Kup
Bilet Online

Kup
bilet
Kup Bilet Online

Festiwal
Kwiatów i Sztuki

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! Festiwal Kwiatów to najbardziej kwieciste i bogate w atrakcje wydarzenie. W tym roku Książ zamieni się  w scenerię inspirowaną filmowym światem roślin m.in. Księgą dżungli, bajeczną Alicją w Krainie Czarów czy gorącym Pod słońcem Toskanii. W salach barokowych nie zabraknie motywów pełnych przepychu i arystokratycznych nut, zwłaszcza że tegorocznym kwiatem festiwalowym została róża. Przygotujcie się na prawdziwe święto wiosny, którą przywitamy poprzez finezyjne kompozycje,girlandy kwiatów, filmowe inspiracje, żywe kolory i pełny atrakcji program.

Jakie atrakcje czekają na gości XXXI edycji festiwalu?


 

Aranżacje florystyczne

Podczas tegorocznej wystawy w aranżacjach kwiatowych przewijać się będą motywy z największych filmowych dzieł - przechodząc przez salę poczujcie się jak w Księdze Dżungli, Alicji w Krainie Czarów, Harrym Porterze i wielu innych. Na III piętrze wyrośnie nawet Tajemniczy Ogród, a wraz z nim pędy drzew, gałęzie, las w słoiku, żywe rośliny – wielobarwne kwiaty będące odzwierciedleniem magicznych lasów i ogrodów.

Na Dziedzińcu Honorowym staną kilkumetrowe konstrukcje kwiatowe, które w tym roku przekroczą granice wyobraźni i całkowicie zaskoczą naszych turystów. Zdradzimy tylko, że pojawią się nowe konstrukcje, nowe pomysły i zaskakujące roślinne połączenia. 

Dekoracje sal zamkowych zostaną podzielone pomiędzy dwa florystyczne zespoły: Stowarzyszenie Florystów Polskich oraz Dolnośląskie Centrum Florystyczne – Grajewscy (również członek SFP). Różne style i koncepcje oraz nutka konkurencji zagwarantują odwiedzającym najwyższą jakość prezentowanych kompozycji kwiatowych. Które aranżacje podbiją Wasze serca? Dowiemy się już 30.04 – 03.05.2019 r.

 

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

W Książu wiemy jak wiele energii mają w sobie najmłodsi i właśnie dlatego przygotowaliśmy dla nich dwa razy więcej atrakcji!  Mali artyści będą tworzyli własne kompozycje kwiatowe pod okiem mistrzów na warsztatach florystycznych. W tym roku odbędzie się dwa razy więcej spektakli komediowych, tym razem o bajecznych stworach inspirowanych światem wyobraźni z Alicji w Krainie Czarów, oraz mnóstwo animacji dla dzieci. W zamku jakim jest Książ nie mogłoby zabraknąć również średniowiecznych wojowników. Przez cały okres festiwalu znajdować się tu będzie prawdziwe obozowisko rycerzy. Przewidzieliśmy również słodkie konkursy z nagrodami od mecenasa zamku - ZPC Śnieżki. Po raz pierwszy we wnętrzach zamkowych powstanie Kącik Małego Odkrywcy Tajemnic, gdzie najmłodsi przemienią się w królowe i królów, będą rozwiązywać  zagadki i wysłuchiwać  zaczarowanych opowieści zamkowych.

W sali krzywej na najmłodszych czekać będą warsztaty plastyczne - "Stwórz własny komiks" oraz artystyczne czyli "Bonsai dla najmłodszych". Dzieci zabierzemy także w niezwykłą podróż jaką jest "Baśniowy Książ czyli o smokach i zamkowych rycerzach".  

Wraz z „Polską wiosną” do zamku przybędą panny w sukniach z żywych kwiatów, które w zeszłym roku podbiły serca turystów. Będziecie mogli tu również spotkać samą Księżną Daisy, Florę – strażniczkę zamku, wielkiego Fauna czy kowala zamkowego. Nie zabraknie tańców, przedstawień, kolorowych baniek mydlanych  i śmiechu.

Bitwy Florystyczne

Sceną zawładną widowiskowe „Bitwy florystyczne”, które w tym roku będą się odbywać aż trzy razy dziennie! Jeżeli myśleliście, że florystyka to spokojna dziedzina sztuki to będziecie naprawdę zaskoczeni. Dwie drużyny, rywalizacja, adrenalina i różne kategorie tematyczne to nasz przepis na prawdziwe show. To Wy oklaskami wybierzecie zwycięzcę! Przygotujcie się na dużo emocji, inspiracji i dobrej zabawy! 

Za każdy razem, każdego dnia odbędzie się inna bitwa!

 

Narodowa Wystawa Bonsai i Zbroje Japońskie

Nie zabraknie również ogromnej dawki Orientu. W Sali Balowej przeżyjecie prawdziwą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak co roku to właśnie w Książu odbędzie się największa w Polsce Narodowa Wystawa Bonsai, uzupełniona o ekspozycję unikalnych Zbroi Japońskich oraz Wystawą Suiseki. Będziecie mogli podziwiać miniaturowe drzewka, które specjalnie na ten czas zostaną sprowadzone do naszego kraju, odkryć piękno ukryte w kamieniach oraz docenić detale i kolorystykę samurajskich strojów. Po drugi na festiwalu powstanie także Kuźnia Płatnerza Japońskiego – goście festiwalu wejdą do warsztatu japońskiego rzemieślnika, gdzie powstają samurajskie zbroje i miecze. Oczywiście nie zabraknie również wykładów i pokazów formowania bonsai, które przeprowadzą sławni bonsaiści ze świata m.in. z Korei, Włoch, Brazylii czy Wielkiej Brytanii.

 

 

Wykłady historyczne i prelekcje

Jak każdego roku przygotowaliśmy bogatą ofertę dla miłośników historii. W każdy dzień festiwalu na Sali Krzywej odbywać się będą wykłady prowadzone przez Dział Kultury i Turystyki Książa. Przeniesiemy się tu w świat "XIX wiecznych romansów na zamku", poznamy "Niewyjaśnione historie i ukryte książańskie skarby" i na własne oczy zobaczymy jakie są "Sekrety samurajskich zbroi i mieczy". Nie zabraknie też motywu tajemnic jakie skrywają "Zamkowe podziemia". Właśnie tutaj odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!

Dla tych szczególnie spragnionych emocji przygotowaliśmy wykłady o "Demonologii Słowian, Germanów i Celtów" (tylko dla osób dorosłych) oraz "Gdy zapada zmrok, czyli o zamkowych zjawach i duchach". Będzie niesamowicie!

Wystawcy i produkty regionalne

Jak każdego roku swoje rośliny i produkty zaprezentuje  ponad 250 wystawców, a wśród nich wielu ogrodników, florystów, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, storczyków, ziół, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, miodów, produktów naturalnych i… na pewno nie zabraknie niczego!

Już po raz 31 wiosna obudzi się w Zamku Książ. Witajcie ją z nami od 30 kwietnia do 3 maja i zaplanujcie najbliższy weekend majowy w Wałbrzychu. 
A to wszystko już za:

Ceny
i godziny

Informujemy, że w dniach 30.04 - 03.05.2019 r. teren Festiwalu Kwiatów i Sztuki obejmować będzie Zamek Książ, Przedzamcze i tarasy. Bilet zakupiony na festiwal upoważnia do zwiedzania zamku i uczestnictwa w przewidzianych atrakcjach.

Godziny otwarcia 30.04 - 03.05.2019

Godziny otwarcia kas biletowych  9:00 - 18:00 
Godziny otwarcia festiwalu  9:00 - 19:00 

W dniach 30.04-03.05.2019 r. kasy biletowe znajdować się będą przed budynkiem bramnym zamku, a wstęp na przedzamcze będzie biletowany.

Ceny biletów

Bilet podstawowy
Zakup możliwy w kasie biletowej i systemie online2 (zł)
Data
zakupu
normalny ulgowy 3
Bilet festiwalowy 1
do 29.04.2019
 30   25 
Bilet festiwalowy 1
30.04-03.05.2019
 35   30 

Bilety dodatkowe
(wymagany również bilet festiwalowy)
Nowa Podziemna Trasa (45 min) 4  25   20 
Tunel  (15 min) 5  15   15 
Mauzoleum 6  5   5 

 

1 Dotyczy jednorazowego wstępu, w terminie 30.04-03.05.2019 r., na zwiedzanie bez przewodnika Zamku Książ oraz Przedzamcza. Dodatkowo bilety festiwalowe uprawniają do uczestnictwa we wszystkich atrakcjach, wystawach, wykładach, warsztatach przewidzianych w programie. Bilety nie zawierają zwiedzania Nowej Podziemnej Trasy, tunelu, mauzoleum, na której wymagane są dodatkowe bilety.  Bilety nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych.


2 Zamkowy system online umożliwiający zakup biletów znajduje się na stronie: bilety.ksiaz.walbrzych.pl ( należy wybrać wydarzenie Festiwal Kwiatów/Flowers Festival 2019, a jeżeli chce się zakupić również bilety na Nową Podziemną Trasę Turystyczną należy dodatkowo wybrać wydarzenie - Festiwal Trasa Podziemna/ Festival Underground Route). Bilet zakupiony poprzez elektroniczny system można okazać ochronie w wersji elektronicznej lub w formie papierowej.


3 Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia; osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom oraz emerytom i rencistom; osobom w wieku od 4 do 16 lat oraz powyżej 65 roku życia. Wydanie biletu ulgowego jest uzależnione od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Dzieci do lat 4 - wstęp wolny.


4 Nowa Podziemna Trasa to półkilometrowy odcinek na głębokości 50 metrów głębokości pod dziedzińcem. Podczas przejścia odwiedzający zobaczą potężną wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra. Zwiedzanie trwa 45 minut i odbywa się wyłącznie z przewodnikiem o określonej godzinie w wybranym dniu (widniejącej na bilecie).  Na zwiedzanie podziemi obowiązuje bilet dodatkowy (wejście do podziemi znajduje się na terenie festiwalu, dlatego wymagany jest również bilet festiwalowy ważny w tym samym dniu).  Więcej informacji znajduje się tutaj

Ważne!  Czas przejścia przez zamek w trakcie Festiwalu Kwiatów i Sztuki wynosi od 90 do 120 minut w zależności od natężenia ruchu (godziny szczytu, dni wolne od pracy). Prosimy o zaplanowanie zwiedzania zamku w taki sposób, żeby przybyli Państwo do wejścia do podziemi na ok. 5 minut przed rozpoczęciem ich zwiedzania (godzina widniejąca na bilecie). Mapę dojścia do podziemi mogą Państwo zobaczyć tutaj.


5 Tunel z okresu II wś został wykuty na głębokości 15 m pod zamkiem (nie obejmuje nowo otwartych podziemi!). Dla zwiedzających udostępniono część tego podziemnego tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, na krańcu którego znajduje się niedokończona klatka schodowa. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem i trwa ok. 15 minut, wejścia są tworzone na bieżąco na zamkowych tarasach. Na zwiedzanie tunelu obowiązuje bilet dodatkowy (wymagany jest również bilet wstępu na teren festiwalu ważny w tym samym dniu, gdzie znajduje się wejście do tunelu).


Mauzoleum Hochbergów znajduje się w parku (ok. 9 minut pieszo, 900 m od zamku). Zwiedzanie odbywa się bez przewodnika i trwa ok. 15 minut, wejścia są tworzone na bieżąco przy obiekcie. Na zwiedzanie mauzoleum nie obowiązuje bilet festiwalowy, ponieważ wejście do obiektu znajduje się poza terenem festiwalu.

 

Ważne!  Honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny oraz Wałbrzyską Kartę Dużej Rodziny 3+.

Karty uprawniają do zakupu biletu wstępu do zamku na poniższych zasadach:

a)      Indywidualne zwiedzanie Zamku Książ dla dzieci i młodzieży od lat 5 do lat 25. – cena biletu wynosi 15 zł/os.

b)      Dzieci do lat 5 mają wstęp wolny.
c)      Rodziców dzieci i młodzieży wskazanych w punkcie a) obowiązują bilety wg aktualnego cennika.

 

Dojazd
i Parking

Planujecie przyjazd na XXXI Festiwal Kwiatów i Sztuki i zastanawiacie się, jak do nas dojechać lub gdzie zaparkować? Poniżej przedstawiamy informacje, zarówno dla tych, którzy poruszają się publicznymi środkami transportu, jak i dla tych, którzy preferują przyjazd własnym pojazdem. Od 30 kwietnia do 3 maja czekamy na Was w Zamku Książ w Wałbrzychu, na najbarwniejszym wydarzeniu tego roku!

Adres Zamku Książ:

ul. Piastów Śląskich 1

58-306 Wałbrzych

Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów zostaną opublikowane w tym tygodniu.

FAQ
- często zadawane pytania

FAQ Festiwalu Kwiatów i Sztuki


Szanowni Państwo,

w trosce o Wasze bezpieczeństwo i komfort odwiedzin Zamku Książ w trakcie trwania XXXI Festiwalu Kwiatów i Sztuki (Festiwal) zebraliśmy w jednym miejscu wskazówki oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

- Jak wygląda organizacja ruchu na drogach dojazdowych do Zamku Książ w czasie Festiwalu?

W czasie Festiwalu ruchem na drogach dojazdowych do Zamku kieruje policja i straż miejska – prosimy o bezwzględne stosowanie się do znaków i poleceń służb.

Wszystkie informacje parkingowe oraz rozkłady jazdy autobusów dostępne są [tutaj].

Informujemy, że najbliżej festiwalu znajduje się parking Stado Ogierów Książ (wyłącznie dla aut osobowych, zjazd na Stado Ogierów) i Parking Dla Autokarów (wyłącznie dla autobusów i autokarów, zjazd przy rondzie) - zobacz mapę tutaj. Ze względu na duże zainteresowanie Festiwalem Kwiatów i Sztuki, wszystkim zmotoryzowanym turystom polecamy skorzystanie z parkingów marketów Auchan oraz Castoramy w Wałbrzychu, a następnie dojazd w pobliże terenu festiwalu autobusami festiwalowymi, które będą kursować co 15-30 min. Specjalnie z myślą o naszych gościach parkingi te będą bezpłatne w dniach 30.04-03.05.2019 r. Takie rozwiązanie umożliwi Państwu uniknięcie korków w przypadku zapełnienia parkingu Stado Ogierów Książ oraz zaoszczędzenie cennego czasu. Równocześnie informujemy, że Parking Stado Ogierów może być wyłączony w przypadku długotrwałych opadów.

Od strony Wrocławia i Wałbrzycha wydzielone są pasy dla skręcających na Parking Stado Ogierów Książ (wyłącznie dla aut osobowych) i Parking Dla Autokarów (wyłącznie dla autobusów i autokarów). Parkingi są odpłatne - za dzień postoju auta osobowego cena wynosi 15 zł, dla autokaru 40 zł. Na DK nr 35 obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz zatrzymywania się i postoju w innych miejscach niż parkingi. Pojazdy parkujące poza parkingami zostaną odholowane! Dojście do zamku z parkingów zajmuje 10-15 minut. Turyści niepełnosprawni – patrz: Jestem niepełnosprawny – jak dojadę do Zamku?

W przypadku niepogody rekomendujemy skorzystanie z przygotowanych parkingów przy Centrum Handlowym AUCHAN przy ul. Wieniawskiego, skąd regularnie (od 15 - 30 minut) odjeżdża specjalny autobus festiwalowy (bilet w cenie 2,50 zł, dojazd 15 minut, obsługa firma MAXPOL).

- Czy w czasie trwania Festiwalu mogą wystąpić trudności z dojazdem do Zamku?

Tak, zwłaszcza w deszczową pogodę. Przygotowaliśmy dla Państwa parkingi na łąkach Stada Ogierów KSIĄŻ, jednak w przypadku ciągłych opadów deszczu łąki zostaną wyłączone, o czym będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej zamku oraz na profilu Facebook. Wówczas ruch samochodów zostanie przekierowany na parkingi przy Centrum Handlowym AUCHAN w Wałbrzychu, a stamtąd dojadą Państwo na teren festiwalu specjalnymi autobusami (15 minut jazdy, następnie 15 minut na dojście do Zamku), powrót autobusem z tych samych przystanków, opłata za przejazd w jedną stronę 2,50 zł/osobę.

W przypadku zablokowania ruchu samochodów – prosimy o cierpliwość, pozostanie w autach i bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policji, straży miejskiej i pracowników obsługujących parkingi. Państwa współpraca przyspieszy rozładowanie zatoru.

- Czy można dojechać pod sam budynek Zamku?

Nie. Jest to strefa wyłączona na czas trwania Festiwalu.

- Gdzie kupię bilet i w jakich godzinach?

Bezpośrednio przed Budynkiem Bramnym znajduje się 6 kas, w których kupią Państwo bilety w godzinach od 9:00 do 18:00. Do wejścia na teren Festiwalu obowiązuje jedna kolejka! Proszę stosować się do poleceń ochrony. Można również kupić bilet on-line za pomocą  systemu www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl (rekomendujemy wcześniejszy zakup - do 29.04.2019 bilety będą też tańsze). Bilety zakupione w systemie online nie upoważniają do wejścia poza kolejką do kontroli biletów.

- Gdzie dowiem się co się dzieje na terenie Festiwalu?

Bezpośrednio przed budynkiem bramnym stoją dwa punkty informacyjne (oznaczone znakiem "i"), gdzie otrzymają państwo mapkę Festiwalu i harmonogram wydarzeń. Zapraszamy również na stronę www Zamku Książ oraz na profil Facebook.
Program jest dostępny również na naszej oficjalnej stronie - tutaj 

- Mam bilet na zwiedzanie Podziemi zamku, jak tam dojdę?

Zwiedzanie podziemi odbywa się z przewodnikiem  w określonym dniu i o określonej godzinie, widniejących na bilecie. Prosimy o punktualne stawienie się przy wejściu do podziemi.  Ważne informacje dot. zwiedzania podziemi znajdują się tutaj

Czas przejścia przez zamek w trakcie Festiwalu Kwiatów i Sztuki wynosi od 90 do 120 minut w zależności od natężenia ruchu (godziny szczytu, dni wolne od pracy). Prosimy o zaplanowanie zwiedzania zamku w taki sposób, żeby przybyli Państwo do wejścia do podziemi na ok. 5 minut przed rozpoczęciem ich zwiedzania (godzina widniejąca na bilecie). Poniżej przedstawiamy mapkę dojścia do podziemi oraz czas przejścia przez zamek. Jeżeli Państwa zwiedzanie ma się odbyć w krótszym czasie niż czas przejścia przez zamek, proponujemy skorzystanie z atrakcji na przedzamczu w czasie oczekiwania, udanie się na zwiedzanie podziemi, a dopiero po tym wejście do budynku głównego Książa. 

 

 

- Gdzie mogę skorzystać z toalety?

W zamku bezpłatne toalety są na każdej kondygnacji i są one oznaczone na trasie zwiedzania. Można zapytać również pracowników ochrony jak trafić do najbliższej toalety. Każda restauracja na terenie kompleksu ma również toaletę dla klientów. W strefie niebiletowanej, gastronomicznej zapewniliśmy Państwu przenośne toalety toi-toi – są odpłatne (2 zł) i na bieżąco utrzymane w czystości dla Państwa komfortu. Na Parkingu Dla Autokarów (Parking Głowny P1)  znajduje się również odpłatna toaleta kontenerowa (2 zł), z której można skorzystać czekając na autobus powrotny. Bezpłatne toalety toi-toi znajdują się również na terenie parkingu Stada Ogierów Książ.

- Jesteśmy z wózkiem dziecięcym – czy wejdziemy z nim do Zamku?

Tak, ale będą musieli Państwo zostawić wózek w przechowalni. Zamek jest obiektem wielokondygnacyjnym, dlatego dziecko będzie noszone na rękach przez ponad godzinę. Dozwolone jest również poruszanie się po zamku z nosidełkiem noszonym z przodu. Oczywiście są miejsca (na tarasach i bezpośrednio przed Zamkiem) gdzie można usiąść i odpocząć. Dziecko można przewinąć na przewijaku koło portierni na parterze Zamku. Dostęp do toalet jest na każdym piętrze – są one oznaczone strzałkami kierunkowymi, zawsze pomocą służą również osoby z ochrony obiektu. Jeśli chodzi o dyskretną możliwość nakarmienia dziecka – proszę zasięgnąć informacji na portierni na parterze Zamku.

- Jestem gościem hotelowym, jak dojadę do hotelu?

W dniach festiwalu będą występować ograniczenia w dojeździe do zamku. Prosimy o kontakt z recepcją hotelu, w którym wykupili Państwo usługę. Tam zostaniecie Państwo poinformowani, gdzie zaparkować swoje pojazdy i jak najprościej dotrzeć do hotelu.

Hotel Książ – hotel@ksiaz.walbrzych.pl, +48 74 66 43 890
Hotel przy Oślej Bramie – oslabrama@mirjan.pl, +48 74 664 92 70
Hotel Zamkowy - recepcja@hotelzamkowy.pl, +48 74 665 41 44
 

- Jestem niepełnosprawny – jak dojadę na teren Festiwalu?

Osoby niepełnosprawne informujemy, że parking dla nich został ulokowany na parkingu znajdującym się najbliżej
terenu festiwalu, czyli na Parkingu należącym do Stada Ogierów Książ (w okolicy zabytkowej bramy parkowej przy stadninie
(ok. 200 m od strefy drewnianych domków). Prosimy o kierowanie się na ulicę Piastów Śląskich 1 (kostka brukowa) i stosowanie
się do poleceń służb.
W przypadku pytań prosimy każdorazowo o kontakt pod nr +48 74 66 43 834 lub +48 74 66 43 872.
Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

Informujemy również, że ze względu na duże zainteresowanie Festiwalem mogą wystąpić utrudnienia w poruszaniu się po korytarzach oraz z dostępem do wind.

- Czy na teren Festiwalu można wejść z psem?

Na teren Festiwalu można wprowadzić wyłącznie psa przewodnika lub psa asystującego w uprzęży (szczegółowe zasady wprowadzania psów przewodników opisane zostały w regulaminie zwiedzania dostępnym [tutaj]. Inne pieski nie mają wstępu.

- Jestem rowerzystą, czy dojadę pod sam budynek Zamku?

Nie, w trakcie trwania Festiwalu obowiązuje zakaz ruchu w strefie przed Zamkiem, rower można tylko prowadzić. Rower można pozostawić przy stojakach – o ich lokalizację można zapytać w punkcie informacyjnym przy kasach.

- Czy na teren Festiwalu można wejść z torbą lub plecakiem turystycznym?

Tak, pod warunkiem że nie stwarza zagrożenia dla innych zwiedzających i ekspozycji znajdujących się w obiekcie. O tym, czy tak jest decyduje ochrona obiektu, która może zażądać złożenia torby/plecaka w przechowalni. Małe plecaki turystyczne prosimy założyć na przód bez wezwania – ułatwi to pracę służbie ochrony, a innym turystom uprzyjemni zwiedzanie Festiwalu.

- Wyszedłem ze strefy biletowanej, czy mogę tam wrócić i zrobić zakupy, lub napić się kawy?

Nie. Prosimy o przemyślaną decyzję i dokonanie zakupów, czy wypicie kawy przed wyjściem ze strefy biletowanej.

- Czy po godzinach otwarcia kas Festiwalu można wejść do Zamku i na Przedzamcze?

Nie. Chyba że są Państwo wystawcami, albo gośćmi hotelu.

- Czy na terenie Zamku jest szatnia?

Tak, przy wejściu głównym do Zamku i jest nieodpłatna. W czasie trwania Festiwalu trasa zwiedzania prowadzi przez Zamek i tarasy zamkowe, stąd po przejściu trasy należy wrócić się do budynku po odbiór pozostawionych rzeczy.

- Jakich przedmiotów nie mogę wnieść na teren Festiwalu?

Osoby wnoszące statywy i długie parasole zostaną poproszone o ich pozostawienie do czasu zakończenia zwiedzania. Regulamin zwiedzania zamku zabrania wnoszenia broni i innych niebezpiecznych (w tym hałaśliwych) przedmiotów oraz substancji, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Nie ma możliwości wprowadzenia do wnętrz obiektu rowerów, deskorolek itp. za wyjątkiem wózków inwalidzkich. Zakazane jest fotografowanie obrazów znajdujących się z zamku, zwłaszcza z lampą błyskową.

Więcej informacji w regulaminie.

 

- Czy na teren Festiwalu można wnosić własne jedzenie i napoje?

Tak, ale prosimy spożywać jedzenie tylko w przestrzeni poza budynkiem głównym Zamku (tarasy). Warto skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej zarówno w strefie biletowanej, jak i niebiletowanej – dla każdego coś dobrego.

- Czy mogę wnieść kubek z piwem kupionym w strefie niebiletowanej?

Nie. Wnoszenie i spożywanie alkoholu nie jest dozwolone. Za złamanie tego zakazu zostaną Państwo wyproszeni z Festiwalu. Mogą się Państwo napić piwa w jednym z kilku punktów gastronomicznych znajdujących się w strefie biletowanej.

- Gdzie mogę zapalić papierosa?

Na terenie Zamku Książ nie wolno palić tytoniu. Osoby palące zostaną wyproszone z Festiwalu przez służbę ochrony. Dodatkowo palący mogą spowodować obowiązkową ewakuację całego obiektu. Kosztami tej akcji obciążona zostanie osoba, która ją spowodowała.

- Chcę zwrócić bilet za Festiwal, jak mogę to zrobić?

Prosimy o kontakt pod adresem zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl. Każdą sytuację oceniamy indywidualnie (prosimy o opisanie sytuacji wiążącej się z prośbą o zwrot) i na podstawie złożonego wniosku na piśmie, stąd nie ma możliwości zwrotu pieniędzy na żądanie. Równocześnie przypominamy o braku obowiązku przyjmowania zwrotów biletów zakupionych na oznaczony dzień lub okres (zgodnie z art. 38, pkt. 12 Ustawy o prawach konsumenta oraz par. 7 Regulaminu Zamku Książ i palmiarni) i prosimy o przemyślany zakup.

Hotel
Książ

Szukasz noclegu w Weekend Majowy? Zapraszamy do skorzystania z usług Hotelu Książ!

Hotel Książ, zlokalizowany w trzech oficynach pałacowych, stanowi obecnie największą część bazy noclegowej na terenie książańskiego kompleksu zamkowo - parkowego. Obiekt, urokliwie zlokalizowany na przedzamczu majestatycznego Zamku Książ, wznoszącego się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m., kontynuuje tradycje dawnej rezydencji Hochbergów, która pierwotnie pełniła funkcje reprezentacyjne, przyciągając i kusząc „koronowane głowy” Europy niezwykłą aurą oraz magią otaczającą to miejsce.

Cennik

Pokój Cena
Pokój 1-osobowy 200,00 zł za dobę
Pokój 2-osobowy 340,00 zł za dobę
Pokój 3-osobowy 420,00 zł za dobę
Suite 2 os. "Aleksander", "Hansel", "Klotylda" 420,00 zł za dobę
Dostawka ze śniadaniem 100,00 zł za dobę

Cennik obowiązuje w terminie 30.04-04.05.2019 r.

Dodatkowe informacje:

  • w cenę pokoju wliczone jest śniadanie oraz podatek VAT
  • doba hotelowa trwa w godzinach 15:00 - 11:00
  • hotel jest przyjazny zwierzętom domowym (20 zł/zwierzę/doba)
  • opłata parkingowa dla gości Hotelu Książ za auto osobowe wynosi 15 zł/doba

 

Program
festiwalowy

Prezentujemy Program XXXI Festiwalu Kwiatów i Sztuki
Większa wersja jest  dostępna [TUTAJ]
 

 

Mapka
Festiwalowa

Partnerzy
Festiwalu

Festiwal Kwiatów i Sztuki swój sukces, rozmach i poziom zawdzięcza również naszym Sponsorom, Partnerom i Patronom medialnym. To dzięki nim możemy pochwalić się dzisiaj już 29 edycją wydarzenia, które przyciąga coraz więcej turystów z całej Polski i z zagranicy.

Dziękujemy!

Patronat Honorowy

Polska Organizacja Turystyczna

Sponsor główny

Agrecol

Mecenas zamku

ZPC Śnieżka

Partner Główny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Partnerzy

Urząd Miasta Wałbrzych
Tauron Dystrybucja
Stowarzyszenie Florystów Polskich
Dolnośląskie Centrum Florystyczne Grajewscy
Avalanche
Sigma
Coca Flora
Koleje Dolnośląskie
Grupa Maxpol
Auchan Wałbrzych
Joanna Paterova
Roraima
Kolejkowo
Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria
WFOŚiGW we Wrocławiu

Patroni medialni

WP.PL
Gazeta Wrocłąwska
Wałbrzych Naszemiasto
TVP3 Wrocław
Radio Wrocław
Radio Ram
Naszemiasto