Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

03 05 2023 godz.20:30

Nocne zwiedzanie - Duch Księżnej (rodziny z dziećmi)

Wejścia grup 03.05 do godz. 20:30. Odważne rodziny wspólnie wyruszcie na zwiedzanie pełne niespodziewanych atrakcji, spotkań z duchami i świetnej zabawy.

Po raz pierwszy podczas Festiwalu Kwiatów zapraszamy Was na Nocne zwiedzanie dla rodzin z dziećmi. To pełna zagadek, niesamowitych opowieści i spotkań ze zjawami przygoda, na którą wyruszycie wspólnie! Poszukamy również Ducha Księżnej, który nigdy nie opuścił tego miejsca, ale jego ślady widać dopiero teraz. Będzie strasznie, emocjonują, zabawnie i ... słodko. W końcu naszym mecenasem jest ZPC Śnieżka ze Świebodzic. 

Warto wiedzieć:
1. Nocne zwiedzanie - Duch Księżnej dla rodzin z dziećmi trwa 90 minut i
 odbywa sie w ramach festiwalu, jednak po godzinach jego otwarcia. Bilet na zwiedzanie jest biletem oddzielnym i  nie zawiera wstępu na teren festiwalu.
2Edycja dla dorosłych odbywa się w tym samym dniu, w późniejszych godzinach.

ZAKUP BILETÓW:
Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie: Majówka -> Nocne zwiedzanie rodziny ) - polecamy online! - lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

CENY BILETÓW (edycja specjalna):
- 69 zł / osoba dorosła 
- 62 zł / dziecko 
Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona! Informujemy, że przed wydarzeniem bilety mogą już nie być dostępne.

PARKING: W związku ze zmianami ruchu drogowego podczas Festiwalu Kwiatów w dniach 29.04-03.05 możliwość zaparkowania przed Nocnym zwiedzaniem będzie na parkingu Stada Ogierów Książ (dodatkowo płatny) . Odległość Parkingu Stada Ogierów od zamku to ok. 700 m, dlatego prosimy o przybycie na miejsce przynajmniej 15 minut wcześniej.  

Masz pytania dot. Nocnego zwiedzania? Skontaktuj się z nami mailowo na nocne@ksiaz.walbrzych.pl 

WAŻNE INFORMACJE! 
- Miejsce zbiórki: przed budynkiem kasowym (po sprawdzeniu biletów grupa zostanie przeprowadzona do zamku)
-ponieważ w danym dniu może być więcej grup zwiedzania, Państwa godzina wejścia widnieje na bilecie (którą wybierają Państwo na etapie zakupu biletu).
- każda grupa "Ducha Księżnej dla rodzin" jest organizowana na zasadach  Nocnego Zwiedzania i podczas tych edycji obowiązują zasady z regulaminu dot. zwiedzania nocą!  Mogą Państwo zobaczyć wtedy nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
- Edycja specjalna "Duch Księżnej " jest skierowana do rodzin z dziećmi w wieku 7-13 lat. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osób dorosłych,
- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania.

Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się w sekcji  Regulamin Nocnego Zwiedzania