Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

21 06 2024 godz.20:30

Noc Świętojańska - edycja dla rodzin z dziećmi

Wejście 21 czerwca do godz. 20:30 - nadchodzi noc pełna magii, słowiańskich stworów i... spotkań z duchami! UWAGA: wejść może być więcej, zatem godzina Państwa zwiedzania widnieje na bilecie

W ciągu roku jest tylko jedna taka noc, przepełnioną słowiańska magią i nieprzeniknioną aurą. To właśnie w ten wieczór spotkacie w Książu nie tylko dawnych jego mieszkańców, ale również szeptuchy, świetliki i inne leśne stwory. Przy świetle księżyca i opowieściach zamkowego przewodnika wejdźcie do ukrywanych pomieszczeń zamkowych, gdzie wspólnie doświadczycie prawdziwej atmosfery i obrzędów Nocy Kupały. Przygotujcie się na rodzinną noc pełną przeżyć i niezapomnianych wrażeń!

Dla kogo? Dla odważnych rodzin z dziećmi, które łakną przygody, tak, jak upiory łakną ich... ;) sugerowany wiek dzieci 6-13 lat / Jak długo? ok. 90 minut / Co zobaczycie? Głównie nieudostępniane dziennie mroczne pomieszczenia, w tym opuszczone zamkowe piętra / Atrakcje? Niebanalny przewodnik, paranormalne spotkania, straszne historie (czasem histerie), dużo emocji (trochę trwogi, trochę przerażenia, jeżeli szybko biegacie to i śmiechu), trochę zjaw, a dalej... nie powiemy! Przy edycjach specjalnych dzieje się jeszcze więcej.

ZAKUP BILETÓW:
Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie: Nocne Zwiedzanie -> Noc Świętojańska dla rodzin z dziećmi) - polecamy online! - lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

CENY BILETÓW (edycja specjalna):
- 72 zł / osoba dorosła 
- 68 zł / dziecko 
Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona! Informujemy, że przed wydarzeniem bilety mogą już nie być dostępne.

PYTANIA? Skontaktuj się z nami mailowo na nocne@ksiaz.walbrzych.pl 

OFERTA Z NOCLEGIEM:
Po zwiedzaniu nie chcecie wracać do domu? Zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Książ:  [tutaj]

PARKING: W ramach biletów goście mogą zaparkować na Parkingu Głównym (mapka parkingów znajduje się tutaj). Odległość Parkingu Głównego od zamku to ok. 900 m, dlatego prosimy o przybycie na miejsce przynajmniej 15 minut wcześniej.  

A MOŻE VOUCHER? Szukasz wyjątkowego prezentu? W naszym sklepie możesz zakupić voucher na Nocne zwiedzanie dla kogoś bliskiego (albo kogo chcesz się pozbyć): VOUCHER (kliknij)

WAŻNE INFORMACJE! 

- Miejsce zbiórki: portiernia zamku (wejście po prawej stronie patrząc na zamek)
- w danym dniu może być więcej grup zwiedzania, Państwa godzina wejścia widnieje na bilecie (którą wybierają Państwo na etapie zakupu biletu). 
- Ponieważ wejdziemy na opuszczone piętra, turyści są zobligowani do posiadania własnych latarek - mogą być w telefonie (wyłącznie na użytek awaryjny, grupa otrzymuje lampy).
- każda grupa "Noc Świętojańska dla rodzin" jest organizowana na zasadach  Nocnego Zwiedzania i podczas tych edycji obowiązują zasady z regulaminu dot. zwiedzania nocą!  Mogą Państwo zobaczyć wtedy nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
- Edycja specjalna "Noc Świętojańska dla rodzin" jest skierowana do rodzin z dziećmi w wieku 6-13 lat. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osób dorosłych,
- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania.

Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się w sekcji  Regulamin Nocnego Zwiedzania
Masz pytania dot. Nocnego zwiedzania? Skontaktuj się z nami mailowo na nocne@ksiaz.walbrzych.pl