Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

01 05 2024 godz.21:00

Festiwal - Nocne zwiedzanie - Wampir (dorośli)

Wejścia grup 01.05 od godz. 21:00. Gdy zapadnie zmrok, Książ opanują zjawy i upiory nocy. Wyruszcie na poszukiwania śladów samej Księżnej.

Po godz. 21:00 odważni (dorośli) zobaczą jak Książ przemienia się w nawiedzonego zamczysko i wyruszą na spotkanie zjawom, które skrywają się na opuszczonych piętrach zamku (uwaga! wejdziemy na opuszczone 4 i 5 piętro zamku). Wejdźcie do zamczyska Wampira (tu: uderzenie pioruna) i poznajcie jego upiorną świtę! Nie zabraknie oczywiście innych mieszkańców zamku, którym zdecydowanie udzielił się klimat transylwańskiego ducha. Przejdziemy przez te skąpane w ciemności korytarze, uzbrojeni jedynie w światło lamp, ze względnie odważnym przewodnikiem. Dołączcie do nas, jeżeli macie odwagę...

Warto wiedzieć:
1. Nocne zwiedzanie - Wampir dla dorosłych trwa 90 minut i
 odbywa się w ramach festiwalu (1,2,3 oraz 4 maja), jednak po godzinach jego otwarcia. Bilet na zwiedzanie jest biletem oddzielnym i  nie zawiera wstępu na teren festiwalu.
2. Edycja dla rodzin z dziećmi odbywa się w tym samym dniu, we wcześniejszych godzinach.

ZAKUP BILETÓW:
Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie: Majówka-> Nocne zwiedzanie dla dorosłych) - polecamy online! - lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

CENY BILETÓW (edycja specjalna):
- 79 zł od osoby - w przypadku zakupu przez internet (bilety.ksiaz.walbrzych.pl)
- 83 zł od osoby - w przypadku zakupu biletu w kasach biletowych lub biletomacie w godzinach otwarcia zamku
Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona! Informujemy, że przed wydarzeniem bilety mogą już nie być dostępne.

PARKING: W związku ze zmianami ruchu drogowego podczas Festiwalu Kwiatów w dniach 01-04.05 możliwość zaparkowania na Nocne zwiedzanie będzie na parkingu Parking Główny po godz. 19:00 . Odległość Parkingu Głównego od zamku to ok. 900 m, dlatego prosimy o przybycie na miejsce przynajmniej 15 minut wcześniej.  
Masz pytania dot. Nocnego zwiedzania? Skontaktuj się z nami mailowo na nocne@ksiaz.walbrzych.pl 

WAŻNE INFORMACJE! 

- ponieważ w danym dniu może być więcej grup zwiedzania, Państwa godzina wejścia widnieje na bilecie (którą wybierają Państwo na etapie zakupu biletu). 

- Miejsce zbiórki: przed budynkiem kasowym (po sprawdzeniu biletów, grupa zostanie wprowadzona na teren zamku).
- Ponieważ wejdziemy na opuszczone piętra, turyści są zobligowani do posiadania własnych latarek - mogą być w telefonie (na użytek awaryjny, grupa otrzymuje lampy).
- W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
- Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, podczas zwiedzania dzieją się rzeczy niewskazane dla osób o słabych nerwach. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność. Nie rekomendujemy zabierania dzieci poniżej 10 roku życia na zwiedzanie.
- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania.

Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się w sekcji  Regulamin Nocnego Zwiedzania