Strona główna

Bieżące
wydarzenia

Szczegóły
wydarzenia

15 10 2019 godz.11:00

Rocznica Otwarcia Podziemi

Dokładnie rok temu po raz pierwszy po 70 latach podziemia Zamku Książ został udostępnione do zwiedzania. Właśnie z tej okazji, 15 i 16 października, przygotowaliśmy dla Was atrakcję specjalną - zwiedzanie tuneli z wybitnymi specjalistami!

 
Dokładnie rok temu po raz pierwszy po 70 latach podziemia Zamku Książ został udostępnione do zwiedzania. Właśnie z tej okazji, 15 i 16 października, przygotowaliśmy dla Was atrakcję specjalną - zwiedzanie tuneli z wybitnymi specjalistami, przed którymi te przestrzenie nie mają tajemnic. Posłuchajcie nieznanych historii o podziemiach, o odkrycia z nimi związanymi w ostatnim czasie oraz dowiedzcie się o czym się nie wspomina na co dzień. 
W tych dniach oprowadzać Was będą:
Andrzej Gaik - oficjalny rzecznik akcji poszukiwawczej "Złoty Pociąg", która była prowadzona przy 65 kilometrze, przewodnik książański od kilkunastu lat, badacz tajemnic zamku.
Bogdan Rosicki - koordynator projektu uruchomienia podziemnej trasy turystycznej, przewodnik książański i specjalista ds. zamkowych podziemi.
W ramach wydarzenia "Podziemia VIP" mogą zakupić Państwo dwa rodzaje biletów:
- podziemia VIP - bilet normalny/ ulgowy - niech przygoda trwa dłużej! W ramach tego biletu zwiedzicie podziemia z wybitnymi specjalistami, a dodatkowo otrzymacie wyjątkowy pakiet: publikację"Podziemia Zamku Książ", magnes na lodówkę oraz notes z podziemiami. W przypadku biletów zakupionych online, gadżety będą do odbioru przy wejściu do podziemi. Cena: 45 zł/bilet normalny, 40 zł/bilet ulgowy
- podziemia - bilet normalny/ulgowy - w ramach tego biletu zwiedzicie podziemia z wybitnymi specjalistami. Cena: 29 zł/bilet normalny, 24 zł/bilet ulgowy

Bilety można zakupić poprzez oficjalny system sprzedaży online na www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach w godzinach ich otwarcia.
Jeżeli macie ochotę na dłuższy wyjazd i skorzystanie z naszych wszystkich atrakcji wieczornych, zachęcamy do połączenia tego z ofertą Hotelu Książ -tutaj

Ważne informacje:

-  liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona,

- zwiedzanie podziemi nie jest możliwe dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz poruszających się na wózkach.
- ze względu na specjalną trasę oraz wysoką wilgotność powietrza uczestnicy zobowiązani są do zakładania wygodnego, płaskiego obuwia. Uprasza się o nienoszenie szpilek ani obuwia ograniczającego sprawność ruchową.
- temperatura powietrza w podziemiach wynosi między 6°C a 12°C, dlatego wskazane jest posiadanie ciepłej odzieży.
- z uwagi na bezpieczeństwo wzbronione jest wchodzenie do części podziemnej dzieciom do lat 4.
Wszystkie informacje są dostępne tutaj