Bilet
Explore Wałbrzych

voucher turystyczny: chcesz skorzystać z biletu, zgłoś nam taką potrzebę mailowo, a podamy wszystkie szczegóły: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl

Akcja Explore Wałbrzych

Miasto światową sławę zawdzięcza poszukiwaniom słynnego złotego pociągu i innym zagadkom II wojny światowej. Jednak Wałbrzych nie potrzebuje sensacyjnej otoczki, by uchodzić za jedno z najciekawszych, a dzięki położeniu, i najpiękniejszych miast w Polsce. 

Fantastycznie rozrzucony na zboczach i w dolinach Gór Wałbrzyskich liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Popularność zawdzięcza obfitości wspaniałych zabytków, w tym obiektów klasy światowej, do których zalicza się Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce i Starą Kopalnię, wybitne dzieło kultury technicznej.

Akcja Explore Wałbrzych to doskonała okazja, żeby poznać to zachwycające miasto - zobaczyć największe atrakcje, rozkoszować się wspaniałą przyrodą i skorzystać ze zniżek w punkatch  naszych partnerów (kawiarnie, restauracje, hotel, sklep z porcelaną), którzy dołączyli do akcji. Obiecujemy, że z każdą chwilą, gdy będziecie zwiedzać ziemię wałbrzyską, będzięcie zachwycać się jej pięknem, położeniem i atmosferą. Zachęcamy do odkrywania Wałbrzycha - to wciągająca przygoda!

Bilet Explore Wałbrzych - aż 5 atrakcji

Atrakcje biletu Explore Wałbrzych

Dzięki biletowi "Explore Wałbrzych" możecie poznać największe atrakcje miasta - taniej! Odkryj jak niesamowitą historię i fenomenalne położenie ma Zamek Książ, poznaj skansen górnictwa i jeden z największych zabytków poprzemysłowych Starą Kopalnię, zakochaj się w egzotycznej Palmiarni i zachwyć bogatą kolekcją "białego złota" w Muzeum Porcelany!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 21 czerwca dodatkową atrakcją wliczoną w bilet Explore Wałbrzych jest wieża widokowa w Parku Sobieskiego! Zobaczycie z niej zachwycającą panoramę miasta, najciekawsze obiekty i wzniesiecie się nad lasami parku w centrum miasta.

Ważne informacje

Ważne informacje dot. zwiedzania w ramach biletu Explore Wałbrzych:

- bilet można jednokrotnie wykorzystać w każdym z obiektów w ciągu 12 miesięcy od daty jego zakupu,

- ZAMEK KSIĄŻ, adres: ul. Piastów Śląskich 1 – bilet obowiązuje na zwiedzanie zamku z zestawem audioguide.

- WAŁBRZYSKA PALMIARNIA, adres: ul. Wrocławska 158 (obok ronda) - zwiedzanie odbywa się wyłącznie bez przewodnika.

- STARA KOPALNIA, adres: ul. P. Wysockiego 29 - zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem w języku polskim, wejścia odbywają się w pełnych godzinach od 10:00 do 16:00, za wyjątkiem lipca i sierpnia w weekendy, gdy wejścia są przedłużone do godz. 17:00. Istnieje możliwość wypożyczenia audioprzewodnika w języku: angielskim, niemieckim i czeskim za dopłatą 5 zł.

 - MUZEUM PORCELANY, adres: ul. 1 Maja 9 - bilet obowiązuje na zwiedzanie z zestawem audioguide w godzinach otwarcia obiektu. Godziny otwarcia są podane na stronie https://muzeum.walbrzych.pl/
WIEŻA WIDOKOWA w Parku Sobieskiego

Zamek - Palmiarnia – 2,6 km, ok. 25 minut pieszo

Zamek - Stara Kopalnia – 10,4 km

Zamek – Muzeum Porcealny – 11,2 km

Stara Kopalnia - Palmiarnia - 8,8 km
Wieża Widokowa - niedaleko Muzeum Porcelany i Starej Kopalni - ok. 25 minut pieszo

Muzeum Porcelany - Stara Kopalnia - 1,6 km, ok. 22 minut pieszo

Mapka z obiektami

Samochodem czy transportem publicznym - prezentujemy jak rozmieszczone są wałbrzyskie atrakcje dostępne w ramach biletu Explore Wałbrzych (wystarczy klinąć na mapę, żeby ją powiększyć):