Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

27 05 2022 godz.21:00

Nocne Zwiedzanie - Zamek Kata

Wejście 27 maja od godz. 21:00. Wyruszcie z matką, teściową do Zamku Kata. Spotkajcie tu średniowieczne duchy, jeśli macie odwagę.

W okolicach Dnia Matki Książ zamieni się w średniowieczną siedzibę upiorów. Zabierzcie mamy, teściowe i pozostałych członków Waszej odważnej rodziny, w podróż do "zacofanego" średniowiecza, gdy właśnie w zamku, w Baszcie św. Jerzego znajdowała się JEDYNA katownia na Dolnym Śląsku! Ścinano więc, torturowano i wymierzano sprawiedliwość w Książu, ludziom winnym i niewinnym, a dusze ukaranych na wieki związały się z tym miejscem. Nie dziwi więc, że często mówi się tutaj o oczach widzianych w ciemności czy przebiegających cieniach...Tej nocy zobaczycie tu jednak o wiele więcej! Wykażcie się odwagą i przybądźcie tu po zmroku. Przygotujcie się na niezwykłe przeżycia, przerażające historie i paranormalne spotkania! Do zastraszenia! 

ZAKUP BILETÓW:

Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie: Nocne Zwiedzanie ->  Nocne zwiedzanie- Zamek Kata) - polecamy online! - lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

OFERTA Z NOCLEGIEM:
Po zwiedzaniu nie chcecie wracać do domu? Zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Książ:  [tutaj]

CENY BILETÓW:
- 65 zł od osoby - w przypadku zakupu przez internet (bilety.ksiaz.walbrzych.pl)
- 69 zł zł od osoby - w przypadku zakupu biletu w Kasie Biletowej w godzinach otwarcia zamku
Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona! Informujemy, że przed wydarzeniem bilety mogą już nie być dostępne.

WAŻNE INFORMACJE!
goście Nocnego Zwiedzania mogą parkować bezpłatnie na parkingu hotelowym( jeżeli miejsca są dostępne) lub na parkingu głównym w parku, po okazaniu ochronie biletu na Nocne Zwiedzanie (ważnego w danym dniu). Parkowanie jest bezpłatne tylko na czas Nocnego Zwiedzania, w którym się uczestniczy (ok. 110 minut).
- miejsce zbiórki: pod głównym wejściem do zamku (wejście po prawej stronie patrząc na zamek)
- W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
- Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, podczas zwiedzania dzieją się rzeczy niewskazane dla osób o słabych nerwach. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność.
- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania.

Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się w sekcji  Regulamin Nocnego Zwiedzania
Masz pytania dot. Nocnego zwiedzania? Skontaktuj się z nami mailowo na nocne@ksiaz.walbrzych.pl