Letni Festiwal

Letni Festiwal Tajemnic 2024 w Zamku Książ odbędzie się

3-4 sierpnia 2024 r.
zaplanujcie ten weekend w Zamku Książ!

Dojazd/Parking

Informacja dla turystów zmotoryzowanych

WSKAZÓWKI DOJAZDU DO ZAMKU KSIĄŻ:
Wszyscy jadący drogą nr 35 z kierunku Wrocławia i Świdnicy oraz z kierunku Legnica, Jawor i Strzegom, dojeżdżającym do Świebodzic rekomendujemy pozostawienie aut na parkingu na ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Koni.  Kierowcom przyjeżdżającym od strony Wałbrzycha sugerujemy skorzystanie z Parkingu Głównego.
Kierowców autokarów prosimy o kierowanie się na Parking Główny, wyznaczone zostaną na nim miejsca dla tego typu pojazdów. Nie ma możliwości wjazdu autokarem na ul. Piastów Śląskich.
W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych sugerujemy skorzystanie z innych parkingów niż z parking przy ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Koni np. Parking Główny.

 

Informacja dla turystów pieszych

AUTOBUSY:
Turystów niezmotoryzowanych informujemy, że pod zamek podjeżdża tylko linia autobusowa nr 8 (należy sprawdzić wcześniej stację końcową, którą powinna być "Jeździecka - Zamek Książ").
Podróżujących pociągiem informujemy, że linia nr 8 zatrzymuje się na przeciwko stacji kolejowej "Wałbrzych Miasto" (przystanek linii nr 8 - "Armii Krajowej - Dworzec Miasto").
Istnieje również możliwość podjechania często kursującą linią autobusową nr 12 na końcowy przystanek "Wrocławska - Szczawienko" (naprzeciwko Palmiarni Wałbrzych), a następnie dojście do zamku pieszo (ok. 15-20 minut drogi).
Podróżujących pociągiem informujemy, że linia nr 12 zatrzymuje się na przystanku przy stacji kolejowej "Wałbrzych Miasto" (nazwa przystanku linii nr 12 to "Armii Krajowej - Dworzec Miasto") oraz przy stacji kolejowej "Wałbrzych Szczawienko" ( nazwa przystanku linii nr 12 to "Wrocławska - Stacyjna").

 

Konkurs
Gastronomia

Z przyjemnością informujemy, że ogłoszony zastał konkurs na wynajęcie powierzchni z wyłącznością gastronomiczną i wyłącznością na sprzedaż piwa podczas Letniego Festiwalu Tajemnic. W tym roku festiwal trwa w dniach 3-4 sierpnia 2024 r.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z tegorocznymi warunkami konkursowymi

Prosimy o przesyłanie wypełnionych kart zgłoszeniowych na adres:festiwal@ksiaz.walbrzych.pl w tytule wpisując Letni Festiwal Tajemnic do dnia 19.04.2024 r. do godz. 12:00.