Ogrody
Światła 2022/2023

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni 2023/2024 

Ogrody Świateł na tarasach Zamku Książ oraz w Palmiarni w Wałbrzychu to plenerowa trasa zwiedzania wśród świetlnych iluminacji stworzonych z tysięcy światełek. Trasa prowadzi o zmroku przez rozświetlone ogrody Książa, których historia sięga XVIII w. W Ogrodach Światła zobaczymy dekoracje, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia, a wśród nich: postaci na książęcym balu, zamkowe koty, iluminacje na licznych fontannach oraz pojedynek rycerzy. Przepiękne zdjęcia wykonamy zasiadając w świetlistym wagonie Złotego Pociągu lub pozując na tle strasznej wiedźmy i ogromnych pająków! Ogrody Świateł Zamku Książ to doskonała propozycja na zimowe wieczory – romantyczny spacer lub miejsce na rodzinną wycieczkę na świeżym powietrzu.

Druga część trasy Ogrodów Światła znajduje się w Palmiarni w Wałbrzychu. Zwiedzanie zaczyna się na terenie ogrodów Palmiarni, gdzie zobaczymy świecące rybki, żółwia, krokodyla oraz iluminację czterometrowej żyrafy. W rozświetlonym wnętrzu budynku. w otoczeniu egzotycznych roślin zobaczymy iluminacje przedstawiające kolorowe papugi, barwne motyle i ptaki. Atrakcja jest dostępna codziennie na terenie Zamku Książ i Palmiarni.

  

Ceny
biletów

Bilety wstępu:
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet normalny - 59 zł
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet ulgowy2 - 49 zł

Ogrody Zamek bilet normalny – 39 zł
Ogrody Zamek bilet ulgowy - 33 zł

 

Ogrody Palmiarnia bilet normalny - 30 zł
Ogrody Palmiarnia bilet ulgowy – 25 zł
 

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny


1 Bilet łączony: jeden obiekt należy zwiedzić w dniu, na który bilet został zakupiony, a drugi obiekt można zwiedzić w terminie do 29 lutego 2024r.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgiPiloci lub przewodnicy grupy zorganizowanej oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny (nie dotyczy to grup zorganizowanych złożonych z dzieci oraz usług specjalnych np. Zamek po drugiej stronie lustra, Baśniowy Książ, Nocne zwiedzanie).

 

Godziny
otwarcia

GODZINY OTWARCIA OGRODÓW ŚWIATŁA

 

niedziela - czwartek
od 17:00 do 20:00

piątek - sobota

od 17:00 do 21:00 
 

zamek - kasy są 45 minut krócej, Palmiarnia - kasy są czynne 30 minut krócej

  bilety można zakupić w pawilonie kasowym lub poprzez system online 

 

Zachęcamy do zakupu biletów online na bilety.ksiaz.walbrzych.pl. Bilety można okazać w wersji papierowej lub na ekranie urządzenia elektronicznego.