Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

24 06 2022 godz.20:30

Noc Świętojańska - edycja dla rodzin z dziećmi

Wejście 24 czerwca od godz. 20:30. Nadchodzi noc pełna magii i słowiańskich stworów

W tę wyjątkową noc przepełnioną słowiańska magią spotkacie w Książu nie tylko dawnych jego mieszkańców, ale również szeptuchy czy stwory leśne. Przy świetle księżyca i opowieściach zamkowego przewodnika wejdźcie do ukrywanych pomieszczeń zamkowych, gdzie wspólnie weźmiecie udział w obrzędach Nocy Kupały. Przygotujcie się na rodzinną noc pełną przeżyć i niezapomnianych wrażeń!

Dla kogo? Dla odważnych rodzin z dziećmi, które niestraszne słowiańskie duchy ;) / Jak długo? ok. 90 minut / Co zobaczycie? Głównie nieudostępniane dziennie mroczne pomieszczenia / Atrakcje? Niebanalny przewodnik, paranormalne spotkania, magiczne obrzędy, straszne historie (czasem histerie), dużo emocji, trochę zjaw, a dalej... nie powiemy! Przy edycjach specjalnych dzieje się jeszcze więcej.

ZAKUP BILETÓW:
Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie: Nocne Zwiedzanie -> Noc Świętojańska dla rodzin dziećmi) - polecamy online! - lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

OFERTA Z NOCLEGIEM:
Po zwiedzaniu nie chcecie wracać do domu? Zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Książ:  [tutaj]

CENY BILETÓW (edycja specjalna):
- 65 zł / osoba dorosła 
- 55 zł / dziecko 
Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona! Informujemy, że przed wydarzeniem bilety mogą już nie być dostępne.

WAŻNE INFORMACJE! 
- ponieważ w danym dniu może być więcej grup zwiedzania, Państwa godzina wejścia widnieje na bilecie (którą wybierają Państwo na etapie zakupu biletu). 
- miejsce zbiórki: przed budynkiem głównym zamku, wejście po prawej stronie (patrząc na zamek)
goście Nocnego Zwiedzania mogą parkować bezpłatnie na parkingu hotelowym( jeżeli miejsca są dostępne) lub na parkingu głównym w parku, po okazaniu ochronie biletu na Nocne Zwiedzanie (ważnego w danym dniu). Parkowanie jest bezpłatne tylko na czas Nocnego Zwiedzania, w którym się uczestniczy (ok. 110 minut).
- każda grupa "Nocy Świętojańska" jest organizowana na zasadach  Nocnego Zwiedzania i podczas tych edycji obowiązują zasady z regulaminu dot. zwiedzania nocą!  Mogą Państwo zobaczyć wtedy nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
- Edycja specjalna "Noc Świętojańska" jest skierowana do rodzin z dziećmi w wieku ok. 7-14 lat. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osób dorosłych,
- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania.

Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się w sekcji  Regulamin Nocnego Zwiedzania
Masz pytania dot. Nocnego zwiedzania? Skontaktuj się z nami mailowo na nocne@ksiaz.walbrzych.pl