Ogrody
Światła 2021/2022

Sezon 2021/2022 
to dwa razy dłuższa trasa i dwa razy więcej dekoracji

Daj się porwać magii Ogrodów Świateł w Zamku Książ! Zachwycające zamkowe ogrody już po raz 3 rozbłysną dzięki specjalnie dedykowanym im iluminacjom świetlnym. Książęcy bal, ogromne różne, królewskie pawie i fontanny światła to tylko część tego, co zobaczycie w tym roku . Na turystów odwiedzających nas w sezonie 2021/2022 czeka wyjątkowa niespodzianka: oprócz książęcego balu w ogrodach południowo-zachodnich, uruchomione zostaną również tarasy północne, gdzie zachwyci Was świetlna trasa "Średniowieczny Książ". Czekają tam rycerze, tarcze, pochodnie, zjawy oraz nowa animacja - Turniej rycerski.;

 

To nie wszystko! Szczególnie rodziny z dziećmi zachwyci fakt, że rozbudowane zostaną  również Ogrody Światła w Palmiarni, której nie można przegapić. To tu powstanie zachwycający egzotyczny świat zwierząt - nie zabraknie żółwi, kolorowych rybek, papug, małp, ale także flamingów, wieloryba, krokodyla i 4 metrowej żyrafy (HIT)! Wydarzenie obejmuje zarówno ogrody, jak i wnętrza palmiarni, które będą się mienić od dodatkowych dekoracji świetlnych.


Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych wydarzeń w tej części Polski. Wszystkie dekoracje zostały wykonane indywidualnie pod specyfikę obiektów i zgodnie z ich architekturą. Zachęcamy do obejrzenia obydwu ogrodów, by w pełni zachwycić się pięknem tego niezwykłego wydarzenia.
 

Ceny
biletów

Bilety wstępu:
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet normalny - 59 zł
2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet ulgowy2 - 49 zł

Ogrody Zamek bilet normalny – 39 zł
Ogrody Zamek bilet ulgowy - 33 zł
Zapłać bonem turystycznym! Ogrody Zamek bilet normalny – 59 zł (w tym bon żywieniowy na 20 zł do wydania w zamkowych gastronomiach3)
Zapłać bonem turystycznym! Ogrody Zamek bilet ulgowy – 53 zł (w tym bon żywieniowy na 20 zł do wydania w zamkowych gastronomiach3)

 

Ogrody Palmiarnia bilet normalny - 25 zł
Ogrody Palmiarnia bilet ulgowy – 20 zł
 

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny


1 Bilet łączony: jeden obiekt należy zwiedzić w dniu, na który bilet został zakupiony, a drugi obiekt można zwiedzić w terminie do 28 lutego 2022r.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgiPiloci lub przewodnicy grupy zorganizowanej oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny (nie dotyczy to grup zorganizowanych złożonych z dzieci oraz usług specjalnych np. Zamek po drugiej stronie lustra, Baśniowy Książ, Nocne zwiedzanie).

3 Bon można zrealizować w 4 gastronomiach zlokalizowanych na terenie Zamku Książ:

I. Sznajder Sp. z o.o. – lodziarnia zlokalizowana w Ogrodach Idy przy fontannie
II. Ośla Brama – gastronomia zlokalizowana przy wejściu/wyjściu z podziemi
III. Restauracja Książęca – położona na przedzamczu zamku, obok recepcji Hotelu Książ
IV. zWolna – kawiarnia znajdująca się na Tarasie Kasztanowcowym wewnątrz zamku
Więcej informacji o realizacji bonów turystycznych znajduje się tutaj 

 

Godziny
otwarcia

GODZINY OTWARCIA OGRODÓW ŚWIATŁA

 

niedziela - czwartek
od 16:30 do 20:00
  bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 19:15 lub poprzez system online 
 

piątek - sobota
od 16:30 do 21:00 
  bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 20:15 lub poprzez system online
 

Zachęcamy do zakupu biletów online na bilety.ksiaz.walbrzych.pl. Bilety można okazać w wersji papierowej lub na ekranie urządzenia elektronicznego.