką  honorową  "Zasłużony  dla Kultury  Polskiej"  lub  wyróżnionym  tytułem  honorowym  "Zasłużony  dla  Kultury Narodowej". Wydanie biletu ulgowego jest uzależnione od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Dzieci do lat 4 - wstęp wolny.

2 Bilet Explore Wałbrzych można zakupić w kasie każdego z obiektów, na zwiedzanie którego obowiązuje oraz za pomocą internetowego systemu sprzedaży zamku na stronie: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl

3 Zwiedzanie Zamku Książ – bilet obowiązuje na zwiedzanie zamku bez przewodnika (turyści mogą skorzystać z aplikacji WOW Poland w ramach biletu Explore), ostatnie wejście odbywa się na godzinę przed zamknięciem obiektu.  Istnieje możliwość dopłaty do przewodnika w języku polskim w wysokości 5 zł w kasach zamku lub skorzystania z audioguide’ów w tej samej cenie. Godziny otwarcia zamku znajdują się tutaj

4 Zwiedzanie wałbrzyskiej palmiarni odbywa się wyłącznie bez przewodnika, ostatnie wejście jest możliwe na godzinę przed zamknięciem obiektu. Godziny otwarcia palmiarni znajdują się tutaj

5 Zwiedzanie Starej Kopalni - odbywa się wyłącznie z przewodnikiem w języku polskim, wejścia odbywają się w pełnych godzinach od 10:00 do 16:00, za wyjątkiem lipca i sierpnia w  weekendy, gdy wejścia są przedłużone do godz. 17:00. Istnieje możliwość wypożyczenia audioprzewodnika w języku: angielskim, niemieckim i czeskim za dopłatą 5 zł. Szczegóły dot. zwiedzania znajdują się tutaj

6 Zwiedzanie Muzeum Porcelany - bilet obowiązuje na zwiedzanie bez przewodnika w godzinach otwarcia obiektu . Przez cały tydzień ostatnie wejście jest możliwe do godz. 15:30, za wyjątkiem środy, gdy wejście jest możliwe do 17:30. Szczegóły dot. zwiedzania znajdują się tutaj

Ważne informacje

Ważne informacje dot. zwiedzania w ramach biletu Explore Wałbrzych:

- bilet można jednokrotnie wykorzystać w każdym z obiektów w ciągu 12 miesięcy od daty jego zakupu,

- ZAMEK KSIĄŻ, adres: ul. Piastów Śląskich 1 – bilet obowiązuje na zwiedzanie zamku bez przewodnika (turyści mogą skorzystać z aplikacji WOW Poland w ramach biletu), ostatnie wejście odbywa się na godzinę przed zamknięciem obiektu. Istnieje możliwość dopłaty do przewodnika w języku polskim w wysokości 5 zł w kasach zamku lub skorzystania z audioguide’ów w tej samej cenie.

- WAŁBRZYSKA PALMIARNIA, adres: ul. Wrocławska 158 (obok ronda) - zwiedzanie odbywa się wyłącznie bez przewodnika, ostatnie wejście jest możliwe na godzinę przed zamknięciem obiektu.

- STARA KOPALNIA, adres: ul. P. Wysockiego 29 - zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem w języku polskim, wejścia odbywają się w pełnych godzinach od 10:00 do 16:00, za wyjątkiem lipca i sierpnia w weekendy, gdy wejścia są przedłużone do godz. 17:00. Istnieje możliwość wypożyczenia audioprzewodnika w języku: angielskim, niemieckim i czeskim za dopłatą 5 zł.

 - MUZEUM PORCELANY, adres: ul. 1 Maja 9 - bilet obowiązuje na zwiedzanie bez przewodnika w godzinach otwarcia obiektu . Przez cały tydzień ostatnie wejście jest możliwe do godz. 15:30, za wyjątkiem środy, gdy wejście jest możliwe do 17:30.

Odległości:

Zamek - Palmiarnia – 2,6 km, ok. 25 minut pieszo

Zamek - Stara Kopalnia – 10,4 km

Zamek – Muzeum Porcealny – 11,2 km

Stara Kopalnia - Palmiarnia - 8,8 km

Muzeum Porcelany - Stara Kopalnia - 9,6 km, ok. 22 minut pieszo

Mapka z obiektami

Samochodem czy transportem publicznym - prezentujemy jak rozmieszczone są wałbrzyskie atrakcje dostępne w ramach biletu Explore Wałbrzych (wystarczy klinąć na mapę, żeby ją powiększyć):
 

Zniżki z biletem Explore Wałbrzych

Bilet Explore Wałbrzych to nie tylko okazja do poznania największych atrakcji Wałbrzycha, ale również możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert naszych partnerów ze zniżką!

Zniżki z biletem Explore Wałbrzych

(jednorazowo w każdym obiekcie po okazaniu biletu):

- 10% zniżki w kawiarni Sztygarówka w Starej Kopalni (ul. P. Wysockiego 29) - strona internetowa kawiarni

- 10% zniżki w restauracji Aqua-Zdrój (ul. Ratuszowa 6) - strona internetowa restauracji

- 10% zniżki w Salonie Firmowym Porcealny Krzystof (ul. Bolesława Limanowskiego 10) - strona internetowa salonu

- 10% zniżki w Hotel & Restauracja & SPA Maria (ul. Wrocławska 134 B) - strona internetowa obiektu

- 10% zniżki w kawiarni Zielona Sofa (ul. Stanisława Moniuszki 9) - strona internetowa kawiarni