Ogrody
Kwiatów w Książu

Bezpiecznie, kolorowo i wiosennie. Tak będzie podczas majówki w Książu. Kwiatowe aranżacje ozdobią zamkowe tarasy i zachęcą do odkrywania przyrody w otoczeniu najpiękniejszego zamku w Polsce. Fontanny wypełnione kwiatami, roślinne alejki, czy też tunel kwietny to aranżacje, które od 30 kwietnia będą zdobić tarasy Książa. Kup bilet online i spędź majówkę w Książu. 

Ceny
i godziny

Informujemy, że w dniach 30.04 - 09.05.2021 r. teren strefa biletowana Ogrodów Kwiatów w Książu obejmować będzie dziedziniec, przedzamcze i tarasy. 

Godziny otwarcia 30.04 - 09.05.2021

Godziny otwarcia kas biletowych  9:00 - 18:00 
Godziny otwarcia Ogrodów Kwiatów  9:00 - 19:00 

W dniach 30.04-09.05 wstęp na przedzamcze będzie biletowany.

Ceny biletów

Ogrody Kwiatów w Książu (do 9.05.2021 r.)

Obiekt Normalny Ulgowy1
Ogrody Kwiatów 35,00 28,00

 

Zwiedzanie zamku (4-9.05.2021 r.)

Obiekt Normalny Ulgowy1
Zamek + Ogrody Kwiatów 60,00 48,00
Zamek 45,00 35,00

 

Podziemia Zamku (4-9.05.2021 r.)

Obiekt Normalny Ulgowy1
Podziemia + Zamek + Ogrody Kwiatów 79,00 62,00
Podziemia + Ogrody Kwiatów 54,00 42,00
Podziemia + Zamek 65,00 55,00
Podziemia 29,00 24,00

 

 

 

1 Dotyczy jednorazowego wstępu w dniu, wybieranym na etapie zakupu (widniejącym na bilecie), w terminie 30.04-09.05.2021 r., na zwiedzanie przedzamcza i tarasów. Bilety nie zawierają zwiedzania Zamku, Podziemnej Trasy, mauzoleum, które ze względu na pandemię są zamknięte. 
UWAGA! Liczba biletów na każdy dzień jest limitowana!


2 Zamkowy system online umożliwiający zakup biletów znajduje się na stronie: bilety.ksiaz.walbrzych.pl ( należy wybrać Ogrody Kwiatów w Książu). Bilet zakupiony poprzez elektroniczny system można okazać ochronie w wersji elektronicznej lub w formie papierowej.


3 Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgiPiloci lub przewodnicy grupy zorganizowanej oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny (nie dotyczy to grup zorganizowanych złożonych z dzieci oraz usług specjalnych np. Zamek po drugiej stronie lustra, Baśniowy Książ, Nocne zwiedzanie).

Ważne!  Honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny oraz Wałbrzyską Kartę Dużej Rodziny 3+.

Karty uprawniają do zakupu biletu wstępu do zamku na poniższych zasadach:

a)      Indywidualne zwiedzanie Zamku Książ dla dzieci i młodzieży od lat 5 do lat 25. – cena biletu wynosi 15 zł/os.
b)      Dzieci do lat 5 mają wstęp wolny.
c)      Rodziców dzieci i młodzieży wskazanych w punkcie a) obowiązują bilety wg aktualnego cennika.

 


4 Wymagany również bilet podstawowy na ten sam dzień, w którym będziecie Państwo zwiedzać wnętrza lub podziemia.


5 Podziemia Trasa Turystyczna to trasa specjalna, dlatego zasady jej funkcjonowania regulują odrębne zapisy - prosimy o zapoznanie się z nimi na stronie zamku tutaj Informujemy, że z uwagi na bezpieczeństwo wzbronione jest wchodzenie do części podziemnej dzieciom do lat 4, a temperatura powietrza w podziemiach wynosi ok. 6°C. 

 

 

Kup
Bilet Online

Kup
bilet
Kup Bilet Online

FAQ
- często zadawane pytania

FAQ Ogrodów Kwiatów w Ksiązu


Szanowni Państwo,

w trosce o Wasze bezpieczeństwo i komfort odwiedzin Zamku Książ w trakcie trwania Ogrodów Kwiatów w Książu zebraliśmy w jednym miejscu wskazówki oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

- Czy festiwal w tym roku się odbędzie?

Nie możemy zrealizować Festiwalu Kwiatów i Sztuki w tradycyjnej formie.

W tym roku odbędą się za to „Ogrody Kwiatów w Książu”.

- Co będzie można zobaczyć w tym roku?

Ogrody Kwiatów w Książu odbędą się na dziedzińcu zamku i na jego tarasach. Przygotowaliśmy dla Państwa dekoracje kwiatowe i kompozycje artystyczne, którymi uświetnią pobyt na tarasach. Nie będzie dekoracji we wnętrzach zamkowych.

 

- Czy w tym roku wnętrza zamku będą otwarte?

W związku z obostrzeniami pandemicznymi przynajmniej do 3 maja wnętrza zamku, podziemia i mauzoleum pozostaną zamknięte dla zwiedzających. Jeżeli po tym terminie rząd pozwoli nam te przestrzenie otworzyć, postaramy się, aby były otwarte. Poinformujemy Was jak tylko otrzymamy taką możliwość

- Czy w tym roku będą domki sprzedażowe?

Nie. Ze względu na pandemię zrezygnowaliśmy ze strefy domków, która bardzo ograniczała przestrzeń.

- Czy w czasie trwania Ogrodów Kwiatów wystąpić trudności z dojazdem do Zamku?

Tak. W tym roku nie będzie parkingu na łąkach przy Stadzie Ogierów, ulica Piastów Śląskich będzie zamknięta dla ruchu.

W przypadku zablokowania ruchu samochodów – prosimy o cierpliwość, pozostanie w autach i bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policji, straży miejskiej i pracowników obsługujących parkingi. Państwa współpraca przyspieszy rozładowanie zatoru.

- Jak wygląda organizacja ruchu na drogach dojazdowych do Zamku Książ w czasie Ogrodów Kwiatów?

Ulica Piastów Śląskich będzie zamknięta dla ruchu, co za tym idzie nie będzie parkingów na łąkach przy Stadzie Ogierów. Prosimy kierować się na Parking główny (P1). W przypadku zapełnienia parkingu P1, policja i straż miejska pokieruje Państwa na Parking za Palmiarnią (P2). Poniżej mapka parkingów.

 

- Czy można dojechać pod sam budynek Zamku?

Nie. Jest to strefa wyłączona na czas trwania Ogrodów Kwiatów.

- Gdzie kupię bilet i w jakich godzinach?

Bezpośrednio przed Budynkiem Bramnym znajduje się pawilon kasowy, w którym kupią Państwo bilety w godzinach od 9:00 do 18:00. Do wejścia na teren Ogrodów Kwiatów obowiązuje jedna kolejka! Proszę stosować się do poleceń ochrony. Można również kupić bilet on-line za pomocą  systemu www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl. Bilety zakupione w systemie online nie upoważniają do wejścia poza kolejką do kontroli biletów.

- Jesteśmy z wózkiem dziecięcym – czy wejdziemy z nim na teren Ogrodów Kwiatów w Książu?

Tak, ale będą musieli Państwo zostawić wózek w przechowalni. Tarasy znajdują się na wielu poziomach, dziecko będzie noszone na rękach przynajmniej godzinę. Dozwolone jest również poruszanie się po tarasach z nosidełkiem noszonym z przodu. Oczywiście są miejsca (na tarasach i bezpośrednio przed Zamkiem) gdzie można usiąść i odpocząć. Dziecko można przewinąć na przewijaku koło portierni na parterze Zamku. Jeśli chodzi o dyskretną możliwość nakarmienia dziecka – proszę zasięgnąć informacji na portierni na parterze Zamku.

- Jestem gościem hotelowym, jak dojadę do hotelu?

Podczas trwania Ogrodów Kwiatów będą występować ograniczenia w dojeździe do zamku. Prosimy o kontakt z recepcją hotelu, w którym wykupili Państwo usługę. Tam zostaniecie Państwo poinformowani, gdzie zaparkować swoje pojazdy i jak najprościej dotrzeć do hotelu.

Hotel Książ – hotel@ksiaz.walbrzych.pl, +48 74 66 43 890
Hotel przy Oślej Bramie – oslabrama@mirjan.pl, +48 74 664 92 70
Hotel Zamkowy - recepcja@hotelzamkowy.pl, +48 74 665 41 44
 

- Jestem niepełnosprawny – jak dojadę na teren obiektu?

Osoby niepełnosprawne informujemy, że najbliższy parking znajduje się około 900 m od terenu wydarzenia. Prosimy o kierowanie się na parking P1 i stosowanie się do poleceń służb.
W przypadku pytań prosimy każdorazowo o kontakt pod nr +48 74 66 43 834 lub +48 74 66 43 872.
Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

- Jestem osobą na wózku inwalidzkim, czy są jakieś przeszkody utrudniające poruszanie się?

Tarasy są obiektami wielokondygnacyjnymi, przygotowaliśmy możliwość zwiedzania na wózkach, ale prosimy mieć na uwagę, że ze względu na historyczne ograniczenia architektoniczne nie zobaczycie Państwo wszystkiego.

- Czy na teren Ogrodów Kwiatów można wejść z psem?

Na teren obiektu można wprowadzić wyłącznie psa przewodnika lub psa asystującego w uprzęży (szczegółowe zasady wprowadzania psów przewodników opisane zostały w regulaminie zwiedzania dostępnym [tutaj]. Inne zwierzęta nie mają wstępu.

- Jestem rowerzystą, czy dojadę pod sam budynek Zamku?

Nie, w trakcie trwania Ogrodów Kwiatów obowiązuje zakaz ruchu w strefie przed Zamkiem, rower można tylko prowadzić. Rower można pozostawić przy stojakach – o ich lokalizację można zapytać w punkcie informacyjnym przy kasach.

- Wyszedłem ze strefy biletowanej, czy mogę tam wrócić i zrobić zakupy, lub napić się kawy?

Nie. Prosimy o przemyślaną decyzję i dokonanie zakupów, czy wypicie kawy przed wyjściem ze strefy biletowanej.

- Czy po godzinach Ogrodów Kwiatów można wejść na Przedzamcze?

Nie. Chyba że są Państwo wystawcami, albo gośćmi hotelu.

- Jakich przedmiotów nie mogę wnieść na teren obiektu?

Regulamin zwiedzania zamku zabrania wnoszenia broni i innych niebezpiecznych (w tym hałaśliwych) przedmiotów oraz substancji, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Więcej informacji w regulaminie.

 

- Czy mogę wnieść kubek z piwem kupionym w strefie niebiletowanej?

Nie. Wnoszenie i spożywanie alkoholu nie jest dozwolone. Za złamanie tego zakazu zostaną Państwo wyproszeni z terenu obiektu.

- Gdzie mogę zapalić papierosa?

Na terenie Zamku Książ nie wolno palić tytoniu. Osoby palące zostaną wyproszone z terenu obiektu przez służbę ochrony. Dodatkowo palący mogą spowodować obowiązkową ewakuację całego obiektu. Kosztami tej akcji obciążona zostanie osoba, która ją spowodowała.

- Chcę zwrócić bilet za Ogrody Kwiatów w Książu, jak mogę to zrobić?

Prosimy o kontakt pod adresem zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl. Każdą sytuację oceniamy indywidualnie (prosimy o opisanie sytuacji wiążącej się z prośbą o zwrot) i na podstawie złożonego wniosku na piśmie, stąd nie ma możliwości zwrotu pieniędzy na żądanie. Równocześnie przypominamy o braku obowiązku przyjmowania zwrotów biletów zakupionych na oznaczony dzień lub okres (zgodnie z art. 38, pkt. 12 Ustawy o prawach konsumenta oraz par. 7 Regulaminu Zamku Książ i palmiarni) i prosimy o przemyślany zakup.

Partnerzy
Ogrodów Kwiatów

Ogrody Kwiatów nie byłyby możliwe bez wsparcia naszych partnerów. To dzięki nim możemy możemy Państwu zaprezentować aranżacje florystyczne.

Dziękujemy!

Mecenas zamku

ZPC Śnieżka

Partnerzy główni

Od ponad 20 lat przyczynia się do rozwijania w Polsce sztuki ogrodowej oraz zajmuje się promowaniem osób profesjonalnie zajmujących się projektowaniem i zakładaniem terenów zieleni. Członkowie Stowarzyszenia wykazują się nie tylko wiedzą, ale również zaufaniem klientów. Stowarzyszenie bierze czynny udział w największych branżowych imprezach oraz jest organizatorem kursów i szkoleń dla architektów krajobrazu, projektantów i wykonawców zieleni.

Jest to szkoła Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Ponad 65 lat istnienia szkoły, to doświadczenie, które zobowiązuje, stawia wysokie wymagania. To wypracowana pewność, czytelność, profesjonalizm oraz wrażliwość. Dziś, w szkolnej pracowni „Spod igły” z dbałością wyznaczoną przez te wartości, oferują naukę na twórczych kierunkach artystycznych i społeczno-medycznych. Uważnie obserwując prostotę i piękno natury z nią i w jej obecności uczą od podstaw, dając gwarancję jakości, jak mawiał A. Sapkowki: "nie tracimy czasu na odgadywanie czym jest Natura." W ich szkole jest jak w rodzinnej manufakturze, uczą z wypracowaną precyzją. A to, czego nauczą się ich słuchacze jest jak spod igły. Dla nich natura jest klasą.

 

Partnerzy

Urząd Miasta Wałbrzych
 
 
 
Grupa Maxpol