Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

08 08 2022 godz.20:30

Wakacje z duchami - Nocne zwiedzanie dla rodzin z dziećmi

Wejście 8 sierpnia o godz. 20:30- spędźcie te wakacje w towarzystwie zamkowych duchów!

Nareszcie wakacje - spędźcie je w towarzystwie zamkowych duchów! Dla odważnych rodzin z dziećmi przygotowaliśmy specjalną edycję Nocnego zwiedzania: nie zabraknie tajemnic, zagadek, historii o mrocznych dziejach i spotkania z książańskimi upiorami! W każdy lipcowy i i sierpniowy poniedziałek (a dodatkowo w piątek 22 lipca)  wspólnie wybierzemy się na przeprawę przez zamkowe, skąpane w ciemności korytarze w trakcie tego niezwykłego "konwentu duchów". Stwory i upiory nocy uwielbiają kryć się w piwnicach, na opuszczonych piętrach i strychach - w zamku mamy takich miejsc naprawdę dużo. Jeżeli już cierpnie Wam skórka na myśl o emocjonujących wakacjach to uwierzcie, że będzie tylko lepiej i... straszniej. Nie zabraknie również słodkich akcentów, dzięki Mecenasowi zamku, producentowi słodyczy - Śnieżka ZPC.

Pierwsza grupa wejście o g. 20:30

Dla kogo? Dla odważnych rodzin z dziećmi, które łakną przygody, tak, jak upiory łakną ich... dusz ;) / Jak długo? ok. 90 minut / Co zobaczycie? Głównie nieudostępniane dziennie mroczne pomieszczenia / Atrakcje? Niebanalny przewodnik, paranormalne spotkania, straszne historie (czasem histerie), dużo emocji (trochę trwogi, trochę przerażenia, jeżeli szybko biegacie to i śmiechu), trochę zjaw, a dalej... nie powiemy! Przy edycjach specjalnych dzieje się jeszcze więcej.

ZAKUP BILETÓW:
Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie: Nocne Zwiedzanie -> Nocne zwiedzanie - Wakacje z duchami dla rodzin dziećmi) - polecamy online! - lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ.

CENY BILETÓW (edycja specjalna):
- 65 zł / osoba dorosła
- 57 zł / dziecko 

Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona! Informujemy, że przed wydarzeniem bilety mogą już nie być dostępne.

WAŻNE INFORMACJE! 
- ponieważ w danym dniu może być więcej grup zwiedzania, Państwa godzina wejścia widnieje na bilecie (którą wybierają Państwo na etapie zakupu biletu). 
- Miejsce zbiórki: portiernia zamku w budynku głównym ( wejście po prawej stronie patrząc na zamek)
goście Nocnego Zwiedzania mogą parkować bezpłatnie na parkingu hotelowym( jeżeli miejsca są dostępne) lub na parkingu głównym w parku, po okazaniu ochronie biletu na Nocne Zwiedzanie (ważnego w danym dniu). Parkowanie jest bezpłatne tylko na czas Nocnego Zwiedzania, w którym się uczestniczy (ok. 110 minut).
- każda grupa "Wakacji z duchami" jest organizowana na zasadach  Nocnego Zwiedzania i podczas tych edycji obowiązują zasady z regulaminu dot. zwiedzania nocą!  Mogą Państwo zobaczyć wtedy nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
- Edycja specjalna "Wakacje z duchami" jest skierowana do rodzin z dziećmi w wieku ok. 7-14 lat. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osób dorosłych,
- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania.

Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się w sekcji  Regulamin Nocnego Zwiedzania
Masz pytania dot. Nocnego zwiedzania? Skontaktuj się z nami mailowo na nocne@ksiaz.walbrzych.pl