Menu
Letni Festiwal Tajemnic

Kup bilet
online

Letni Festiwal

Letni Festiwal Tajemnic to największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy przygód oraz miłośników historii. Przed nami I edycja tego wydarzenia w nowej odsłonie! W 2021 roku przeżyjemy prawdziwą podroż "W chmurach", bo taki jest tegoroczny motyw tematyczny. Na gości festiwalu czekają aż 4 niezwykłe, podniebne pokazy najsłynniejszej w Polsce ORLEN Grupy Akrobacyjnej "Żelazny". Dzięki codziennym inscenizacjom historycznym „Polscy lotnicy w  Anglii" zobaczymy, jak wyglądało codzienne życie lotników na ziemi, a dzięki kilkudziesięciu rekonstruktorom będziemy mieli okazję z nimi porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Z pewnością uczestnicy festiwalu będą zafascynowani lotniczą wystawą "W chmurach" w największym kompleksie zamkowych sal, gdzie powstanie unikalna ekspozycja kilkudziesięciu modeli samolotów oraz rekwizytów polskich lotników. Specjalnym gościem festiwalu został Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. Specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi we wnętrzach zamku powstanie strefa "W gwiazdach", gdzie czekać na Was będą wróżbici i cyrkowcy, którzy otworzą przed Wami magiczne meandry ezoterycznego świata. Nie zabraknie również silniejszych emocji, których dostarczy Nocne zwiedzanie "Tajemniczy zamek" trasą niepokazywanych przejść w asyście zamkowych... duchów. Każdy z miłośników przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów, gier terenowych, atrakcji dla rodzin z dziećmi czy... lotu nad zamkiem świecie wirtualnym. .

 

 

Ceny
Biletów i Godziny Otwarcia

Informujemy, że teren Letniego Festiwalu Tajemnic odbywającego się w dniach 14-15.08.2021 r. (sobota-niedziela) obejmuje Zamek Książ, przedzamcze wraz z dziedzińcem i tarasy. W związku z tym w podanym terminie kasy biletowe będą się znajdować przed budynkiem bramnym zamku, a wstęp na przedzamcze będzie biletowany. W tych dnia bony turystyczne nie będą realizowane.

Godziny otwarcia w dniach 14-15.08.2021 r.
Godziny otwarcia kas biletowych  09:00 - 18:00 
Zwiedzanie obiektu możliwe  09:00 - 19:00 
  normalny (zł) ulgowy (zł) 2
Bilet festiwalowy 1 39 35
Bilety dodatkowe (wymagany bilet festiwalowy)
Podziemia 3 45 min 29 24

Sekrety Książa  50 min (specjalne zwiedzanie zamku z przew.)

20 16
Tunel 5 15 min 15 15
Dopłata do zwiedzania zamku z przew. .6 40 min 10 10
Bilety oddzielne (niewymagany bilet festiwalowy)
Mauzoleum 7 9 7
Nocne Zwiedzanie - "Tajemniczy zamek" 8 60 -

Zakupu można dokonać poprzez zamkowy system sprzedaży online znajdujący się na stronie: bilety.ksiaz.walbrzych.pl (wydarzenie "Festiwal Tajemnic - Festival of Mystery 2021") oraz w kasach zamkowych w godzinach otwarcia zamku. Bilet zakupiony poprzez elektroniczny system można okazać ochronie w wersji elektronicznej lub w formie papierowej.

Dotyczy jednorazowego wstępu, w terminie 14.08 albo 15.08.2021 r., na zwiedzanie indywidualne (bez przewodnika) Zamku Książ oraz Przedzamcza. Dodatkowo bilety festiwalowe uprawniają do uczestnictwa we wszystkich atrakcjach, wykładach, warsztatach, inscenizacjach oraz pozostałych wystawach przewidzianych w programie w wybranym dniu, za wyjątkiem zwiedzania Podziemi - 45 min. (zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem, za dopłatą), Tunelu - 15 min. (zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem, za dopłatą), Mauzoleum (zwiedzanie wyłącznie bez przewodnika, bilet festiwalowy nie jest wymagany), zwiedzania Sekrety Książa (zwiedzania trasą specjalną, za dopłatą) oraz Nocnego Zwiedzania ed. spec. "Tajemniczy zamek" (atrakcja wieczorna, obowiązuje bilet oddzielny, bilet festiwalowy nie jest wymagany). Bilety festiwalowe nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych.


Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia; osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom oraz emerytom i rencistom; osobom w wieku od 4 do 16 lat oraz powyżej 65 roku życia. Wydanie biletu ulgowego jest uzależnione od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Dzieci do lat 4 - wstęp wolny.


Podziemia (45 min.) to półkilometrowa trasa na głębokości 50 metrów głębokości pod dziedzińcem. Podczas przejścia odwiedzający zobaczą potężną wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra. Zwiedzanie trwa 45 minut i odbywa się wyłącznie z przewodnikiem o określonej godzinie w wybranym dniu (widniejącej na bilecie). Na zwiedzanie podziemi obowiązuje bilet dodatkowy (wejście do podziemi znajduje się na terenie festiwalu, dlatego wymagany jest również bilet festiwalowy ważny w tym samym dniu). Więcej informacji o podziemiach znajduje się tutaj, a ważne informacje dot. zwiedzania podziemi tutaj 


Sekrety Książ (50 min.) to zwiedzania zamku z przewodnikiem trasą specjalną. Bilet można zakupić w kasach biletowych lub za pomocą systemu sprzedaży online bilety.ksiaz.walbrzych.pl (Wydarzenie: Festiwal Tajemnic - Sekrety Książa) - na etapie zakupu wybiera się datę i godzinę zwiedzania. Dopłata to bilet dodatkowy, wymagany jest również bilet festiwalowy uprawniający do wejścia na teren festiwalu (miejsce zbiórki znajduje się przed głównym wejściem zamku). 


Tunel (15 min.)  został wykuty na głębokości 15 m pod zamkiem. Dla zwiedzających udostępniono część tego podziemnego tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, na krańcu którego znajduje się niedokończona klatka schodowa. Na zwiedzanie tunelu obowiązuje bilet dodatkowy (wymagany jest również bilet wstępu na teren festiwalu, ważny w tym samym dniu), zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem (ok. 15 minut). Wejścia do tunelu są organizowane na bieżąco na tarasach zamkowych.


Dopłatę do zwiedzania zamku z przewodnikiem można zakupić w kasach biletowych lub za pomocą systemu sprzedaży online bilety.ksiaz.walbrzych.pl (Wydarzenie: Festiwal Tajemnic - zwiedzanie z przew.) - na etapie zakupu dopłaty wybiera się datę i godzinę zwiedzania. Dopłata to bilet dodatkowy, wymagany jest również bilet festiwalowy uprawniający do wejścia na teren festiwalu (miejsce zbiórki znajduje się przed głównym wejściem zamku). Czas zwiedzania to ok. 40 minut. 


Zwiedzanie Mauzoleum odbywa się wyłącznie bez przewodnika, czas zwiedzania wynosi ok. 20 minut. Wejście do Mauzoleum znajduje się w parku (poza terenem festiwalu, należy kierować się oznaczeniami), dlatego na zwiedzanie obowiązuje oddzielny bilet (bilet festiwalowy nie jest wymagany). Bilet można zakupić poprzez system online lub bezpośrednio przed Mauzoleum. Wejścia tworzone są na bieżąco przed mauzoleum. 


Nocne Zwiedzanie - "Tajemniczy zamek" to wieczorne wydarzenie specjalne organizowane w ramach festiwalu - na zwiedzanie obowiązuje bilet oddzielny (bilet festiwalowy nie jest wymagany), zwiedzanie odbywać się będzie tylko w dniu 14 sierpnia (sobota), czas: 90 minut. Pierwsza grupa zwiedzania wejdzie do zamku w dniu o godz. 21:00 (po godzinach trwania festiwalu), kolejne co 20 minut. Szczegółowy opis zwiedzania znajduje się tutaj.

 

Program

Program I Letniego Festiwalu Tajemnic w wersji graficznej jest dostępny TUTAJ

Ponad 10 tys. uczestników, eksponaty muzealne z całej Polski, inscenizacje historyczne, wystawy, podniebne pokazy, a to wszystko w jednym z największych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. Co czeka nas w trakcie edycji wydarzenia 2021?

Pokazy lotnicze ORLEN Grupy Akrobacyjnej "Żelazny"

- atrakcja dostępna w ramach biletów festiwalowych, miejsce: Dziedziniec zamku, codziennie, godziny: 11:00 (single), 15:00 (akrobacje zespołowe) 

Pokazy lotnicze Orlen Grupy Akrobacyjnej Żelazny -  Przeżyj podniebny lot z Orlen Grupą Akrobacyjną ŻELAZNY! To największa, a zarazem najdłużej i nieprzerwanie działającą cywilną grupą akrobacyjną w historii polskiego lotnictwa. Niezwykłe wrażenia zapewnią pojedyncze i zespołowe powietrzne akrobacje, zainspirowane przedwojennymi pilotami, takimi jak słynna trójka Bajana. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście, a pokazy grupy sprawią, że zabraknie Wam tchu.

Inscenizacje historyczne - "Polscy lotnicy w Anglii, chwile chwały i radości - rok 1940"

- atrakcja dostępna w ramach biletów festiwalowych, miejsce: Dziedziniec Honorowy

„Polscy lotnicy w  Anglii, chwile chwały i radości - rok 1940” - Dzięki "Żelaznym" zasmakujemy podniebnych lotów, a za sprawą Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych "Świdnica" doświadczymy życia polskich lotników na ziemi. Kilkudziesięciu rekonstruktorów będzie codziennie prezentowało swój ubiór i opowiadało o sobie turystom, którzy odwiedzą nas podczas festiwalu. Lotnictwo wojskowe we wszystkich krajach uważane było za elitę sil zbrojnych ze względu na wyjątkowe warunki fizyczne i unikalne umiejętności taktyczne. Polskie Siły Powietrzne na Zachodzie formowały się z żołnierzy lotnictwa polskiego, którzy po klęsce wrześniowej, różnymi szlakami m.in. przez Rumunię, Węgry czy Grecję przedarli się na Zachód do Francji. Polskie dywizjony 302 i 303 swoimi zwycięstwami w walkach powietrznych zyskały sobie światową sławę. W tym okresie Dywizjon 303 uzyskał największą ilość zestrzeleń w całym Fighter Command. Bitwa o Wielką Brytanię zakończyła się porażką Luftwaffe i co najważniejsze Niemcy nie uzyskali przewagi lotniczej w powietrzu nad Wielką Brytanią. Rezultatem było odwołanie inwazji przez Hitlera. Wykorzystajcie tę niezwykła okazję, by zobaczyć impresje historyczne o ich codziennym życiu w obozie.  

14.08 (sobota) 15.08 (niedziela)

10:30   Polskie Siły Powietrzne w Wielkiej Brytanii  -  apel poranny w campie pilotów
Prezentacja grupy rekonstrukcyjnej  -  SRH Świdnica 

11:30 Polskie Siły Powietrzne w Wielkiej Brytanii  -  apel poranny w campie pilotów
Prezentacja grupy rekonstrukcyjnej  -  SRH Świdnica 
13:30 –  Polscy lotnicy w służbie Jej królewskiej mości - Impresja historyczna (HIT)

Obraz dnia codziennego, chwile smutku,  radości  i chwały. 

13:30 "Nie samą wojną żołnierz żyje… chwile  radości i wytchnienia w miłym gronie  po trudach walki.

 Raut w kantynie Raf-u. " (HIT) – Impresja historyczna

Polscy lotnicy Raf i ich życie podczas II wś: impreza wieczorna w bazie, zaręczyny pilota, wyjazd na wojnę

16:00 - Służba  Polskich Lotników  w Royal Air Force lata 1940-1945  - dyskusja 16:00 - Służba  Polskich Lotników  w Royal Air Force lata 1940-1945  - dyskusja
17:00   Polskie Siły Powietrzne w Wielkiej Brytanii  -  apel wieczorny w campie pilotów
Prezentacja grupy rekonstrukcyjnej  -  SRH Świdnica 
17:00   Polskie Siły Powietrzne w Wielkiej Brytanii  -  apel wieczorny w campie pilotów
Prezentacja grupy rekonstrukcyjnej  -  SRH Świdnica 

 

Mirosław Hermaszewski - spotkanie z kosmonautą

- atrakcja dostępna w ramach biletów festiwalowych, miejsce: Sala Balowa, 14.08 o godz. 12:00

Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim -  tylko w sobotę 14 sierpnia, tylko w ramach I Letniego Festiwalu Tajemnic odwiedzający nas goście będą mogli wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu z Mirosławem Hermaszewskim, lotnikiem, kosmonautą, generałem brygady i pilotem Wojska Polskiego. To pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos.
Wykład M. Hermaszewskiego w Książu będzie dotyczył jego przygody z lotnictwem, począwszy od lotów szybowcami, aż do jego niezwykłego lotu w kosmos. W związku z 80 rocznicą Bitwy o Anglię, którą obchodziliśmy w 2020 roku lotnik opowie również o swoich przyjaźniach i znajomościach z polskimi pilotami, którzy brali w niej udział. To spotkanie z żywą legendą , którego nie można przegapić! 

Polskie Siły Powietrzne - wystawa

- atrakcja dostępna w ramach biletów festiwalowych, miejsce: Apartamenty Daisy(wnętrza zamku) 

Polskie Siły Powietrzne – czy widzieliście jak wyglądał samolot North American P-51 Mustang albo Bartel BM-4a – polski samolot szkolny i treningowy? Czym różniła się czapka lotnicza wz 36 od czapki lotniczej Polskich Sił Powietrznych na zachodzie? Jak wyglądała czapka pilotka ze słuchawkami i laryngofonem z lat 40-50-te XX wieku? Zobaczcie to i wiele więcej naszej niezwykłej wystawie w największym kompleksie zamkowych sal, gdzie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt eksponatów związanych z lotnictwem, w tym wiele modeli samolotów wykorzystywanych w trakcie II wś. Dwa z nich będą w skali 1:10! 

 

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

- atrakcje dostępne w ramach biletów festiwalowych, codziennie od 10:00 do 19:00

Podczas Festiwalu Tajemnic atrakcjom nie będzie końca. W Książu wiemy jak dużo mają w sobie energii najmłodsi podróżnicy i właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy dla mnóstwo dedykowanych im propozycji.

Codziennie (14-15.08) dla rodzin z dziećmi odbywać się będą:

Strefa Zapisane w gwiazdach – w zamkowych salach powstanie specjalna strefa ezoteryczna, pełna wróżb, animacji i niezwykłych opowieści przewidzianych dla rodzin z dziećmi. Zabierzcie najmłodszych na prawdziwą podróż do gwiazd. Tutaj będzie magicznie.
SALA JANA HENRYKA (Ip)- Gwiezdne projekcje - co 30 minut najmłodsi zobaczą gwiezdny pokaz z niezwykłą narracją

SALA KINOWA (IIp)- Przedstawienia cyrkowców - o każdej pełnej godzinie zapraszamy rodziny z dziećmi na magiczny pokaz pełny niezwykłych zwrotów akcji
SALA KRZYWA (IIp) - Magiczne warsztaty - wróżbici i astrolodzy zapraszają do odkrywania ezoterycznego świata. Przygotujcie się na świetną zabawę.

Atrakcja całodniowa. 

Gra terenowa "Sekretne ogrody księżnej Daisy" - kto wejdzie do zamkowych ogrodów, ten na zawsze pozostawi tu kawałek serca. Ich uroda, kształt i mnogość koncepcji fascynują każdego. To również niezwykła przestrzeń do zabawy. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnego Śląska zaprasza aktywne rodziny z dziećmi na prawdziwą przyrodniczą eskapadę, pełną zagadek, tajemnic i ukrytych skarbów.
Gra trwa w godzinach 13:00 - 16:00 na zamkowych tarasach. Miejsce: Taras Bogini Flory ( żółty namiot UMWD). 

Zwiedzanie zamku z przewodnikiem podczas festiwalu

- na zwiedzanie obowiązuje dopłata do biletów festiwalowych w cenie 10 zł/os, miejsce zbiórki: wejście główne zamku

Zwiedzanie zamku - specjalnie z myślą o naszych turystach, którzy pragną zobaczyć zamek z przewodnikiem uruchomiliśmy wejścia podstawową trasą, w ramach której zobaczycie najpiękniejsze barokowe sale oraz najstarszą renesansową cześć zamku naznaczoną śladami drugowojennej przebudowy. Oprowadzą Was zamkowi przewodnicy w wyjątkowych strojach z epoki.
Czas zwiedzania: 40 minut.
Na zwiedzanie obowiązuje dopłata do biletów festiwalowych, którą można zakupić w cenie 10 zł/os za pomocą systemu online www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl  (w Wydarzeniu: "Festiwal - zwiedzanie z przew.") lub w kasach biletowych w godzinach otwarcia zamku. Przy zakupie dopłaty wybiera się godzinę oraz datę zwiedzania. 
Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona.
 

Sekrety Książa - zwiedzanie specjalną trasą

- atrakcja biletowana dodatkowo, miejsce zbiórki: portiernia zamku (wnętrze)

Sekrety Książa Zamek Książ uznaje się za jeden z najbardziej tajemniczych miejsc w kraju. Podziemia, ukryte skarby, nieznane pomieszczenia, zagadki z czasów II wojny światowej. Zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie z Bogdanem Rosickim, znawcą  zamkowych tajemnic. Zwiedzanie możliwe w ramach biletów festiwalowych, wymagane są wcześniejsze awizacje!

Godziny wejść w dniach 14-15.08:
godz. 11:20 , 12:30, 14:30, 15:30

Ważne informacje: 
- Czas zwiedzania ok. 50 minut
- Liczba miejsc w grupach jest ograniczona|! 
- Zwiedzanie jest możliwe w ramach biletów dodatkowych (wymagany również bilet festiwalowy ważnych w tym samym dniu).

Lot nad zamkiem - wirtualna przygoda

- atrakcja dostępna w ramach biletów festiwalowych, miejsce: Sale Jana Henryka na III p. (wnętrza zamku)

Lot nad zamkiem – zapraszamy gości festiwalu na niezwykły wirtualny lot nad Książem i jego zachwycającymi okolicami. Zobaczcie wewnętrzne dziedzińce zamku i przeżyjcie niezapomnianą podróż. Lot obejmie dach i tarasy zamku, jego położenie na skale na wysokości 395 m n.p.m., zachwycające tereny Wąwozu Pełcznicy ( w tym wiszące mostki przy skalnych ścianach sięgających 80 m wysokości). Zobaczcie Książ jakiego nigdy nie widzieliście i zakochajcie się w tym miejscu z ptasiej perspektywy. 

Ważne informacje:
- równocześnie  lot VR przeżyć może 10 osób, grupy formułowane będą przed salą.
- czas wirtualnej podróży to ok. 2 minut.

Nocne zwiedzanie "Tajemniczy zamek"

- atrakcja wieczorna w sobotę 14.08 wymaga oddzielnego biletu, miejsce zbiórki: przy kasach biletowych

Odkryliśmy nieznane dotąd miejsca na piętrze, które najbardziej skrywamy przed światem… Najodważniejsi turyści już niedługo wyruszą w podróż przez mroczne zamkowe pomieszczenia w ramach specjalnej edycji Nocnego Zwiedzania „Tajemniczy zamek”. Powiemy o rzeczach, o których nie mówimy głośno i pokażemy Wam opuszczone IV piętro w całości. Z pewnością spotkamy tam również książańskich mieszkańców, którzy łakną spotkań z ludźmi. Jeżeli to przeżyjemy i odnajdziemy wyjście z tych ukrytych pomieszczeń to uwierzcie, tej przygody nigdy nie zapomnicie! ;) Do zobaczenia!. Przygotujcie się na 90 minut wyjątkowej przygody okraszonej przerażającymi historiami zamkowymi trasą ukrytych przejść, dedykowaną specjalnie Festiwalowi Tajemnic.

MIEJSCE I GODZINA: 
14.08 (sobota), wejścia grup od godz. 21:00, kolejne grupy wchodzą co 20-30 minut.

CENNIK:
60 zł/osoba
Bilety są biletami oddzielnymi (nie zawierają wstępu na teren festiwalu, usługa odbywa się po jego zamknięciu).

ZAKUP BILETÓW:
Zakup biletów jest możliwy przez system online - www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl, (Wydarzenie: Festiwal Tajemnic - Festival 14-15.08 bilet na Nocne Zwiedzanie- Renesans Horroru)
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! Zakup biletów jest równoważny z akceptacją regulaminu zwiedzania. 

WAŻNE INFORMACJE!
- W dniu 14 sierpnia parking hotelowy będzie wyłączony, prosimy uczestników Nocnego zwiedzania o parkowanie na parkingu Głównym w parku (parking w cenie biletów) oraz o dojście do zamku oświetloną i betonową drogą przez park (ok. 10 minut). Miejsce zbiórki: przed budynkiem kasowym,
- W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
- Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, podczas zwiedzania dzieją się rzeczy niewskazane dla osób o słabych nerwach. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność.
- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania

Program
(grafika)

Aby zobaczyć program w większym rozmiarze wystarczy na niego nacisnąć lub TUTAJ

Dojazd
i Parking

Planujecie przyjazd na Letni Festiwal Tajemnic i zastanawiacie się, jak do nas dojechać lub gdzie zaparkować? Informacje, zarówno dla tych, którzy poruszają się publicznymi środkami transportu, jak i dla tych, którzy preferują przyjazd własnym pojazdem znajdziecie [tutaj]. Informujemy dodatkowo, że ze względu na zlokalizowane na przedzamczu stoiska, parkingu znajdujące się bezpośrednio przed budynkiem bramnym, zostały wyłączone.

Adres Zamku Książ:
ul. Piastów Śląskich 1
58-306 Wałbrzych

 

Informacja dla turystów zmotoryzowanych

WSKAZÓWKI DOJAZDU DO ZAMKU KSIĄŻ:

Wszystkim jadącym drogą nr 35 z kierunku Wrocławia i Świdnicy oraz z kierunku Legnica, Jawor i Strzegom, dojeżdżającym do Świebodzic rekomendujemy pozostawienie aut na parkingu na ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Koni.  Kierowcom przyjeżdżającym od strony Wałbrzycha sugerujemy skorzystanie z Parkingu Głównego. Mapa parkingów dostępna jest [tutaj].
Kierowców autokarów prosimy o kierowanie się na Parking Główny, wyznaczone zostaną na nim miejsca dla tego typu pojazdów. Nie ma możliwości wjazdu autokarem na ul. Piastów Śląskich.
W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych sugerujemy skorzystanie z innych parkingów niż z parking przy ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Koni np. Parking Główny.

Opłaty parkingowe:


Parking "Piastów Śląskich":
rodzaj pojazdu opłata za postój
do północy
pojazd jednośladowy 10 zł
samochód osobowy 10 zł
bus/camper 20 złParking Główny:
rodzaj pojazdu opłata za postój
za dobę
pojazd jednośladowy 6 zł
samochód osobowy 10 zł
bus/camper 15 zł
autobus 40 zł

 

Informacja dla turystów pieszych

AUTOBUSY:
Turystów niezmotoryzowanych informujemy, że w dn. 10-11.08 pod zamek podjeżdżają linie autobusowe nr 8 (wszystkie kursy) oraz linia nr 12 (wybrane kursy).
Podróżujących pociągiem informujemy, że:
- linia nr 8 zatrzymuje się na przeciwko stacji kolejowej "Wałbrzych Miasto" (przystanek linii nr 8 - "Armii Krajowej - Dworzec Miasto")
- linia nr 12 zatrzymuje się na przeciwko stacji kolejowej "Wałbrzych Miasto" (
przystanek linii nr 12 - "Armii Krajowej - Dworzec Miasto") oraz przy stacji kolejowej "Wałbrzych Szczawienko" (przystanek linii nr 12 - "Wrocławska - Stacyjna"). Rekomendujemy przyjazd Kolejami Dolnośląskimi, dzięki którym mogą Państwo zaoszczędzić nawet 50% na bilecie przejazdowym.

Obie linie zatrzymują się na przystanku "Wrocławska - Szczawienko" (naprzeciwko Palmiarni Wałbrzych), skąd mozna dojść do zamku pieszo (ok. 15-20 minut drogi).

Szczegółowy rozkład jazdy autobusów: http://rozklad.zdkium.walbrzych.pl.

Kursy linii nr 12 przedłużone do przystanku Jeździecka-Zamek Książ:
  kierunek Zamek Książ kierunek Centrum
data odjazd z przystanku Chrobrego-Plac Grunwaldzki odjazd z przystanku Wrocławska-Stacyjna odjazd z przystanku Jeździecka-Zamek Książ
11.08
(sobota)
8:10 8:23 9:05
8:40 8:53 13:35
12:40 12:53 14:25
13:40 13:53 17:35
17:20 17:33 18:05
17:40 17:53 18:35
12.08
(niedziela)
8:10 8:23 11:35
10:40 10:53 12:05
11:10 11:23 12:35
11:40 11:53 13:05
12:10 12:23 13:35
12:40 12:53 14:35
13:40 13:53 16:35
14:10 14:23 16:50
16:10 16:23