Strona główna


Zamek i Palmiarnia
za pół ceny

Zamek
Książ za pół ceny

Zamek Książ i Palmiarnia dołączają do akcji "Polska: zobacz więcej - weekend za pół ceny"! Specjalnie dla turystów z całego kraju w weekend 16-17 marca 2019 r. bilety na zwiedzanie zamku i palmiarni będą aż o połowę tańsze!


Standardowy cennik biletów jest dostępny tutaj , a godziny otwarcia można sprawdzić tutaj.
Jak będą wyglądały ceny w ten wyjątkowy marcowy weekend?

 Zwiedzanie bez przewodnika w dniach 16-17 marca
(sobota - niedziela)

 

Trasa Normalny Ulgowy2
zamek
palmiarnia 1


35,00        17,50


25,00      12,50

palmiarnia 1 8,00           4,00  5,00         2,50

 

 

 Zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim w dniach 16-17 marca
(sobota - niedziela)

Trasa Normalny Ulgowy2

"Od Piastów do tajemnic II wojny światowej"
+ palmiarnia1

 

39,00         19,50

 

29,00       14,50

"Książ barokowy"
+ palmiarnia1

Trasa tylko dla grup zorganizowanych

 

34,00          17,00

 

 24,00         12,00

"Szlakiem Daisy"
+ palmiarnia1

Trasa tylko dla grup zorganizowanych

 

49,00          24,50

 

 34,00         17,00

 

1 Zwiedzanie palmiarni odbywa się wyłącznie bez przewodnika.
2 Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia i osobom odbywającym studia doktoranckie; pracownikom muzeów; opiekunom grup  szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (w przypadku tych grup 1 opiekun na 10 osób wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom oraz emerytom i rencistom, osobom w wieku od 4 do 16 lat oraz powyżej 65 roku życia. Wydanie biletu ulgowego jest uzależnione od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Piloci lub przewodnicy, wyłącznie wchodzący z grupą zorganizowaną, oraz dzieci do lat 4 mają  wstęp wolny.

WAŻNE INFORMACJE:

- Informujemy, że dopłata do przewodnika na zwiedzanie trasą "Od Piastów do tajemnic II wojny światowej" w przypadku biletów zakupionych na zwiedzanie zamku bez przewodnika w promocyjnej cenie wyniesie:

          - bilet normalny/ulgowy 5zł


-  Bilety można zakupić w kasach w godzinach otwarcia zamku i palmiarni oraz poprzez internetowy system sprzedaży: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl od 28 lutego 2019r.

- Akcja nie obejmuje biletów na wydarzenia specjalne (np. Nocne Zwiedzanie, Baśniowy Książ, Oferta Edukacyjna itp.) oraz biletów łączonych z innymi atrakcjami (Stado Ogierów, Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany, Książańskie Podziemia).
Rekomendujemy przyjazd Kolejami Dolnośląskimi - z biletem do zamku przejazd TAM/POWRÓT do stacji Dworzec Szczawienko aż 30% taniej! 

 

Co
warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w dniach 16-17 marca 2019 r., korzystając z niższej ceny?

- świeżo otwartą wystawę "Książ od kuchni" - to ponad 200 nieudostępnianych dotąd fotografii sprzed 100 lat, prezentujących Zamek Książ, rodzinę von Hochberg oraz życie tu toczone na pocz. XX wieku. To największe zamkowe wydarzenie tego roku! Więcej informacji tutaj

- wystawę "Metamorfozy Zamku Książ" - po ponad 70 latach do Książa powróciły obrazy zdobiące niegdyś jej sale. Spośród 40 eksponowanych obrazów dziesięć pochodzi z dawnej kolekcji Hochbergów, cztery to XVIII-wieczne portrety członków rodu, a pozostałe wpisują właścicieli zamku w dramatyczną panoramę historii Śląska. Więcej o wystawie: tutaj

- obraz "Alaryk w Rzymie" jeden z największych w Polsce obrazów sztalugowych o tematyce historycznej zdobi obecnie zamkową Salę Konrada. Prezentuje scenę związaną z okresem wielkiej wędrówki ludów. Więcej o obrazie: tutaj

- w ramach zwiedzania bez przewodnika dostępna jest aplikacja WOWPoland (więcej tutaj), dzięki której zwiedzicie obiekt z takimi atrakacjami jak zdjęcia, filmy, czy... obiekty 3d. W dodatku od kilku tygodni dostępne są dodatkowe, dedykowane trasy: "Z pamiętnika Księżnej Daisy" - dla osób zafascynowanych tą sławną postacią oraz "Książańska opowieść dla Małych i Dużych" - dla najmłodszych turystów. Po prostu wow!

 

W ten weekend marca naprawdę opłaca się zobaczyć zamek i palmiarnię!