Ogrody
Światła 2022/2023

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni 2022/2023 

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni – magiczne miejsce na mapie Dolnego Śląska.

Zamek Książ i jego otoczenie zachwycają o każdej porze roku. Jednak jesienią i zimą magiczny nastrój tego miejsca potęgują Ogrody Światła, czyli czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach i w wałbrzyskiej palmiarni.

Trasa przy Zamku Książ składa się z dekoracji, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziecie tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy, tworzących trasę "Średniowieczny Książ". Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.

W tym roku w Ogrodach Światła pojawią się uwielbiane przez wszystkich…zamkowe koty. Psotne kocury pochowają się po terenie zamkowych tarasów, a zadaniem turystów, będzie ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej. Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie Złotego Pociągu. Oprócz tysiąca światełek na jednej z zamkowych ścian zobaczymy projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jej śmierci.

 

Druga część Ogrodów Światła znajduje się pobliskiej palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. Na terenie palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba.

  

Ceny
biletów

Bilety wstępu:
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet normalny - 59 zł
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet ulgowy2 - 49 zł

Ogrody Zamek bilet normalny – 39 zł
Ogrody Zamek bilet ulgowy - 33 zł
Zapłać bonem turystycznym! Ogrody Zamek bilet normalny – 59 zł (w tym bon żywieniowy na 20 zł do wydania w zamkowych gastronomiach3)
Zapłać bonem turystycznym! Ogrody Zamek bilet ulgowy – 53 zł (w tym bon żywieniowy na 20 zł do wydania w zamkowych gastronomiach3)

 

Ogrody Palmiarnia bilet normalny - 25 zł
Ogrody Palmiarnia bilet ulgowy – 20 zł
 

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny


1 Bilet łączony: jeden obiekt należy zwiedzić w dniu, na który bilet został zakupiony, a drugi obiekt można zwiedzić w terminie do 28 lutego 2023r.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgiPiloci lub przewodnicy grupy zorganizowanej oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny (nie dotyczy to grup zorganizowanych złożonych z dzieci oraz usług specjalnych np. Zamek po drugiej stronie lustra, Baśniowy Książ, Nocne zwiedzanie).

3 Bon można zrealizować w 4 gastronomiach zlokalizowanych na terenie Zamku Książ:

I. Sznajder Sp. z o.o. – lodziarnia zlokalizowana w Ogrodach Idy przy fontannie
II. Ośla Brama – gastronomia zlokalizowana przy wejściu/wyjściu z podziemi
III. Restauracja Książęca – położona na przedzamczu zamku, obok recepcji Hotelu Książ
IV. zWolna – kawiarnia znajdująca się na Tarasie Kasztanowcowym wewnątrz zamku
Więcej informacji o realizacji bonów turystycznych znajduje się tutaj 

 

Godziny
otwarcia

GODZINY OTWARCIA OGRODÓW ŚWIATŁA

 

niedziela - czwartek
od 17:00 do 20:00

piątek - sobota

od 17:00 do 21:00 
 

zamek - kasy są czynne godzinę krócej, Palmiarnia - kasy są czynne 45 minut krócej

  bilety można zakupić w pawilonie kasowym lub poprzez system online 

 

Zachęcamy do zakupu biletów online na bilety.ksiaz.walbrzych.pl. Bilety można okazać w wersji papierowej lub na ekranie urządzenia elektronicznego.