Strona główna

Aktualności
i ogłoszenia

Szczegóły
ogłoszenia

21 03 2016

21 marca 2016 r.

Jeżeli tak jak my, stękniliście się już za wiosną, to mamy dla Was niezwykła niespodziankę. 21 marca, w pierwszy dzień wiosny i Dzień Wagarowicza, wprowadziliśmy tańsze bilety na zwiedzanie zamku! To nie wszystko! W tym dniu zamek będzie otwarty aż do godz. 18:00 (kasy biletowe do godz. 17:00).

To niesamowita okazja by zobaczyć historyczną wystawę "Metamorfozy Zamku Książ" ,w ramach której obrazy ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, ponownie wróciły do zamku (część dzieł znajdowała się w Książu do 1942 r.). W ramach tej niezwykłej wystawy obecnie w salach barokowych podziwiać można aż 38 obrazów, które albo znajdowały się wcześniej w zamku, albo nawiązują do jego fascynujących dziejów. Więcej o wystawie można przeczytać tutaj

Dodatkowo zachęcamy do wykorzystania tego wydarzenia by zachwycić się rysunkami wielkich mistrzów, które są prezentowane w zamku od 4 marca do 17 kwietnia w ramach wystawy "Rysunek XVI-XVIII wieku, Włochy, Niemcy, Niederlandy". Istotnym akcentem oraz chlubą ekspozycji jest przypisany Michałowi Aniołowi rysunek Apostoła, który jest najstarszym dziełem w kolekcji. Oprócz tego na wystawie prezentowane są prace takich mistrzów jak Goya, Tycjan, Anton van Dyck czy Giovanni Battista Tiepolo. Więcej o wystawie można przeczytać tutaj

Ceny biletów* na zwiedzanie zamku w dniu 21 marca 2016 r. (poniedziałek)

Zwiedzanie zamku bez przewodnika**
(normalny i uglowy)
  10 zł 
Zwiedzanie zamku z przewodnikiem w języku polskim***
(normalny i uglowy)
  15 zł 

* Podane ceny biletów nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych.
** Dla osób posiadających bilet na zwiedzanie bez przewodnika, a chcących zwiedzać zamek z przewodnikiem, istnieje możliwość dopłaty do biletu w cenie 5 zł w kasie zamkowej.
*** Podana cena dot. tylko zwiedzania z przewodnikiem w języku polskim. Akcja nie obejmuje zwiedzania z przewodnikiem w języku obcym.

Ważne informacje:

1/ Bilety można zakupić poprzez zamkowy system internetowy : www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl  lub w kasach biletowych w godzinach otwarcia zamku ( w dniu 21.03 zamek będzie otwarty do godz. 18:00, a kasy do 17:00).

2/ Turyści indywidualni mogą skorzystać ze zwiedzania bez przewodnika lub zakupić bilet na zwiedzanie z przewodnikiem w j. polskim wyłącznie trasą „Od Piastów do Tajemnic II Wojny Światowej”.  Stałe grupy złożone z turystów indywidualnych są tworzone na bieżąco, czas oczekiwania wynosi do 60 minut.

Istnieje możliwość zakupienia biletów online lub w kasach na już ogłoszone grupy. Grupy ogłoszone przez zamek mają wejścia codziennie w godz. 11:00 i 14:00 (do wyczerpania wolnych miejsc w grupach).

3/ W przypadku pytań, informacji udziela Punkt Obsługi Klienta:
Czynny:
od 08:00 do 16:00 w dni robocze i weekendy przez cały rok

tel.: 74 66 43 872
e-mail: info@ksiaz.walbrzych.pl

tel.: 74 66 43 834
e-mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl